Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 17 / 2019

AEFi uudised

Active Citizens Fund ootab taotlusi!
Asi on ametlik: ACFi esimene taotlusvoor on avatud!
Kogu info asub kodulehel www.acf.ee
Kindlasti ära maga maha ka infopäevi!
Venemaa Hääled on taas rääkinud
AEFil oli juba kolmandat aastat hea meel korraldada oma Venemaa Häälte eriüritus Lennart Meri Konverentsil. Mida rääkisid Masha Gessen, Ekaterina Schulman ja Leonid Volkov, kuula-vaata SIIT. Loe ka Feministeeriumis ilmunud intervjuud ajakirjaniku ja kirjaniku Masha Gesseniga.

Issanda loomaaiast

Tallinna ja Tartu kliimamarsid
Noortealgatuslik liikumine Fridays For Future Eesti ootab kõiki osalema rahumeelsel kliimamarsil elamiskõlbliku planeedi nimel. Juba täna ehk sel reedel TallinnasTartus ja üle kogu maailma. Meie kohalik algusaeg kell 18:00!

Kogune koos maailmamuutjatega
Noorte Liidrite juhtimiskoolist välja kasvanud Changemakers Summit ootab kõiki motiveeritud maailmamuutjaid juuni alguse Tartus 7.-9.06! Tutvustatakse mitmeid huvitavaid ja toimivaid algatusi ja inspireeritakse ka kohalolijaid omaenda suuri tegusid korda saatma. NB! Ingliskeelse töökeelega kolmepäevasele üritusele on oodatud osalema ka kõik Eestis resideeruvad välismaalased.

HeadRead, head pead
Maikuulõpp toob taas lisaks sirelilõhnale ka head kirjandust, kirjanikke ja häid mõtteid. Tutvu festivali programmiga, kus on alati palju ruumi jäetud ka aruteludele erinevatel ühiskondlikel teemadel. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kunst leiab toetust ja ületab piire
Open Society Arts Exchange programmi kaudu toetab OSF kunstnikke kogu maailmas, kelle soov on ühiskondlikke valupunkte tuua inimesteni läbi oma loomingu.
Sorosi kunstistipendiumiga toetati seekord 11 kunstnikku kogu maailmast, kelle nimede ja tegemistega saab tutvuda SIIN

Euroopa ja maailm

Ungari - demokraatia kulisside taga
Ainult sel nädalal, kuni Euroopa Parlamendi valimiste lõpuni, on Youtube'is vabalt vaatamiseks saadaval dokumentaalfilm "Hungary 2018 - Behind the Scenes of Democracy", mille loojad eesotsas ungari režissöör Eszter Hajdú'ga olid ainsad sõltumatud filmitegijad, kel oli eksklusiivne ligipääs endise peamini-stri Ferenc Gyurcsány isiklikule elule ja kampaaniale paremäärmusliku Viktor Orbani vastu. 

Yuval Noah Harari loeng CEUs
Maailmas hetkel üks populaarsemaid autoreid, kultuurifilosoof ja ajaloolane Yuval Noah Harari pidas hiljuti loengu Kesk-Euroopa Ülikoolis, kus ta arutles rahvusluse ja globalismi teemadel, leides, et tegu ei ole üksteist välistavate nähtustega; populistid on rahvusluse mõiste kaaperdanud. Harari on ka väga hea oraator, loeng on järelvaadatav Youtube's. 

AEF raadios

AEF minutid 22. mail
Lennart Meri Konverentsi peakorraldaja Eeva Eek-Pajuste Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest võtab kokku möödunud nädalavahetusel toimunud konverentsi olulisemad sõnumid. Saadet kuula SIIT. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia