Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 14 / 2020

AEFi uudised

Suur tänu, Kiusamisvaba Kool!
Algatus Kiusamisvaba Kool korraldas väikese tänuürituse oma missioonile kaasaelajatele ning toetajatele. ACFi programmi elluviijatena Eestis suured tänusõnad AEFi poolt! ACFi toetatud projektidega, sh KiVa omaga, saad tutvuda SIIN
Üritusel näidatud tänuvideot saab näha SIIT. Tähtis on see, et samuti sina saad toetada Eesti koolide muutmist kiusamisvabaks ja sõbralikuks. 

 

Issanda loomaaiast

#EuropeansAgainstCovid19
Vabaühenduste Liit otsib koos Euroopa Parlamendi bürooga Eestis kodaniku-algatusi, millega on kriisile julgelt reageeritud, lahendusi pakutud, uuendatud või arenetud. Veel selle nädala lõpuni saad neist märku anda või miks mitte ka ise kiirelt inspireeruda ja tegutsema hakata! Loe ja lisa SIIN.

Luminate fond otsib Eestis kolleegi
Kas tahaksid hakata haldama suure rahvusvahelise filantroopia-organisatsiooni piirkondlikku portfooliot? Vaata, kas kõnetab ja kuidas sobid, töökuulutus on SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kes jälgib jälgijaid, valvab valvureid?
COVID-19 pandeemia ajal on riigid asunud kodanikke erinevatel viisidel jälgima, tõstatades küsimusi inimeste privaatsuse ja andmete riivest. Loe, mida räägib nendel teemadel kaasa OSFi stipendiaat Surveillance Technology Oversight Project S.T.O.P. 

Euroopa ja maailm

Poola ja presidendivalimised
Veel eilseni hoidis Poola endiselt kinni plaanist korraldada riigis 10. mail presidendivalimised, nüüd on need siiski edasi lükatud. Täpset kuupäeva ei ole teada, aga võimalik, et valimine viiakse läbi posti teel. Loe täpsemalt ka ECFRI kommentaarist, mis ilmus küll enne valimiste edasilükkamist, kuid võtab kokku illiberaalsed trendid nii Poolas kui mujal Euroopas.

Kultuur ja loomemajandus Euroopas
European Cultural Foundation ja Culture Action Europe on valmis saanud pöördumise EP, Komisjoni ja liikmesriikide suunas, et kultuuri toetataks vähemalt 7% ulatuses majanduskriisist taastumise programmi raames. COVID-19 kriis mõjutab Eurostati andmeil otseselt ca 7,3 miljonit kultuurisfääris töötavat inimest. Ühispöördumise täistekst asub SIIN.

AEF raadios

AEF minutid 6. mail
Vabatahtlikust tööst ja vabatahtlike koolitusest nii eri- kui tavaolukorras räägib Eesti külaliikumise Kodukant vabatahtlikkuse valdkonna juht Eha Paas. Saadet kuula SIIT

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia