Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 30 / 2019

AEFi uudised

ACFi väikeprojektide taotlusvoor
9. detsembril lõppenud ja väikeprojektidele vabaühenduste tegutsemisvõimekuse suurendamiseks mõeldud taotlusvooru saabus tähtaegselt 51 taotlust. Toetuse saanud projektid selguvad veebruari lõpus-märtsi alguses. Aktiivsete Kodanike Fondi järgmise taotlusvooru kuulutame välja 2020. aasta II pooles.

Demokraatiahäki tulemused ei maga
Meeldetuletuseks, mida tegid Kõigi Eesti, Startup Leaders Club ja AEF septembris Lahemaa metsade vahel. Häid pühi ja kohtumiseni uuel aastal!
NB!            2020 saab AEF 30!

Issanda loomaaiast

Veel inimõiguste aastakonverentsist
10. detsembril tähistati üleilmselt rahvusvahelist inimõiguste päeva ning toimus ka traditsiooniline Inimõiguste Instituudi aastakonverents, mis oli tänavu pühendatud Mart Nuti mälestusele. Tiheda programmiga konverentsi videosalvestused leiab SIIT, fotogalerii SIIT ning Postimehe lühikokkuvõtte SIIT

Kuidas uuendada demokraatiat?
Detsembri alguses käis Tallinnas Vabamus rääkimas avatud valitsemise partnerlusest kui heade ja mõjukate algatuste platvormist AVP tegevjuht Sanjay Pradhan. Tema vestlust Riina Raudsega saab järele vaadata SIIT, pildid leiab aga SIIT. 

Ilutulestiku asemel tee ilusam tegu
Aastavahetusel nähtav kütkestav ilutulestik võib kellegi jaoks olla SOS-signaalrakett lootusetusest. Ära lase raha taevasse, kuigi see on ilus. Kingi see hoopis annetuse läbi vähihaigetele, et neil oleks lootust ja elupäevi. Et neil oleks aastavahetusel rahu ja rõõmu:
www.kingitudelu.ee/annetajale

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Faktid ja alternatiivsed faktid
Ei ole uudis, et infodžunglis toimub suurem sõda selle üle, kelle teave on väärtuslikum ja usutavam. Washington Post ütleb, et oma ametisseasumisest on USA president Donald Trump moel või teisel lendu lasknud enam kui 13 000 valeväidet. Viis aastat tagasi oli maailmas faktikontrolliorganisatsioone 44, tänaseks on neid üle 200. Ka see on kõnekas fakt. Loe edasi SIIT ja vaata videot ühest Väiksest Kurvast Faktist.  

Kliimaõigluse liikumisest Senegalis
Camp Climat on OSFi stipendiaat Senegalis, mille majandus, sarnaselt paljudele Aafrika riikidele, sõltub tugevalt keskkonnast. Liikumise eestvedaja Mariama Diallo räägib lähemalt nende tegevusest. 

Euroopa ja maailm

Heather Grabbe kliimamuutustest
Avatud Ühiskonna Poliitika Insti-tuudi (OSEPI) juht Heather Grabbe, kes novembris ka 23. Avatud Ühiskonna Foorumil esines, on sule haaranud ja kirjutanud kuukirja Diplomaatia eesootavatest kliimamuutustest ning õppetundidest, mida kaasa võtta 1989. aastast, mil langes Berliini müür. Täispikkuses artikkel on SIIN. 

AEF raadios

AEF minutid Kukus 11. detsembril 
Noortele suunatud kogukonna-programmist SPIN, mis liidab spordi ja noorte enesejuhtimis-oskused, räägib programmi eestvedaja Keit Fomotškin. SPINil on tõestatud positiivne mõju ning hiljuti sai programm endale Heateo Mõjufondist 50 000 eurot edasise arengu toetuseks. Saadet kuula SIIT. 

AEF minutid Kukus 18. detsembril
Selle aasta viimases saates räägib Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper annetajate toel valminud 2018/2019. aasta inimõiguste aruandest ning keskuse uue aasta tegemistest. Selle saate leiab järelkuulamiseks SIIT. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia