Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 3 / 2014

AEFi uudiseid

DocPointil näeb filmi Transnistriast
Järgmisel nädalal esilinastub Tallinnas toimuval filmifestivalil DocPoint Tallinn režissöör Meelis Muhu värske dokk ametlikult tunnustamata Transnistriast. 1. veebruaril näidatakse linalugu Helsingis, misjärel jätkuvad seansid Tallinnas Artise kinos. AEFi toel sündinud filmist saab rohkem aimu DocPointi kodulehel.

FutureLab Europe tuleb taas!
Avatud Eesti Fond kutsub 20–30-aastaseid noori kaasa lööma programmis FutureLab Europe – Noorte Eurooplaste Nõukoda. Kui oled näidanud üles kodanikuaktiivsust, sind huvitab Euroopa ja oskad inglise keelt, siis loe lisa fondi kodulehelt ja kandideeri FutureLab'i veebis. Kell kukub 28. veebruaril. Kuula ka varasemate stipendiaatide, Ivan Lavrentjevi ja Anna Karolini muljeid.

Vabaühendused ja majanduskriis
Euroopa vabaühenduste debatisari "JoiEU" sai hoo sisse, kui teisipäeval, 21. jaanuaril arutleti Küprosel selle üle, milline on kodanikuühenduste roll majanduskriisi aegadel. Salvestust näeb JoiEU blogis. Eestis veab debatisarja Avatud Eesti Fond, Tallinnas peetakse esimene arutelu 8. aprillil.

Issanda loomaaiast

Vabakonna tulevikugrupi seminar
Vabaühenduste liit EMSL ja Praxis kutsuvad aruteluseminarile „Kuidas aitab koostöö avaliku ja ärisektoriga vabaühendustel oma eesmärke saavutada ja probleeme vältida?“. Seminar toimub 29. jaanuaril kella 15-17 Euroopa Liidu majas (Rävala pst 4, Tallinn). Anna tulekust teada 24. jaauariks siin või anna@ngo.ee. Kaugemalt tulijatele kompenseeritakse ka sõidukulud.

1,6 miljonit arengukoostööks
Välisministeerium kuulutas välja avatud taotlusvooru arengukoostöö projektide rahastamiseks Afganistanis, Gruusias, Kõrgõzstanis, Moldovas, Ukrainas, Tadžikistanis ja Valgevenes ning stipendiumiprogrammidele ja teavitusprojektidele Eestis. Arengukava, rahastamise tingimused ja lisainfo leiab välisministeeriumi kodulehelt.

AVBKekusel valmis uus prognoos
Venemaal toimuvat analüüsiv ABVKeskus on valmis saanud oma lühiajalise prognoosi Venemaa elule ja poliitilistele suundadele aastaks 2014. Loodetavasti saab seda peagi lugeda ka keskuse progrnooside lehelt. Ühtlasi saad sealt lugeda ka keskuse varasemaid prognoose.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Avatud valitsemise partnerlusesele pannakse rõhku ka Gruusias
OSF on luubi alla võtnud Gruusia ning püüab näidata, kuidas 2011. aastal sündinud üleilmne algatus, avatud valitsemise partnerlus sealses riigis edeneb. Või kas üldse? Muide, ka Eesti arengutel tuleb pilku peal hoida. Seda saab teha siin.

Britid ja ameeriklased katsetavad omal moel "Tagasi kooli" algatust
Ameeriklaste ja brittide riigikoolide häda on see, et õppuritel napib luust ja lihast eeskujusid ning seetõttu jäädakse tööturul jänni, leiab Future First juht Jake Hayman. Nüüd töötab ta agaralt selle nimel, et nutikad lõpetanud jääksid ka tulevikus oma kooliga seotuks. Brittide seas on projektil menu, nüüd püütakse sama ka USAs.

Euroopa ja maailm

Noortekonkursi tähtaeg pikenes
Europarlament annab teada, et Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi tähtaega pikendati 10. veebruarini. Kandideerima oodatakse noorteprojekte, millega edendatakse teineteisemõistmist ja soodustatakse ühtse Euroopa identiteedi kujunemist. Kolme parimat ootab 10 000 euro suurune auhinnafond koos võimalusega külastada europarlamenti ning osaleda Saksamaal Aachenis toimuval auhinnatseremoonial. Eelmisel aastal saavutasid eesti noored projektiga "The Story of My Life" üldarvestuses kolmanda koha.

ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.

AEF raadios

29. jaanuar 2013. Euroopas tegutsevad fondid on algatanud projekti New Pact for Europe ehk Uue Euroopa Leppe, et edendada arutelu euroliidu tulevikust. Ühtlasi ootame noori kandideerima projekti FutureLab Europe - tänavu pisut teisiti. Ettevõtmisi tutvustab Maarja Toots.

AEFi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt.

Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia