Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 10/2022

AEFi uudiseid

Uus Aktiivsete Kodanike Fondi voor
Kolmapäeval kuulutasime välja Aktiivsete Kodanike Fond / Active Citizens Fund Estonia taotlusvooru, mille tähtaeg on kahe kuu pärast 24. mail! Täpsemalt loe kuulutusest.
👉 Toetust on võimalik taotleda keskmise suurusega projektidel, mille toetus-summa jääb kõigis valdkondades vahemikku 20 000–70 000 eurot (kuni 80 000 eurot, kui projekti on kaasatud partnerid doonorriikidest) ja projekti-perioodi kestus on vahemikus 12–18 kuud.
👉 Vajalikud taotlusvormid ja juhised asuvad ACFi kodulehe taotlusvoorude alajaotuses. 

Püsime tugevad ja toetame 🇺🇦
Saad jätkuvalt abiks olla, liitudes algatusega Ukraina heaks ning tehes annetuse. Vaata ka Vabaühenduste Liidu kodukale kokku koondatud infot, kuidas Eesti vabaühenduste kaudu saab kasulik olla. #Ukrainaheaks #StandWithUkraine #NoWar #StopWar

Issanda loomaaiast

Anna hinnang Tallinna õhu puhtusele
Olukord on ärev, ent lisaks rahule ja demokraatiale on ka puhas õhk meie igapäevase tervise ja heaolu jaoks ülioluline. Kui puhas on sinu arvates õhk Tallinnas? Vasta viiele küsimusele ja aita CODE Europe algatusel kaardistada elanike hinnanguid õhu puhtusele Tallinnas. Vastata saad SIIN. 

Mondo avab rändekooli
Mondo on valmis saanud rändekooli veebiplatvormi. Tegemist on Eestis esimese omataolise keskkonnaga, mis koondab kõige olulisemad rändevald-konna tuumikteemad. Lisaks on võimalik kuulata ka audioformaati. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Energiasõltuvusest priiks
Heather Grabbe, Open Society European Policy Institute'i juht, kirjutab Politicos, kuidas Euroopa peab keskenduma taastuvenergiale ja murdma end vabaks autokraatlike režiimide viljeletud energiasõltuvusest. Loe edasi artiklist

Euroopa ja maailm

Philea lõi kaks  🇺🇦  toetusportaali
Andsime juba eelmisel nädalal teada, et suurt hulka Euroopa fonde ühendav Philea katusorganisatsioon on loonud Ukraina sõja taustal kaks platvormi, kus koguda ning vahetada infot nii annetuste kui toetuste kohta. Üks neist on suuna-tud toetust pakkuvatele fondidele, teine abi pakkuvatele vabaühendustele. Head tutvumist portaalidega Philantropy for Ukraine ning NGOs for Ukraine - lisa ka oma algatus!

Euroopa Kodaniku auhind
Euroopa Kodaniku auhinnaga tunnus-tatakse algatusi, mis edendavad Euroopa koostööd ja ühiseid väärtusi. Neid on praegu väga vaja kaitsta ja esile tõsta. Esita oma kandidaat konkursile - aega selleks on kuni 18. aprilli keskööni. Saavad kandideerida nii inimesed, rühmad, ühendused kui organisat-sioonid. 

Kirjanik Alisa Ganieva intervjuu
Käsmus AEFi arutelusarja külastanud Dagestani juurtega kirjanik ja aktivist Alisa Ganieva andis intervjuu Sergei Metlevile, mida saab nii lugeda kui vaadata. 
 

ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia