Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 18 / 2021

AEFi uudised

Uued ACFi projektid selgunud
Järgmise nädala jooksul teeme teatavaks kõik need projektid, mis said Aktiivsete Kodanike Fondilt toetust vabaühenduste võimekuse tõstmiseks mõeldud väikeprojektide taotlusvoorust. Kokku toetame seekord 13 projekti, millest 8 on üleriigilise haardega ning 5 kohaliku tasandi algatused. Täpsem info juba järgmisel nädalal www.acf.ee kodulehelt!

Tark valija - vali targasti
Aktiivsete Kodanike Fondi toel koolitatakse Eesti Väitlusseltsi eestvedamisel tarku valijaid - abi ja nõu leiab veebilehelt www.tarkvalija.eu 
Koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga ja mõttekojaga Praxis õpetatakse ära tundma piire kohalike ja riiklike otsustusvaldkondade vahel, näidatakse erinevusi KOVide edumeelsuses ning kutsutakse üles märkama suslik-kandidaate! Liitu ka algatuse Facebooki lehega, et valimiste lähenedes veel paremini kursis olla!Võõrustasime väliskülalisi

Eestit külastas Euroopa Majandus-piirkonna ja Norra finantsmehhanismide kantselei (FMO) väike delegatsioon, kes kõik töötavad Aktiivsete Kodanike Fondiga. Kohtusime AEFis, käidi ka Norra saatkonnas ja Riigi Tugiteenuste Keskuses ning heameel oli tutvustada ka erinevaid ACFist toetuse saanud algatusi. Loe täpsemalt ja pilte vaata SIIT! Vaid mõned päevad hiljem oli au võõrustada Norra suursaadikut Eestis Else Berit Eikelandi, kellega vahetati kogemusi Norra ja Eesti kodanikuühiskonna olukorra teemadel, vabakonna mõjukusest ja rollist.

Issanda loomaaiast

Vaimse tervise esmaabi koolitused!
Kas tahad olla see 1% eestlastest, kes oskavad osutada vaimse tervise esmaabi? Peaasi.ee kutsub koolitustele, millest esimesed toimuvad juba järgmisel nädalal. NB! Varasemaid teadmisi ja kogemusi ei pea olema, piisab heast tahtmisest. Rohkem infot www.esmaabi.peaasi.ee  
On uhke tunne öelda, et projekti toetab Aktiivsete Kodanike Fond.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFis käsil suuremad sorti muutused
Kümmekond päeva tagasi ilmus New York Timesis suur lugu ümber-korraldustest, mis parasjagu toimuvad. Juba COVIDi kriisi tipul hakata OSFi toimimist ümber organiseerima, vahetunud on mitmed juhid - sh üleilmse haardega fondide president, kelleks sai britt Mark Malloch-Brown. Restruktureerimise tulemusena saavad senisest rohkem toetust ka Ladina-Ameerika ning Aafrika riigid. Sellest, mis toimub ning millised on kriitilised vaated OSFile nende uute suundade ja otsuste valguses nii organisatsiooni enda seest kui väljast, loe artiklist. Programmide rõhuasetus pannakse demokraatia ja õigusriigi põhimõtete järgimisele, inimõigustele, sotsiaalsele ja majanduslikule võrdsusele, kuid osadest valdkondadest ka loobutakse - näiteks rahvatervise suunast, linnakeskkonna arendamisest, tulevikutöö suunast jne. 

Lisaks neile ülemistele uudistele, kuula ka Mark Malloch-Browni kommentaari BBC eetris olukorra kohta Afghanistanis. 

Euroopa ja maailm

Euroopa Põhiõiguste Foorum
Ole sa üksikisik või mõne organisatsiooni esindaja - võimalik on osalda k Euroopa Põhiõiguste Ameti (FRA) foorumil, mis toimub tänavu 11.12- oktoobril Viinis, aga hübriidüritusena samaaegselt ka Strasbourgis, Genfis, Varssavis, Ljubljanas ja Oslos. Kõiki arutelusid saab jälgida veebis. Tutvu programmiga ja registreeri end osalejaks!

Euroopa mitmekeelsuse päev
Euroopa Parlament korraldab 24.-25. septembril mitmekeelsuse päeva, mille raames tutvustatakse huvilistele suulist ja kirjalikku tõlget ning Euroopa Parlamendis valitsevat keelte virvarri tervikuna. Üritused ja ajakava leiab SIIT.

AEF raadios

AEF minutid - ühe ajastu lõpp

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund oli Kuku raadio eetris ligi paarkümmend aastat igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. Eraldi saadet sellel hooajal kahjuks enam ei tule. Siiski on meie kindel soov, et Eesti vabakonna headest algatustest regulaarselt raadioeetri vahendusel kuulda saaks - nii et jääme otsima võimalusi ja partnerlusi, kuidas teadmist headest algatustest paremini laiema auditooriumini viia. Kui sul on häid ideid, siis anna meile julgelt märku!
 
👉 Varasemad saated leiab kõik Avatud Eesti Fondi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn