Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 28/2022

AEFi uudiseid

AEF-i jõulutervitus
Avatud Eesti Fond soovib imelist pühadeaega ja lootusrikast uut aastat 💙💛!
Järgmine AEF-i uudiskiri ilmub jaanuaris. 

Uudiseid siit ja sealt

Ungari ja Ukraina suhetest
Jätkuvalt hoiame kätt pulsil sellel, milline on demokraatia olukord Ungaris ning milliseks on kujunenud Ungari ja EL-i vahelised suheted Ukraina sõja ja Viktor Orbáni valitsuspartei Fideszi juhtimise taustal. Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam annab Eesti Päevalehes ülevaate Ungari ja Ukraina suhetest 👈 ja erinevatest põhjustest, mis on viinud kahe riigi vaheliste jäiste suhete tekkimiseni. Üks peamisi põhjuseid on Ungari jätkuv koostöö Venemaaga, mis mõnede analüütikute hinnangul algas juba 2009. aastal, kui valitsuspartei Fidesz sidus end teadlikult Kremli raha ja organisatsioonidega. 

Euroopa ja Venemaa suhetest Ukraina sõja taustal
Avatud Eesti Fondi nõukogu liige ja Euroopa Välissuhete Nõukogu vanemekspert Kadri Liik toob enda poliitikaülevaates 👈 välja Euroopa ja Venemaa vaheliste suhete tugevused ja nõrkused. Ühelt poolt ollakse veendunud, et Euroopal ei ole vahendeid, et Venemaa võimuvahetusele kuidagi kaasa aidata, kuid samas ei suudeta kuidagi end tulevikus näha Putini Venemaaga suhteid jätkamast. Liik toob välja ka asjaolu, et Euroopa riigid peaksid paremini läbi mõtlema selle, millist tuge pakutakse Venemaa diasporaale ning et vaatamata Putini pingutustele, Euroopa ühtsus ja toetus Ukrainale püsivad vankumatuna. 

Uudiseid siit ja sealt

USAID kodanikuühiskonna jätkusuutlikkuse indeks 2021
Ilmunud on uus kodanikuühiskonna jätkusuutlikkuse indeksi raport (CSOSI)👈, mis kajastab Eesti vabakonna 2021. aasta arenguid. Positiivse poole pealt saab öelda, et eestkoste ja huvikaitse valdkonnas on Eesti tulemus võrreldes varasemate aastatega paranenud. Raport toob välja mitu 2021. aastal rakendunud muutust, mille välja töötamisse on oma märgatava panuse andnud vabaühendused ja mis on tugevdanud vabaühenduste rolli poliitikakujundamises: valitsus kiitis heaks lobistidega suhtlemise hea tava, Sidusa Eesti Arengukava 2021-2030 ja selle alaeesmärgi “Kogukondlik Eesti”. 

Kuskil miskit toimub

EGA arutelu koosloomelisest poliitikakujundamisest
e-riigi akadeemia korraldab 18. jaanuaril Arhitektuurikeskuses arutelu, kus käsitletakse koosloomelist poliitikakujundamist ning digilahendustest selle toetamisel. Panelistidena astuvad üles Liia Hänni (EGA), Karl-Hendrik Pallo (Koostöö Kogu demokraatia ekspert), Karmen Vilms (Riigi koosloome keskkonna projektijuht) ning Tiina Randmaa-Liiv (TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor). Arutelule annab videoettekandega inspireeriva tõuke University College London (UCL) avaliku poliitika jasotsiaalse innovatsiooni professor Geoff Mulgan. Üritusele saab end kirja panna SIIN👈. 

Praxis otsib kommunikatsioonijuhti
Mõttekoda Praxis otsib enda meeskonda kommunikatsioonijuhti. Kandideerida saab kuni 27. detsembrini ja töökuulutuse leiab SIIT👈

KIVA otsib kommunikatsioonijuhti
SA Kiusamisvaba Kool otsib enda kaugtöisesse ja kõrge lenuga meeskonda kommunikatsioonijuhti, kes aitaks neid teha nähtavamaks ja kuuldavamaks. Töökuulutuse leiab SIIT 👈

Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Kentmanni 10-18, Tallinn