Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 6 / 2018

AEFi uudised

Palju õnne, meie kallis Eesti!
Avatud Eesti Fond on 1990. aastast alates seisnud hea avatud ühiskonna eest, kus kõigil on võrdselt avarad võimalused olenemata sissetulekust, soost, rahvusest, rassist või seksuaalsest orientatsioonist. Filantroop George Sorosi abiga on AEF Eesti ühiskonna arengut 27 aasta jooksul toetanud ligi 40 miljoni euroga. Meil on hea meel, et 100-aastane Eesti on kasvanud suuremaks, nutikamaks, heatahtlikumaks ja väärikamaks.
On olnud suur au ja privileeg sellele teekonnale kaasa aidata. Teps mitte madalamaid ootusi ei aseta me 200-aastasele Eestile, nii et pidutseme ära ja töö jätkub. Elagu Eesti!Venemaa Hääled: Nord Stream 2
6. märtsil kell 15-17 toimub Tallinnas Euroopa Liidu Majas arutelu-sarja Venemaa Hääled tänavune esimene kohtumine. Ingliskeelse ettekande teemal "The Real Cost of Nord Stream 2 for the EU and Russia" teeb suurte kogemustega energiaanalüütik Mihhail Korchemkin; arutelupaneelis osalevad Venemaa keskkonnakaitsja Jevgenija Chirikova ning julgeolekuekspert Eerik-Niiles Kross. Vestlust modereerib meediaettevõtja Hans H. Luik 

Issanda loomaaiast

Välismaalased Eestis: kaks vaadet
Sel teisipäeval toimus ilmselt teleajaloo rõõmsaim ja üksmeelseim "Suud puhtaks" saade, mis oli ETV stuudiosse kokku toonud mitukümmend välis-maalast üle kogu ilma, kellele just Eesti südamesse on juurdunud. Hoiame neid ja kuulame nende arvamust! ETV+ eetris väitlesid Sergei Metlev ja Dmitri Klenski eesti venekeelse elanikkonna ja nn klaaslae teemadel, saadet saab järele vaadata SIIT. Loe ka Eestis poliitilise varjupaiga leidnud Andrei Kužitškini arvamuslugu Eestist SIIT.

Kogukonnaraamat Kalamajast
„Õhus on Kalamaja“ on tõeline kogukonnaraamat, mis sündinud koos ühisest armastusest. Et raamat trükist tulles ka väärikas välja näeks ning hinnaltki kõigile kättesaadav, vajaks see pisut hoogu juurde. Seda saab teha SIIN.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Õigus meelt avaldada - kas minevik?
Sõnavabadus ja tugev kodanikuühiskond kuuluvad omavahel vaidlematult kokku, ilma üheta ei oleks teist. Ometi on valitsused mitmel pool Ida-Euroopas ning Lääne-Balkanil asunud kitsendama inimeste õigust avalikult protestida ning meelt avaldada. Loe intervjuud OSFi stipendiaadi European Center for Not-for-Profit Law tegevjuhi Andrea Judit Tóth'iga, kus ta vastab küsimustele kodnaikuruumi piiramise ning selle vastu väljaastumise kohta. 

Euroopa ja maailm

Läti - tunne naabrit
Sageli on tunne, et teame paljusid teisi Euroopa riike paremini kui oma kõige lähemat naabrit Lätit. Uudis Läti keskpanga juhi Ilmārs Rimšēvičsi võimalikust rahapesu - ja altkäe-maksuskandaalist, kuhu on segatud ka Venemaa huvid, tabas ka lätlasi endid ootamatult. AP-s ilmunud originaallugu loe edasi SIIT
Veel tutvu Läti uuriva ajakirjanduse ühe lipulaeva Re:Baltica portaali artikliga Läti poliitikute ja nende sotsiaalmeedias toimimise kohta SIIN. Üks lätlane kolmest külastab Facebooki ja Youtube'i portaale igapäevaselt vähemalt korra, seda sihivad ka poliitikud, kelle jaoks järgmise Läti seimi valimiskampaania algab ametlikult 9. juunil 2018. Ametliku valimiskampaania alguseni ehk nelja kuu jooksul on neil sotsiaalmeedias täiesti vabad käed. 

Lõpetuseks rõõmsamal noodil - Läti Instituut valmistas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul Eestile väikese videoõnnitluse. Video näitab, kuidas Lätist saadetakse Eesti poole teele üks sünnipäevatort ning Läti inimesed teevad kõik üheskoos tööd, et see siia toimetada; analoogsed õnnitlused tegid lõunanaabrid ka Soomele ja Leedule. Paldies, Latvia!

AEF raadios

AEF minutid 21. veebruaril

Vabaühenduste liidu EMSL huvikaitsejuht Alari Rammo selgitab nn protsendi-seaduse tagamaid ja põhjendab, miks vabakonnal oleks sellest pigem kaotada kui võita. Saadet kuula järele SIIT. 

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia