Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 10 / 2020

AEFi uudised

Koroonaviirus ja uutmoodi (töö)elu
AEFi kontor on suundunud määramata ajaks kaugtööle. E-mailid ja telefonid töötavad endiselt, need leiab SIIT. 

ACFI II vooru veebiseminar
II vooru väikeprojektide elluviijatele mõeldud seminar toimus seekord virtuaalsel teel. Korraldasime selle läbi Zoomi ja kohal oli 16 inimest. Kui mõne vabaühenduse esindaja osaleda ei saanud, siis peatselt saadame laiali ka seminari salvestuse ning täiendatud slaidid.
Järgmise nädala esimeses pooles teeme kõik toetusesaajad ka www.acf.ee koduleheküljel koos toetussummade ja projektikirjeldustega teatavaks. 

Issanda loomaaiast

Koroonakriis ja küsimused
Kiirelt on paljud ettevõtted häälestanud end ellujäämisrežiimile, kuid nõu vajavad ka vabaühendused.
Sellega on appi tõtanud Vabaühenduste Liit, kes on koondanud asjalikke materjale: Kuidas valitsus sind kriisis aitab? Kus anda teada kriisi mõjust oma tulupoolele? Millised kulud on eriolukorras abikõlbulikud? Kuidas pidada isolatsioonitingimustes üldkoosolekut? 
Kuidas olla halval ajal hea kodanik?
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Koroonaviirus ja desinformatsioon
Rahvusvaheline uurivate ajakirjanike rühmitus Bellingcat on ühtlasi OSFi stipendiaat. Siit saad vaadata nende valminud väga värsket videot, mis jagab valeinfo neljaks suuremaks kategooriaks ja keskendub koroonaviirusele ning potentsiaalselt ohtlike tagajärgedega valede levitamisele. 

Euroopa ja maailm

AVP ja võitlus COVID-19 vastu
Avatud Valitsemise Partnerluse (Open Government Partnership) aasta-konverents on määramata ajaks edasi lükatud. Praegu oodatakse OGP raamistikus häid algatusi, mis teeksid võitluse globaalse koroonaviiruse pandeemiaga valutumaks. Siia lehele on kokku kogutud info ning näited maailma eri paigust, et anda inspiratsiooni ka teistele riikidele ning näidata võimalusi koostööks, et keegi ei peaks hakkama eraldi jalgratast leiutama. Ideid oodatakse igasuguseid - kuidas koostöös tulla toime katastroofiks kasvanud kriisiolukorras, kuidas vahetada läbipaistvalt infot, kuid kaitsta maksimaalselt ka isikuandmeid jne.
Ideekorje on avatud kõigile, ka riikidele väljaspool AVP raamistikuga liitunud riike. 

AEF raadios

AEF minutid 25. märtsil

Haridusedendaja Triin Noorkõiv räägib distantsõppest läbi kodanikualgatusliku vaatenurga ning annab soovitusi, milliseid gruppe ja lehti sotsiaalmeedias jälgida. Saadet saad järele kuulata SIIT

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia