Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 3 / 2021

AEFi uudised

Kandideeri: ACF päevad 2021
Aktiivsete Kodanike Fond kutsub kandi-deerima osalemiseks 2021. aasta Aktiivsete Kodanike Päevadel ACTIVE CITIZENS 4 HUMAN RIGHTS. 
Covid-19 pandeemia tõttu toimuvad need 2021. aastal suuremas osas online-kohtumiste vormis, v.a. programmi lõpuüritus, mis leiab aset Oslos septembris või oktoobris 2021. Kogu lisainfo ja taotlusvormi leiad ACFi kodulehelt kuulutusest.

Õigusriik ikka päevakorral
24. Avatud Ühiskonna Foorumit "Õigusriik - paljude vabadus, väheste kohustus?" vaata järele Facebook Livest või Youtubest, kust leiad ka OSFi ja AEFi asutaja George Sorosi spetsiaalselt Foorumiks saadetud tervituse.
Vaata ka OSFi tegevust õigusriigi põhimõtete kaitsmisel ja juurutamisel. 
Juurde saab lugeda väärt mõtteid Twitteri lõimest.Foorumi korraldasime kahasse Euroopa Komisjoni esindusega Eestis; toetas ka Justiitsministeerium. 

Issanda loomaaiast

KVE ja kampaania vihjeandmisest
Hea meel taas esile tuua üht Aktiivsete Kodanike Fondist toetatud projekti. Vihjeandmine ehk väärkäitumisest teavitamine ei olegi alati nii lihtne - loe ja tutvu, kuidas seda teha ja mida silmas pidada. Valminud on ka lühikene (õppe)video. Sina ise oled kangelane!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Vaktsiinid ja võrdsem jaotamine
Kas teadsid, et 9 inimest 10st, kes elavad maailma 67 vaesemas riigis, ei saa tänavu vaktsiinile ligipääsu? Kui tootmine ja tarned taastuvad ning müügiloa saavad ka praegu seda ootavad vaktsiinid, siis jõukamad riigid on 2021. aasta lõpuks oma varustatuse juba mitmekordselt kindlustanud.
OSF seisab selle eest, et vaktsiinid oleksid kättesaadavad ka seal, kus rahalisi vahendeid napib. Koalitsiooniga #PeoplesVaccine on liitunud näiteks including Amnesty International, Frontline AIDS, Global Justice Now ja Oxfam. Loe edasi SIIT.

Euroopa ja maailm

Infopäevad ja uus toetusprogramm
Põhjamaade ja Kodanike Euroopa info-päevad toimuvad tänavu digitaalselt, osa on võimalik saada nii eesti- kui vene keeles. Tutvustatakse ka Euroopa Komisjoni uut Kodanike, Võrdõigus-likkuse, Õiguste ja Väärtuste programmi. Toimumisajaks juba esmaspäev, 1. veebruar ja kogu lisainfo leiad SIIT.

AEF raadios

AEF minutid 26. jaanuaril 

Rahvusvahelise koostööprogrammi Kodanike Euroopa 2014-2020 koordinaator Evelyn Valtin teeb värskeid kokkuvõtteid ning annab lühikese ülevaate kevadel algavast uuest EL Kodanike, Võrdõiguslikkuse, Õiguste ja Väärtuste programmist.

Saadet kuula SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn