Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 23 / 2018

AEFi uudised

2. oktoobril kell 13-17 Foorumile
XXII Avatud Ühiskonna Foorum toob Tallinnasse Euroopa, majanduse ja populismi teemadel arutlema OSEPi mõttekeskuse juhataja Heather Grabbe ja Soome keskpanga juhi Olli Rehni.
Foorumi teine paneel on korraldatud kahasse Tartu Ülikooli eetikakeskusega ja selles arutlevad samal teemal Eesti kontekstis Praxise juht Tarmo Jüristo, poliitikavaatleja ja kommuni-katsiooniettevõtte META Advisory Group partner Andreas Kaju, politoloog Mari-Liis Jakobson ja TÜ professor, dekaan ja eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop. Foorumit juhib Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik, Brüsseli korrespondent 2012-2018 Johannes Tralla.
Foorumil kõnelejate lühitutvustused ja täpse ajakava leiate AEFi kodulehelt www.oef.org.ee/ayf2018 

Issanda loomaaiast

Venekeelne Edasi.org
24. septembrist hakkas ilmuma uus venekeelne ajakiri rus.Edasi.org
Kuigi ajakiri sisaldab tõlkeartikleid eestikeelsest väljandest ehk kaks aastat ilmunud veebiajakirjast Edasi.org, on selle fookuses originaalsisu kohalikelt kultuuri- ja ühiskonnategelastelt, võimalusel ka piiri tagant. rus.Edasi.org peatoimetajaks on Ivan Lavrentjev, väljaannet toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu. 

Võrgustike koordinaator, tule tööle!
Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ) otsib endale 0,5 töökoormusega võrgustike koordinaatorit. Loe täpsemaid kandi-deerimistingimusi SIIT ja asu mõtlema teemal "Kui saaksid luua võrgustiku, mille eesmärk on kestlik Eesti, siis kes oleksid selle liikmed ning millised oleksid tegevused?"

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Usuvabadus vs kohalikud tavad
OSFi koduleheküljel ilmub regulaarselt rubriik "Case Watch", milles võetakse luubi alla olulised ja erilised kohtulahendid. Selles raportis saad lugeda, miks esmakordselt otsustati Strasbourgis inimõiguste kohtu kõrgemal astmel, et moslemi naisel Hagar Lachiril oli õigus anda kohtus tunnistusi kaetud peaga. Varem pole kohus hageja kasuks otsustanud ja Belgia enda seadused nõuavad, et kohtus tuleb tunnistusi anda kaetud peaga. Loe, miks ja millised seadused praegu kehtivad ja kuidas neid muuta saab. Selle juhtumi puhul on aega edasikaebamiseks kolm kuud.

Euroopa ja maailm

Anne Applebaum muugib lahti Poolat
Ajaloolane ja kirjanik Anne Applebaum võtab pulkadeks lahti Poolas toimunud muutused viimase paarikümne aasta jooksul. Ehkki Applebaum ei leia mingit konkreetset vastust, miks Poola valijaskond end valitsevad Seaduse ja Õigluse parteid toetab, pakub ta välja mitu huvitavat seletust. Ning seda kõike ka väga isiklikust ja valulisest aspektist. The Atlanticu pikka lugu loe SIIT.

AEF raadios

AEF minutid 26. septembril

Eesti Pagulasabi haridussuuna juht Ingi Mihkelsoo räägib koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskusega sündinud koolitusprogrammist Avatud algus: valik retsepte mitmekultuurilise lasteaia kujundamiseks. Kuula saadet SIIT

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia