Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 10 / 2021

AEFi uudised

Uued algatused ACFi kodulehel
Kõigi uute algatuste elluviijad koos toetussummade ja täpsete projektikirjeldustega leiate Aktiivsete Kodanike Fondi kodulehelt. 
Loe ka pressiteadet tervikuna. 

Programmi koordinaator Ksenia Gutnitšenko käis ACFi tegemisi tutvustama ka ETV+ hommiku-programmis, mida vaata järele SIIT; Ksenia intervjuu algab 13:10 pealt. 

 

Toeta Avatud Eesti Fondi tegemisi
Sinustki võib saada filantroop😉!
Juba teist aastat järjest on elektroonilise tuludeklaratsiooni esitajatel võimalik maailma natuke paremaks muuta, annetades tagastatud tulumaksu mõnele asjalikule vabaühendusele.
Loe meie Facebooki lehelt, mis Avatud Eesti Fondil praegu käsil on ning kuidas saad meid e-Maksuameti kaudu toetada. 

Issanda loomaaiast

25-aastane inimarengu aruanne
Eesti Koostöö Kogu välja antav inimarengu aruanne tähistab 25. sünnipäeva. Marju Lauristini sulest on ilmunud analüütiline kokku-võte „Taasiseseisvunud Eesti kolm aastakümmet inimarengu luubi all. Ülevaade Eesti inimarengu aruannete sisust 1995–2020“. Samale teemale pühendas ETV ka ühe oma "Suud puhtaks" saate. Loe ka pressiteadet kokkuvõtliku infoga.

Noorte ootused KOV valimisteks
Eesti Noorteühenduste Liidu (ENL) liikmed võtsid vastu 2021. aasta KOV platvormi, et anda otsustajatele sisendit noorte ootuste osas. Loe SIIT

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Myanmar pidas kinni OSFi töötaja
Hiljuti peeti Myanmaris kinni kohaliku OSFi haru töötaja, kirjutab uudiste-agentuur Reuters. Myanmaris toimus veebruari alguses sõjaväeline riigipööre, mitmed rahvusvahelised organisatsioonid on riigist lahkunud ning kodaniku-ühendused surve all.
Ühe töötaja kinnipidamise ning veel 11 töötaja ülekuulamise põhjuseks nimetati "lubamatuid pangatehinguid", kus Open Society Myanmar võttis kohalikus valuutas välja raha oma pangaarvelt. Väidetakse, et OSM kasutas raha illegaalselt poliitiliste rivaalide abistamiseks. 

Euroopa ja maailm

Meediaalase kirjaoskuse "edetabel"
Ehkki viimaste päevade ja koroonakriisi tingimustes on seda keeruline uskuda, väidab kogu geograafilise Euroopa ning Türgi meediaalase kirjaoskuse uuring, et Eestil on selles vallas - vähemalt võrdlevalt - kõik hästi. Platseerume COVIDi aegse "infodeemia" valeuudiste ja desinformatsiooni äratundmises Soome ja Taani järel 3. kohale, meie kannul Rootsi ja Iirimaa. Tutvu OSI Bulgaaria ning European Policies Initiative (EuPI) koostöös sündinud raportiga SIIN, artikli lõpus on link ka täistekstile

AEF raadios

AEF minutid 17. märtsil

Vabamu tegevjuht, antropoloog Keiu Telve ja näituste juht Piret Karro räägivad demokraatia-alastest tegevustest digitaalses ruumis ja Noorte Vabamust.

👉 Saadet kuula järele SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn