Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 24 / 2018

AEFi uudised

Foorumi järelkaja meedias
XXII Avatud Ühiskonna Foorum on selleks korraks läbi! Kes foorumile ei jõudnud, aga tahab osa saada sellest, mida räägiti, siis siin on mõned lingid: Youtube's saab näha nii Heather Grabbe'i kui Olli Rehni osalusel esimest paneeli kui ka Eesti kõnelejatega teist osa. Vaata ka Välisilmas ilmunud intervjuud ning loe Estonian Worldis ilmunud usutlust. EPLis ilmunud intervjuu leiab SIIT. Ja õppematerjaliks populismiteemal sobib väga hästi ka Grabbe'i Tartu Ülikoolis peetud avalik loeng. Foorumi fotod (autor: Aron Urb) leiab meie FB lehelt.


#kuidasmekestame kogukondades
#kuidasmekestame arutelusarja ellukutsujateks on aktiivsed inimesed ja organisatsioonid, kes tunnevad muret Eesti kestmajäämise pärast, nende seas ka Avatud Eesti Fond. Sel sügisel ärgitame korraldama inimvara-teemalisi arutelusid erinevates kogukondades. Oodatud on kõik, kes tahaksid rahvastikuprotsesside mõjude osas kaasa rääkida: külaseltsid ja õpiringid, töökollektiivid ja asumiseltsid, erialaühendused ja ühes naabruskonnas elavad inimesed. Uuri osalemis-võimalustest, vali endale sobiv ning registreeri oma #kuidasmekestame arutelu lehel kestame.rahvaalgatus.ee  

Issanda loomaaiast

Rünnakud vabakonna pihta Eestis
USA Arengukoostöö Agentuur (USAID) on valmis saanud iga-aastase Ida- ja Kesk-Euroopa ning Euraasia riike hõlmava vabaühenduste elujõulisuse indeksi. Eesti puhul tuuakse välja varasema kiire arengu peatumist ning sagenenud rünnakuid kodanikuühiskonna suunas. Lingi kokkuvõttele ja uuringutele saad Vabaühenduste Liidu kodulehelt

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kuidas OSFil Berliinis läheb?
OSFi kolimine Budapestist Berliini on lõpule viidud ning OSFi töö Berliinis on juba ka pihta hakanud, kirjutatakse siin artiklis. Kokku kolis Budapestist OSFi tegutsemistvabadust piiravate tingimuste eest Berliini 80 töötajat koos oma peredega.  OSFil on kavas Berliini kontoris pakkuda tööd ligi 150 inimesele, ütles fondide erinevate harukontorite töö eest vastutav Goran Buldioski. 

Euroopa ja maailm

Sügismood Euroopas: faktikontroll
Elame infosõdade ja tõejärgsuse ajastul, mistap on mitmed nn valge ajakirjanduse lipulaevad rakendanud tööle suurendatud jõududega faktikontrolli nagu näiteks Reuters, Le Monde, Der Spiegel, BBC jne. 
Igapäevase faktikontrolliga tegelevaid ettevõtmisi saab jagada suures plaanis kaheks – ühed tegelevad kõikvõimalike libauudiste ja pettuste avastamise ning paljastamisega, teised aga keskenduvad poliitikute väljaütlemiste kontrollimisele ja eksimuste avaldamisele.
Eestikeelsest Propastopi blogist leiad mõlema kohta palju häid näiteid ja linke!

AEF raadios

AEF minutid 3. oktoobril
24. septembrist hakkas ilmuma uus venekeelne ajakiri rus.Edasi.org. Rääkisime selle peatoimetaja Ivan Lavrentjeviga tulevikuplaanidest. Saadet saab kuulata SIIT.

AEF minutid 10. oktoobril
Räägime Eesti Teadusagentuuri tegevjuhi Karin Jaansoniga uuest apoliitilisest algatusest Kust sa tead?, mis tahab avalikku ruumi tuua rohkem faktikontrolli ja kriitilise mõtlemise väärtustamist.

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia