Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 3 / 2019

AEFi uudised

#kuidasmekestame fotonäitus
Eile, 31.01 avasime erilise installatsiooniga #kuidasmekestame fotonäituse Balti jaama ootepaviljonis. Fotograaf Birgit Püve on pildile püüdnud inimesed ja kohad Eesti eri otstest, et jutustada lugusid rahvastikumuutuste mõjust meie argielule. Näitus pakub mõtteainet, kuidas kestame järgmised 100 aastat. Jooksev lisainfo ürituse FB lehel.

NB! Et vahepeal tuleb paviljonis pidada maha üks suuremat sorti rahvarikas pidu, siis uuesti on fotonäitus kõigile huvilistele vaadeldav ootepaviljoni akendelt alates 5.02 ja siis kuni Vabariigi aastapäevani välja.

Issanda loomaaiast

Vabakond hüppab 2027 aastasse 
Kes pole veel lugenud, siis järgnev artikkel on tulevikust, aastast 2027, kui täitunud on kõik vabaühenduste soovid. Vabaühenduste Liidu huvikaitsejuht Alari Rammo võrdleb tänast kodaniku-ühiskonda kümne aasta tagusega ja meenutab, mida 2019 ja 2023 valitud parlamendid ära on teinud. Artikli leiab SIIT

Annetuskeskkond ootab täiendust
Heategevuslikke organisatsioone ühendavasse „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonda oodatakse 18. veebruariks kandideerima Eesti elu edendavaid vabaühendusi. Kogu info annetuskeskkonnaga liitumise kohta on võimalik leida selle kodulehelt.

 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Naised nähtavaks ja kuuldavaks
OSF on otsustanud toetada naiste kui otsustajate hääle kuuldavamaks tegemist ühiskonnas ja ootab ideid, kuidas seda kõige paremini ja nutikamalt teha võiks. Olukorras, kus Eesti Rahvusringhäälingu ingliskeelsel valimiseelsel debatil osalevad ainult mehed, oleks hädasti vaja seda ühetaolist nimekirja mitmekesisemaks muuta, näiteks.
Loe SIIT, keda ja kuidas täpsemalt toetatakse. NB! Seekord ei toetata rohujuureaktivismi, vaid peamiselt organisatsioone ja mõttekeskusi, kes korraldavad kõrgetasemelisi konverentsi ja arutelusid. 

Euroopa ja maailm

Korruptsioonitaju indeks ja Eesti
29. jaanuaril avaldas Transparency International korruptsioonitaju indeksi – ning paljudele üllatuseks on Eesti oma kohta pingereas taas parandanud. Miks ja kuidas nii, uurib ühing Korrupt-sioonivaba Eesti. KVE pressiteatet loe siin. Esimest korda on esikahekümne seast välja jäänud USA ning halvenenud on seis nõrgenenud demokraatiaga riikides nagu Ungari ja Türgi. Korruptsioonitaju indeksist räägiti ka Kukus ning Tallinna TVs.

AEF raadios

AEF minutid 30. jaanuaril
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia