Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 20 / 2020

AEFi uudised

Talgud: haara vikat, hakka niitma!
Aktiivsete Kodanike Fondist igaühe looduskaitse projektiga toetust saanud Eestimaa Looduse Fond korraldab sel suvel niitmistalguid Setomaast Tallinnani. Erinevates paikades üle Eesti toimuvatel üritustel õpitakse vikatit käsitsema ja vikatiga niitma, viiakse läbi töötube nii suurtele kui väikestele. Avapauk juba 4. juulil Värskas!

Algatusest, mille eesmärk on keskkonnapositiivne kaasamine looduskaitsesse ehk võimestada inimesi looduskaitsealaseid küsimusi mõistma ja ise aktiivselt looduskaitses kaasa lööma, loe täpsemalt ELFi kodulehelt

NB! AEFi uudiskiri suundub suvistele puhkuseradadele, et naasta pärast 20. augustit. Häid mõtteid kõigile meie kaasteelistele! Vahepeal võite meie tegemisi jälgida AEFi Facebooki lehe kaudu. 

Issanda loomaaiast

Muudame eakate elu paremaks
Levitame sõna: kuni 10. juulini saab vastata küsimustikule, mis kaardistab vanemaealiste huvikaitse Eestis ning hindab, kuivõrd hästi on suutnud sellega toime tulla vanemaealiste poliitika komisjon (VPK). 
Täpsemalt loe uuringu läbiviijatest ja eesmärkidest SIIT, kutse ja selgituse juures on ka küsimustiku otselink. Täida küsimustik kindlasti tervikuna - poolikult edastatud vastused ei lähe kahjuks arvesse. 

Kogukondade arendamise õppekava
Tartu Ülikoolis lõpetas tänavu esimene lend ühiskondlike muutuste juhtimise magistriõppe läbinuid; uudsena sellest aastast saab õppida ka õppekaval nimega "kogukondade juhtimine ja sotsiaalne heaolu".
Täna, 2. juulil on viimane päev, kui saad veel vajalikud dokumendid sisse anda, et sügisest juba õppima asuda. Loe täpsemalt SIIT

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

COVID-19 ja HIV: 10 õppetundi
Loe OSFi kodulehel ilmunud artiklist, mida on meil õppida kogemusest HIViga, et praegu koroonaviirusega paremini toime tulla ning osata märgata ka muutusi ka inimeste hoiakutes, normides, väärtustes ning uutes hirmudes, mis tekitavad ühiskondlikke lõhesid. Näiteks: viiruse lätete kindlaksmääramine võib olla eksitav, tõsta riske osade inimgruppide jaoks, mõjutada negatiivselt haavatavaid sihtgruppe; mõelda tuleb kategooriates "kuidas vältida halvimat" mitte "kuidas viirust täiesti elimineerida" jne. 
Lugege kindlasti - siin on veel väärtuslikke tähelepanekuid, mis kõnetavad ka täna. 

Euroopa ja maailm

Ühine trauma kui ELi toetav jõud
Koroonakriis tõi eurooplastele tõdemuse - Euroopa on üksi ning USAsse, Hiinasse ja Venemaasse suhtumine on kriisi käigus muutunud pigem negatiivsemaks. Selle foonil on COVID-19 mõjunud EL-i sisesele suuremale ühtsusele positiivselt. ECFRi analüüs asub SIIN.
Loe ka tervishoiusuveräänsuse teemal, milline peaks olema ELi säilenõtke vastus, et järgnevate pandeemiatega ja COVID-19 võimaliku teise lainega toime tulla. Siit leiab täispika raporti.

AEF raadios

AEF minutid suvepuhkusel

AEFi veerandtund KUKU raadios läks ühes jaanipäevaga suvepuhkusele, et naasta augusti lõpus. Ilusat suve! Varasemad saated leiab SIIT. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. Kohtumiseni 26. augustil!
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia