Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 3 / 2020

AEFi uudised

ACFi infopäev 6. veebruaril
ACFi esimese taotlusvooru toetuse-saajate infopäev toimub järgmise nädala neljapäeval, 6. veebruaril kell 13.00 - 16.00 Tallinnas EPIKojas.
Seminaril räägime põhjalikumalt aruandlusest - nii sisu- kui kuluaruannetest - ja teavitustegevustest, lisaks ka projektide tulemuste hindamisest. Täpsema kava saadame järgmisel nädalal. Andke oma tulekust teada registreerimislingil. 
Loodame aktiivset osavõttu!

Issanda loomaaiast

DocPoint ehk elust endast
Täistuuridel on käimas Tallinna dokumentaalfilmide festival Docpoint, mille avafilmiks oli Mõisamaa ökokogukonna heleda leegiga põlemisest jutustav "Südamering".
Paljud tänavuse programmi filmidest on seotud ka inimõiguste, poliitika ja kodanikuaktivismi teemadega - teiste seas näiteks "Ideoloogiasekretär" või "Kodanik Hodorkovski" või parima dokumentaali Oscarile kandideeriv "Pühendus Samale". Terve programmiga tutvu SIIN

Algas Arvamusfestivali ideekorje
Tänavu on aega terve veebruar, et esitada oma aruteluidee 14. ja 15. augustil toimuvale Paide Arvamus-festivalile. Festival keskendub Eesti põhiseaduse sajandal sünnipäeva aastal põhiõigustele ja -vabadustele, ent oodatud on ka teised teemad. Kõigest täpsemalt SIIN.

Veel mahub demokraatiat õppima
5. veebruaril alustab Tartu Rahvaülikoolis demokraatiahariduse kursus. Huvi esmakordselt toimuva kursuse vastu on olnud sedavõrd suur, et osalejatele on avatud lisagrupp. Külalistena löövad kaasa mitmed suure kogemustepagasiga Eesti kodanikuühiskonna ja poliitika-kujundamise eksperdid. Kursuse kohtumised toimuvad Tartus, osalemine on tasuta. Täpsemalt loe Hea Kodaniku kodulehelt.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

1 miljard dollarit haridusse
Filantroop George Soros tegi nädala-päevad tagasi avalduse, et loob OSFi ülikoolide võrgustiku ehk "globaalse ülikooli". Eesmärgiks on edendada demokraatiaalast haridust, kriitilist mõtlemist, astuda vastu autoritaarsetele režiimidele ja toetada kliimasoojenemise vastast võitlust. Selle lipulaevadeks saavad New Yorki Bard College ja Kesk-Euroopa Ülikool. Loe edasi SIIT
 

George Soros koos poja Alexanderiga

Euroopa ja maailm

Head aega, UK, ärme võõraks jää
Täna on ajalooline päev, mil hilisõhtul lõpuks toimub Brexit ehk Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust. Kohe pärast seda algab 11 kuud kestev ülemineku-periood. Hoia silma peal nii BBC-l kui The Guardianil, kus lisaks ametlikule infole saab kuulda ka inimeste arvamusi ja emotsioone. 

AEF raadios

AEF minutid 29. jaanuaril

Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson räägib ohutute koolide deklaratsioonist, millele andsid oma allkirja 32 vabakondlikku ja haridusorganisatsiooni ning tutvustab Pagulasabi tänavusi tegemisi. Saadet saab järele kuulata SIIT. 

Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia