Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 21 / 2019

AEFi uudised

Arvamusfestivalil EL tulevikust
AEFi korraldatud ingliskeelne arutelu keskendus noortele, Euroopale ja eesseisvatele muutlikele aegadele. Lühikest kokkuvõtet festivalil toimunud arutelust loe SIIT, aga paremaks sisseelamiseks võid vaadata ka täispikkuses videot, mille leiab SIIT. Debatti toetas Euroopa Komisjoni Europe for Citizens programm ning sarnased arutelud toimuvad ka Läti, Leedu ning Belgia demokraatiafestivalidel. Vaata ka valminud ingliskeelsest videost, miks sellised festivalid inimestele korda lähevad.

Käsmus kogunesid Venemaa Hääled
6. aastat järjest kogunesid Käsmu rahvamajja vene intellektuaalid - võõrustasime kultuskirjanik Dmitri Gluhhovskit ning kunstnik-aktivisti Pjotr Verzilovit. Kuula tunnipikkust intervjuusaadet Gluhhovskiga SIIT ning Pjotr Verziloviga SIIT, lisaks loe Jaanus Piirsalu intervjuud. Sirbist aga saab lugeda usutlust dokfilmitegija Jevgeni Gindilisega, kellel valmimas ka portreefilm Aleksandr Rastorgujevist

Active Citizens Fund sai 58 taotlust
21. augustil lõppenud taotlusvoor oli mõeldud keskmise suurusega ning suurtele strateegilistele projektidele, kestusega 18-24 kuud ning toetussummadele 30 000-60 000 eurot ning 80 000-100 000 eurot. Kõige rohkem soovivad ühendused edendada demokraatlikku kultuuri ning kodaniku-teadlikkust. Täpsemate tulemustega ning järgmiste sündmustega vii ennast kurssi pressiteate vahendusel. Kogu lisainfo ACFi kodulehel www.acf.ee 

Issanda loomaaiast

Hea Kodaniku klubi demokraatiast 
18. septembri Hea Kodaniku klubi pealkirjaga “Kuidas lõpeb demokraatia?” kiikab demokraatia minevikku, olevikku ja ennekõike tulevikku ning kodaniku-ühiskonna rolli selles. Arutlevad ajaloolane Jaak Valge ning kodanikuaktivist Martin Noorkõiv. Loe edasi Vabaühenduste Liidu kodulehelt.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

India edukast mõjuinvesteeringust 
Väikefarmerid Indias maadlevad sarnaste probleemidega nagu mitu miljardit vaesuspiiril elavat inimest kogu maailmas.
Loe artiklist, kuidas on nende elujärje paranemisele aidanud kaasa rohkem kui aasta kestnud "Uber for tractors" ehk põllutöömasinate tunnihinnaga rentimise projekt ja Aspada-nimeline 2013. aastal loodud mõjuinvesteeringute fond, mille omakorda asutas Soros Economic Develpoment Fund. SED müüb nüüd maha oma enamusosaluse Aspadas Liechtensteini Kuninglikule Pangale kuuluvale LGT Grupile ja keskendub uutele investeerimisprojektidele Indias ning mujal. 

Euroopa ja maailm

Mida teha plastikpakendiga?
Euroopa Parlamendi büroo kuulutab välja Euroscola videokonkursi gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste õpilastele teemal "Mida teha plastik-pakendiga". Võitjatel avaneb võimalus sõita 2020. aasta esimeses pooles Strasbourgi, Prantsusmaale ning osaleda Euroscola päeval. Tööde saatmise tähtaeg on 15. oktoober. Noortelt oodatakse loomingulist lähenemist üleskutsele vähendada plasttoodete kasutust ning leida plastikule keskkonnasäästlikke taaskasutus-võimalusi. Loe täpsemalt SIIT!

AEF raadios

AEF minutid 4. septembril
 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia