Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 16 / 2018

AEFi uudised

Võtame sõna inimvara teemal
Oleme juba mõnda aega pannud seljad vastamisi Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Koostöö Kogu, Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja ja Vabaühenduste Liiduga ja saanud valmis ühispöördumisega, millega on vaja tegeleda just nüüd ja mitte kuskil ebamäärases tulevikus. Soovitavalt ilma igasuguse hüsteeriata ja päevapolii-tikaüleselt. Tunnustame Riigikogu rahvastikukriisi töörühmas valminud rahvastikupoliitika 2030 dokumenti, ent sellisel kujul on sel oht jääda paraaddokumendiks, mis hakkab riiulil tolmu koguma nagu kümned strateegiadokumendid enne seda.

Kui ütleme, et tegeleme inimvaraga, siis mõtleme seda ka sõna otseses mõttes: iga inimene on oluline vara, mida hästi hoida - olenemata rahvusest, soost, usulistest veendumustest, vanusest jne.
Loe meie ühispöördumist SIIT. Allpool asuvast kaardist on kõik punasega märgitud alad kahaneva rahvastikuga; tumepunane märgib kiirelt kahanevat rahvastikku.
 

Issanda loomaaiast

Võrdsete õiguste päev Tallinnas
Täna tähistavad Euroopa riigid võrdsete õiguste päeva. Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus toimub Arengukoostöö Ümarlaua eestvõttel terve päev kestev vabaõhusündmus, mille eesmärk on näidata võrdsete õiguste kasu kogu ühiskonna jaoks ning tuua praktilisi näiteid elust enesest. Naiste toetuseks "kogutakse kilomeetreid" kõikides Euroopa Liidu riikides. Kui usud, et naiste õigused tähendavad lihtsalt seda, et igal tüdrukul ja naisel on samad õigused kui poistel ja meestel, siis sõida kaasa! Info SIIN
25. mail korraldavad naiste õigustest rääkivaid sündmuseid kõik Euroopa Liidu riigid, kõik tegevused on tasuta. Täpsem info SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Orban inspireerib Balkanit
Politico kirjutab, kuidas Viktor Orbáni Euroopa liitlased võtavad temalt šnitti ühiskondi ümber korraldades, altima sellele on naabruses paiknevad Balkanimaad, kelle soovid on samas ka ELi suunas laieneda. Kuula, mida räägiti orbanismist ka esmaspäeval eetris olnud Välisilmas. Orbanist saab vaevalt diktoaator, kuid Ungaris jääb endiselt valitsema onupojapoliitika ja korruptsioon. 

Euroopa ja maailm

Oleg Sentsov peab vabaks saama
Ukraina filmirežissöör Oleg Sentsov, kes Vene võimude poolt alusetult terrorismis süüdi mõisteti ja on Venemaal vangis juba 4. aastat, alustas näljastreiki Venemaal 14. juunil algavate jalgpalli maailmameistrivõistluste eel. Eelseisval nädalal toimub üle kogu maailma Sentsovi toetuseks erinevaid meeleavaldusi, mille kohta saab täpsemalt lugeda SIIT ja Save Oleg Sentsov FB grupist
 

AEF raadios

AEF minutid 23. mail
Uuendusmeelset haridust edendav Avatud Kool on kohe lõpetamas oma esimest õppeaastat. Kuidas eesti ja vene lastel võrdselt korraga kahes keeles õppimine on läinud, räägib kooli õppejuht Pille Pipar.

Kuula saadet SIIT

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia