Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 19/2022

AEFi uudiseid

Aktiivsete Kodanike Fondi viimane taotlusvoor
Jätkuvalt on käimas Aktiivsete Kodanike Fond / Active Citizens Fund Estonia taotlusvoor, mille tähtaeg on 4. detsembril. Täpsemalt loe kuulutusest. Kui Sul on tekkinud küsimusi või soovid taotlusvooru kohta rohkem infot, siis registreeri end veebikeskkonnas toimuvatele infopäevadele siin. Vajalikud taotlusvormid ja juhised asuvad ACFi kodulehe taotlusvoorude alajaotuses.

XXV Avatud Ühiskonna Foorumi kestev järelkaja
Tänavu koostöös Mondoga korraldatud Avatud Ühiskonna Foorum keskendus kliimamuutustele ja rändele. Sündmuse salvestust on võimalik Youtube’ist järelvaadata nii inglise keeles kui eestikeelse sünkroontõlkega ja Kristin Kalnapenki tehtud fotogalerii leiab AEFi kodulehelt. Loe ka Foorumi panelisti, noorteaktivist Alesja Jagolniku, Ypsilonile antud intervjuud ja saa teada rohkem noorteaktivismi telgitagustest. 

Mall Hellami intervjuu Kuku Raadio saates "Välismääraja"
Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam kommenteeris Välismäärajas (16.10 saade, alates 28:10) Ungari hetkeolukorda, kuna Ungari soovib osa saada EL-i Nõukogu taasterahastuse 7,5 miljardi suurusest abipaketist, samal ajal jätkuvalt rikkudes õigusriigi põhimõtteid.
👉 Loe äsjailmunud Ungari vabaühenduste poolt koostatud analüüsi õigusriigi põhimõtete järgmisega seotud probleemidest siit. 
Aktiivsete Kodanike Fondi (ACF) operaatorid Eestist ja teistest Euroopa riikidest kogunesid sel nädalal Brüsselis, et arutada käimasoleva rahastusperioodi käigus tekkinud mõtteid ja jagada kogemusi ning koguda ideid ka järgmiseks perioodiks. Fotol Balti riikide ACF-i esindajad. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Uus fond madala ja keskmise sissetulekutega riikide toetuseks
OSF koos Bill ja Melinda Gates'i ning Rockefelleri fondiga on loomas uut fondi, mille eesmärgiks on kiirendada rahastust keskmise-ja madala sissetulekutega riikide mitmepoolsetele arengupankadele, et seeläbi toetada Pariisi Kliimakokkuleppe ja ÜRO pikaajaliste säästva arengu eesmärkideni jõudmist. Läbi mitmepoolsete arengupankade (multilateral development banks - MDB) loodetakse leevendada maailmas aina süvenevat toidu-, energia- ja võlakriisi. 

Issanda loomaaiast

Lõimumiskonverents "Kokku või lahku: kesktee otsingul"
10.-11. novembril toimub Integratsiooni Sihtasutuse korraldatav rahvusvaheline lõimumiskonverents Tallinnas Kultuurikatlas. Loe programmi kohta lähemalt ja pane end kirja siin.  
 
Annetamistalgud tulevad taas 
29. novembril toimuvad taaskord Annetamistalgud. Kui soovid enda vabaühendusele talgute raames annetusi koguda, siis pane end kirja ja loe rohkem siit. NB! Talgutele saab registreerida kuni 9. novembrini! 
 
EIK otsib kogukondadesse inimõiguste saadikuid
Eesti Inimõiguste Keskus otsib inimõiguste saadikuid, kes aitaksid inimõiguste hääle kõlavaks teha kõikides Eestimaa nurkades. Loe rohkem siit
 
Kandideeri kogukonnalahenduste programmi USA-s
USA saatkond kutsub üles kandideerima kogukonnalahenduste programmi, kuhu oodatakse kogukonna liidreid vanuses 25-38, kes tegutsevad soolise võrdõiguslikkuse, keskkonnasäästlikkuse, kodanikuaktiivsuse või rahutagamise alal. Kandideerida saab siin kuni 2. novembrini siin
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Kentmanni 10-18, Tallinn