Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 2 / 2019

AEFi uudised

#kuidasmekestame fotonäitus
Kõik huvilised on oodatud fotonäituse #kuidasmekestame avamisele ja sellele järgnevale koosviibimisele neljapäeval, 31.01 kell 13 Balti jaama ootepaviljoni. Fotograaf Birgit Püve on pildile püüdnud inimesed ja kohad Eesti eri otstest, et jutustada lugusid rahvastikumuutuste mõjust meie argielule. Näitus pakub mõtteainet, kuidas kestame järgmised 100 aastat. Ava kutse ja anna oma osalemisest märku siin https://kestame.ee/  Jooksev lisainfo ürituse FB lehel.

Naised marssisid ja AEF toetas
Usume, et ühiskond on parem, kui oskab olla empaatiline ka nende probleemide suhtes, mis päris igaüht isiklikult ei pruugi puudutada. Solidaarselt andsime ka oma sammud möödunud nädala-vahetusel toimunud Naiste marsil. 

Endised ja praegused AEFikad.

Issanda loomaaiast

Õnne, ägedad vabakondlased!
Eile tunnustas Vabaühenduste Liit traditsiooniliselt Riiigkogu Valges saaalis 2018. aasta kodanikuühiskonna aasta tegijaid. Teisisõnu organisatsioone ja inimesi, kes andsid möödunud aastal silmapaistva panuse Eesti ühiskonna arengusse. 

Palju-palju õnna aasta vabaühendusele Lootuse külale, missiooniinimesele Kristi Peeglile, innustajale Changemakers Academy'le, avaliku võimu esindajale Jaanus Saatile! Aasta tegu on Mõjufondi ja Haridusfondi loomine ning algatused Delfi ja Väitlusseltsi koostöös sündinud Faktikontroll ja Kust sa tead?
Täpsemalt loe nende saavutustest ja mõjust Vabaühenduste Liidu kodulehelt

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kuidas kujundati vaenlasekuju?
Infosõjas on võitja see, kes suudab paremini kujundada endale meelepäraseid hoiakuid ja arusaamu. Kuidas tehti vaenlasekuju George Sorosist? Šveitsi ajakirjanik Hannes Grassegger pakub Buzzfeedis ilmunud loos välja ühe päris metsiku teooria - kuigi on vaieldav, kas sellest kõike saab tõena võtta ja palju sellest on ajakirjaniku interpretatsioon, on see väga hea sissevaade ühe ulatusliku poliitkampaania anatoomiasse, rahvusvahelistesse suhetesse ja spin doctorite kõrgliigasse.
Kes aga soovib tutvuda selle nägemuse kitsaskohtadega, siis on heaks materjaliks maailma ühe juhtivama populismiuurija Cas Mudde Twitteri-lõng.

Euroopa ja maailm

Jälle rändekoostööst Vahemerel
Loe sellest ECFRi analüüsist, missugune koostöö oleks vajalik EUroopa ning Põhja-Aafrika Vahemere-äärsete riikide vahel, et üheskoos illegaalsete immigrantide ja põgenikevoogudega toime tulla. Maroko, Tuneesia ja Alžeeria peaksid olema järgmised, kellega koostööd teha; suurimas murelapses Liibüas on olukord koostöös Itaaliaga tänaseks juba veidi paranenud, aga samas seab just see teised riigid senisest veelgi suurema surve alla. 

Euroopa noorteauhinna konkurss
Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019 ootab kandidaate! 16-30 aastaste noorte aktiivset osalust ühiskonnas ja poliitikas väärtustava auhinna ja võistlustingimuste kohta loe SIIT

AEF raadios

AEF minutid 24. jaanuaril
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia