Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 27 / 2019

AEFi uudised

Mauerfall 30 järelkaja
Möödunud reedel-laupäeval tähistati AEFi, Konrad Adenaueri Fondi ja Eesti Mälu Instituudi eestvedamisel 30 aasta möödumist Berliini müüri langemisest. Loe president Toomas Hendrik Ilvese nn Impulsrede't rohelise särgiga mehest kas eesti keeles või inglise keeles.
23. Avatud Ühiskonna Foorum koos ajaloolase Timothy Snyderiga ning OSFi Heather Grabbe'iga oli võrratu! Vaata ja kuula järele FB live'ist või Youtube'ist. Vaata ka esimese ja teise päeva fotosid.
Suur tänu Riigikantseleile, USA saatkonnale ja erinevatele Eesti ettevõtjatele toetuse eest!


Aktiivsete Kodanike Fondi veebinarid
ACFi väikeprojektide taotlusvoor ootab taotlusi. Abiks nende kirjutamisel toimuvad 20. novembril eesti ja vene keeles veebiseminarid. Täpsem info Vabaühenduste Liidu kodulehel.
NB! Aktiivsete Kodanike Fondi väikeprojektide vooru tähtaeg on 9. detsember.

Issanda loomaaiast

Annetamistalgud varsti ukse ees
3. detsembril toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud. Sel päeval võtavad kümned vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Loe täpsemalt, mõtesta oma tegevust ja tee samuti head! 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kataloonia-küsimusest Eestis
OSFi Euroopa-suuna (OSIFE) juht, katalaan Jordi Vaquer ning professor Ignacio Molina Madridi Autonoomsest Ülikoolist peavad avaliku arutelu Kataloonia kriisist, nende vestlust juhib TalTechi dotsent Holger Mölder. Ingliskeelne loeng toimub esmaspäeval, 18. novembril kell 11 sotsiaalteaduste maja kolmandal korrusel, auditooriumis SOC-308. 

Euroopa ja maailm

Uued võimalused juhtidele
New Yorkis paiknev Center on Philantropy and Civil Society on välja kuulutanud programmi, millega otsib osalejaid korraga oma kahte rahvusvahelisse programm, millest üks on mõeldud juba kogenud ja teine alles ambitsioonikatele alustavatele kodanikuühiskonna liidritele. Täpsemalt loe kandideerimistingimustest SIIT.

Tutvu ka keskuse raportiga "Sustaining Civil Society: Lessons from Five Pooled Funds in Eastern Europe". Raporti täispikkuses leiab SIIT

AEF raadios

AEF minutid 13. novembril 

Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam ja Eesti Mälu Instituudi teavitusjuht Sergei Metlev teevad kokkuvõtteid Berliini müüri langemise 30. aastapäevale pühendet konverentsist ja 23. Avatud Ühiskonna Foorumist. Kuula saadet SIIT
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia