Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 9/2022

AEFi uudiseid

Püsime tugevad ja toetame 🇺🇦
Saad jätkuvalt abiks olla, liitudes algatusega Ukraina heaks ning tehes annetuse. Iga hea soov ja teele saadetud abi loeb! Aidata saad ka vabatahtlikuna, annetades põgenikele vajalikke asju jne. Ent vaata ka Vabaühenduste Liidu kodukale kokku koondatud infot, kuidas Eesti vabaühenduste kaudu saab kasulik olla. 
💙 💛 💙
Me ei saa lubada kriminaalset türanniat 21. sajandi Euroopas! #Ukrainaheaks #StandWithUkraine #NoWar #StopWar

Käru muuseumi näitus kutsub T1!
Norra, Islandi ja Liechtensteini toetatud Aktiivsete Kodanike Fondi stipendiaadi Käru muuseumi näitus "Naiste õiguste ja naiste pesu ajalugu ühes kärus" on T1 kaubanduskeskuse 1. korrusel avatud kuni 15. aprillini. Tegu on tasuta ajaloonäitusega naiste ühiskondliku positsiooni ja õiguste arengust. 

Issanda loomaaiast

STOP genotsiid Ukrainas 
Homme, 19. märtsil kell 15 korraldab paljudest siinsetest ukrainlaste vabaühendustest koosnev Eesti Ukrainlaste Kongress meeleavalduse Vabaduse väljakul. Näitame oma toetust neile inimestele, kes peavad sellistes tingimustes ellu jääma ja nõuame, et agressor peab vastutama!

Lõpeb Arvamusfestivali ideekorje 
Veel 20. märtsini k.a. saad esitada enda või oma organisatsiooni aruteluidee 10. Arvamusfestivali ideekorjesse. Lisainfo festivali kodulehelt. 

Vabaühendus, kuidas kriisis läheb?
Vabaühenduste Liit uurib kodanikuühendustelt, kuidas kriisis läheb. Ole hea ja täida ankeet, et oma vajadustest ja muredest märku anda.  

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Majanduskriis ja ebastabiilsus
OSFi president Mark Malloch-Brown kirjutab, kuidas pandeemia tõttu on vaesemad riigid veelgi suuremate võlakoormate alla jäämas. Juba enne Covid-19 põhjustatud pikaleveninud kriisi olid suurest kihistumisest ja ühis-kondlikust ebavõrdsusest kantud protestid Egiptusest Ecuadorini ja Eswatinini Aafrikas. See kõik toob ühtlasi kaasa poliitilise ebastabiilsuse kasvu niigi habraste demokraatiatega riikides. Loe artiklit Foreign Policyst.

Euroopa ja maailm

Philea lõi kaks  🇺🇦  toetusportaali
Suurt hulka Euroopa fonde ühendav Philea katusorganisatsioon on loonud Ukraina sõja taustal kaks platvormi, kus koguda ning vahetada infot nii annetuste kui toetuste kohta.
Üks neist on suunatud toetust pakkuvatele fondidele, teine abi pakkuvatele vabaühendustele. Head tutvumist portaalidega Philantropy for Ukraine ning NGOs for Ukraine - lisa ka oma algatus! 

ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia