Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 29 / 2020

AEFi uudised

Vaata ACFi infopäevi nüüd veebist
Vahepeal on toimunud Aktiivsete Kodanike Fondi nii eesti- kui venekeelsed infopäevad. Eestikeelse infopäeva salvestuse koos slaididega leiab ACFi kodulehelt; venekeelse leiab SIIT

NB! Järgmise taotlusvooru tähtaeg on 7. detsembril kell 23:59. 

Issanda loomaaiast

Mitmekesisuse kokkulepe kasvas
Sel kolmapäeval andsid uued ettevõtted oma allkirjad mitmekesisuse kokkuleppele ja sellega on liitunuid juba 136. Uute liitujate seas on näiteks EAS, Patendiamet, Hollandi suursaatkond jpt. Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik lepe, mida allkirjastades kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui ka koostööpartnerite seas. Loe edasi SIIT!

Noored Kooli otsib kindlat profiili
Noored Kooli arenguprogramm otsib võimekaid tehnoloogia, loodus- ja reaalteaduste taustaga eestvedajaid - aastatel 2018-2025 vajab Eesti haridussüsteem juurde 130 füüsika-, 100 keemia-, 120 geograafia- ja bioloogiaõpetajat ning koguni 480 matemaatikaõpetajat. Loe EDASI. NB! Järgmine kandideerimistähtaeg on 22. novembril.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Valimispäev USAs ja narkosõda
Igas USA osariigis, kus valimissedelil oli ka küsimus narkootikumide ning seadusreformide kohta, olid inimesed selle poolt. See tähendab sisuliselt USA poolt aastakümneid ellu viidud "War on Drugs" poliitika lõpetamise nõudmist, mida siiani on iseloomustanud karmid kriminaalkaristused ja seda toetav kohtusüsteem. Lai toetus muutustele tähendab seda, et poolthääli pidi palju tulema ka konservatiivsemate vaadetega inimeste seast. Loe täpsemalt artiklist, milliste osariikide valijad milliseid muutusi soovivad. 

Euroopa ja maailm

Kodanike Euroopa kutsub veebinarile
16. novembril koorraldab Kodanike Euroopa programm veebinari kriisiaegsest koostööst. Samuti saab lühiülevaate novembri alguses toimunud veebiseminarist "Taasühendumine pandeemiajärgses maailmas. Kodanikuharidus demokraatia ja jätkusuutlikkuse nimel", Kodanike Euroopa järgmistest sündmustest ja uuest kodanike, võrdõiguslikkuse, õiguste ja väärtuste programmist. Tutvu täpsema infoga.

AEF raadios

AEF minutid 4. novembril
1. detsembril toimuvad üle-Eestilised annetamistalgud. Kuidas kaasa lüüa kas annetaja või talgukorraldajana, räägib Helen Talalaev Vabaühenduste Liidust. Kuula järele SIIT!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Kentmanni 18-10 Tallinn 10116 Estonia