Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 7 / 2021

AEFi uudised

Uued ACFi stipendiaadid selgunud
Aktiivsete Kodanike Fondi keskmise suurusega ja suurprojektide taotlusvooru hindamine on lõppenud ja tulemustest on nii toetusesaajatele kui kõigile taotlejatele teada antud.

NB! Kuna mõned täpsustused ja kooskõlastused on siiski veel vajalikud, avalikustame uue nimekirja ning pressiteate www.acf.ee kodulehel loodetavasti järgmisel nädalal.

Tere, austatud Norra suursaadik!
Norra uus suursaadik Eestis, Else Berit Eikeland saabus siia juba mullu suvel, aga suur rõõm oli veebi vahendusel kohtuda ka Eesti Vabariigi 103. sünnipäevanädalal. Veebruari alguses möödus ka 100 aastat Eesti ning Norra Kuningriigi diplomaatiliste suhete loomisest. 🇳🇴 🇪🇪Toeta Avatud Eesti Fondi tegemisi
Sinustki võib saada filantroop😉!
Juba teist aastat järjest on elektroonilise tuludeklaratsiooni esitajatel võimalik maailma natuke paremaks muuta, annetades tagastatud tulumaksu mõnele asjalikule vabaühendusele.
Loe meie Facebooki lehelt, mis Avatud Eesti Fondil praegu käsil on ning kuidas saad meid e-Maksuameti kaudu toetada. 

Issanda loomaaiast

Kuidas disainida lastele ja lastega?
Avaliku sektori Innotiim ja inimkesksetele lahendustele keskenduv Rakendusliku Antropoloogia Keskus korraldasid koos veebinari "Kuidas disainida lastele ja lastega?" ehk mil moel muuta ühiskonda kaasavamaks, arvestades selle nooremate liikmetega. Materjalid, sh visuaalse kokkuvõtte, mida tulevikus on hea aluseks võtta, leiab SIIT. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Nähtamatu ja traagiline Jeemen
Jeemenis kestab kodusõda juba 2014. aastast ning pikalt on tegu olnud riigiga, mis kannatab maailma kõige rängema humanitaarkriisi all; see tähendab miljoneid inimesi ja lapsi, kes on igapäevaselt näljahädas, lisaks laastab riiki ka pandeemia ja on vähenenud rahvusvaheline abi. Loe OSFi värskest raportist, mis põhineb intervjuudel Jeemeni kodanikuühendustega, kuidas Jeemenit aidata nii taktikaliselt kui strateegiliselt ja millised peaksid olema järgmised sammud rahu saavutamisel. 

Euroopa ja maailm

CEU arutelu demokraatia tulevikust
Kesk-Euroopa Ülikool korraldas 24. veebruaril arutelu demokraatia tulevikust Euroopa Liidus, kus esines ka Euroopa Komisjoni asepresident väärtuste ja läbipaistvuse alal, ka AEFi õigusriigi-teemalisel foorumil esinenud Věra Jourová. Ülejäänud esinejatega saab tutvuda SIIN, samuti on võimalus arutelu ka tagantjärele vaadata.
Õigusriigi teemal maadleb Poola sõltumatu meedia plaanitava reklaamimaksuseadusega: loe Reporting Democracy ning Democracy Declining: Erosion of Media Freedom in Poland raportit. Samuti on olukord hapu juuli lõpus Euroopa Liidu eesistujamaaks saavas Sloveenias, mille pea-minister Janez Jansa ründas ajakirjanikke kriitika eest Sloveenia õigusriigi aadressil

AEF raadios

AEF minutid 24. veebruaril

Sel nädalal Avatud Eesti Fondi minutid puhkasid ja tähistasid sinimustvalget pidupäeva. Oleme taas eetris kolmapäeval, 3. märtsil ning siis on saateteemaks uus NULA nutikate lahenduste inkubaator, millest räägivad partnerid KÜSKist ning Heateo sihtasutusest. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn