Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 30 / 2020

AEFi uudised

Veebipõhine diabeedikonverents
Täna, 13. novembril on maailmas diabeedipäev. Sel puhul toimub MTÜ Laste ja Noorte Diabeedi-ühingu korraldatud konverents, sedakorda virtuaalis. Päeva juhatab sisse Tallinna Lastehaigla diabetoloogia-teenistuse juhataja dr. Ülle Einbergi ettekanne 1. tüüpi diabeedist ja COVID-19st. Toetab Norra, Islandi ja Liechtensteini Aktiivsete Kodanike Fond, mille vahendajaks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga. Facebooki üritus koos lisainfoga asub SIIN

Avameelselt ja ausalt rahast
Koostöös Heateo Sihtasutusega korral-dab Vabaühenduste Liit 17. novembril sügise kolmas Hea Kodaniku klubi, kus räägitakse ühenduste jätkusuutlikust majandamisest.
Kogemusi ja soovitusi ühenduste rahastamisest jagavad Keit Fomotškin (SPIN-programm), Carina Paju (Korrupt-sioonivaba Eesti) ja Kristin Parts (Eesti Väitlusselts). Vestlust juhib Pirkko Valge (Heateo Sihtasutus).
Registreeru SIIN. Toimumist toetab Aktiivsete Kodanike Fond

Issanda loomaaiast

NULA otsib inkubaatori elluviijat
KÜSK otsib konkursiga kolmeks järgmiseks aastaks rakenduspartnerit, kes viiks läbi Nupukate Lahenduste (NULA) inkubaatori ning sellele eelnevad tugitegevused. Loe kuulutust ja tutvu dokumentidega SIIN. Taotluse esitamise tähtaeg on 30. november 2020 kell 15.00!

Tuult tiibadesse Tarmo Jüristole
Tarmo Jüristo paneb maha ameti Praxise juhina, et luua platvorm, mis hakkab tegelema liberaalsete jõudude "ei"-kampaaniaga kevadesse plaanitud abieluteemalisele rahvaküsitlusele. Valitsev koalitsioon plaanib abielu-teemalise rahvaküsitluse praeguse seisuga korraldada aprillikuus. Uudist loe SIIT.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFi kohalikud projektid: Baltimore
Palju liigub ringi valeväiteid OSFi ja selle asutaja George Sorosi kohta, kuid olulised kohaliku tasandi kogukonnaprojektid, mille mõju on sageli käegakatsutav, jäävad tähelepanuta. Sellest artiklist saab lugeda, millised on 12 Baltimore'i linna kodaniku-ühiskonna eestvedajat ning millist 12 erinevat algatust toetab OSF järgneva 18 kuu jooksul hooandmiseks 60 000 dollariga. Tegu on puhtalt rohujuuretasandi algatustega. 

Euroopa ja maailm

ELi õiguste ja väärtuste programm
Euroopa Liidu parlament ja nõukogu on värskelt kinnitanud EL eelarve perioodiks 2021-2027, rekordilises kogusummas 1,8 triljonit eurot. 
Selle puhul on ka rõõmustavaid uudiseid kodanikuühiskonnale: nimelt sai nn õiguste ja väärtuste (Rights and values) programm juurde pea 2x rohkem raha, kui selleks alguses oli plaanitud - 0,8 miljardit eurot enne ja ligi 1,6 miljardit nüüd. Nn uue eelarveperidooni faktilehega tutvu SIIN.
On heameel lisada, et ligi 2x suurem eelarve on paljude vabakonna organisatsioonide rahvusvahelise koostöö tulemus; ka AEF, Eesti Inimõiguste Keskus ja mitmed teised ühendused Eestist toetasid seda Poola Stefan Batory fondi poolt koordineeritud ühist huvikaitseprotsessi. 

AEF raadios

AEF minutid 11. novembril
Mitmekesisuse ja kaasatuse suuna eestvedaja Liina Rajaveer Eesti Inimõiguste Keskusest räägib mitmekesisuse seostest inimõigustega ning väärtusest ühiskonnale ja ettevõtetele. Jutuks tulevad ka mitmekesisuse päeva ja kokkuleppega seotud tegevused. Kuula järele SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Kentmanni 18-10 Tallinn 10116 Estonia