Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 16/2022

AEFi uudiseid

Hoia end kursis AEFi suveplaanidega

🔹 Nagu juba viimased 10 aastat, oleme ka tänavu kohal Paides toimuval Arvamusfestivalil! Sel aastal korraldame kaht arutelu, millest üks toimub 13.08 kell 12 Festivaliklubi alal - ingliskeelses arutelus astuvad lavale Poola, Bulgaaria, Rumeenia, Slovakkia ja Eesti vabaühendused, kes jagavad kogemusi Ukraina sõjapõgenike abistamisel.

🔹 Teine arutelu on samuti ingliskeelne ja toimub koostöös Norra suursaatkonnaga Eestis laupäeval, 13.08 kell 14 - Avatud ühiskonna arutelualal vahetame mõtteid sellest, kuidas ühiskond saaks eriarvamuste võimendamise asemel olla kaasavam ja milline ühendab roll on vabaühendused.

Hoidke silma peal ametlikul kaval, mille festival teeb teatavaks 1. juulil!

🔸 19. augustil kogunevad Vabaduse Hääled Käsmus! Täpsem info augustikuu 1. pooles.

AEFil ja Mondol on hea meel teatada:


 
KUULMISENI AUGUSTIS!

Issanda loomaaiast

Tartusse Demokraatia konverentsile
Täna toimus Tartus Demokraatia konverents, lisaks käivitas Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensis oma 20. tegutsemisaasta puhul uue Demokraatia Arendamise Keskuse koostöös mitmete Eesti ja rahvus-vaheliste partneritega.

Põnev koolituspakkumine Berliinis
Saksa kodanikuühendus Kreisau-Initative e.V. otsib 5 osalejat 22.-28. augustil Berliinis toimuvale koolitusele ”Once upon today... in Europe: (Y)our 1989”.
Sihtgrupp on 18+ noorsootöötajad, aga ka kodanikuhariduse või ajalooprojektide eestvedajad. Kõigest täpsemalt loe SIIT. 
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Pandeemia koputab taas uksele
COVID-19 pandeemia on üle maailma elu võtnud vähemalt 20 miljonilt inimeselt. Sügis, uued tüved ning nakatumiste arvud on praegu ennustamatud. OSFi stipendiaat ONE kirjutab Forbesi veergudel, mida peaks tegema, et maailm - ja mitte ainult jõukamad riigid - saaksid jätkata avatud ühiskondadena. Lisaks ei tohiks ka ära unustada, et COVID-19 pandeemiale võib järgneda teine ning mida paremini koordineerida riikide omavahelist suhtlust, seda parem. 

Sõjakuritegude jäädvustamisest
OSFi globaalse õiguse algatuse eestvedaja James Goldston kirjutab, miks ja kuidas on vajalik Venemaa panna vastutama Ukrainas toime pandud sõjakuritegude eest. Tagasiulatuvalt on oluline, et õiglus saaks jalule seatud ka senini veel karistuseta jäänud kuritegude sooritamise eest Süürias, Tšetšeenias ja Gruusias. Tähtis on koguda nii palju tõendeid kui võimalik ja nii kiiresti kui võimalik, sest tagantjärele on vaid suulisele infole tuginedes keeruline süüdimõistvat otsust saavutada. 

Euroopa ja maailm

Kodanike prioriteedid Euroopas
Uus Eurobaromeetri uuring näitab, et suur osa eurooplastest toetab ühist julgeoleku- ja kaitsepoliitikat ning ootab, et EL lõpetaks järk-järgult sõltuvuse Venemaa energiaallikatest. Uuring kinnitab ka suurt toetust ELi tegevusele vastuseks Venemaa agressioonile Ukrainas.
Eesti vastajad peavad 2022. aasta kõige prioriteetsemateks valdkondadeks kaitset ja julgeolekut – seda leiab 41% vastanutest (ELi keskmine 34%). Loe täpsemalt SIIT. 

Rahu vs õiglus: eriarvamused EU-s
Ukraina sõja esimese saja päeva jooksul oli Euroopa avalik arvamus oluline mõjutaja, miks EL liikmesriikide vastus Venemaa agressioonile oli valdavalt väga ühtne ja hukkamõistev. Uuringud aga näitavad, et kuigi tervikuna Ukrainat toetatakse, siis lahendus-teede osas lähevad arvamused lahku. Loe edasi ECFRi kodulehelt, autoriteks hiljuti ka Lennart Meri Konverentsil AEFi arutelul esinenud Ivan Krastev ning ECFRi asutaja ja juht Mark Leonard.

ECFRi podcastid
Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Kentmanni 10-18, Tallinn