Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 5 / 2022

AEFi uudised

Viimane päev kandideerimiseks!
Aktiivsete Kodanike Fondi toetatud Mõttekoja Praxis ja Rakendusliku Antropoloogia Keskuse järelkasvuprogrammi võivad kandideerida kõik, kes tunnevad huvi mõttekodade argipäeva ja köögipoole vastu ning tahaksid mõista, kas mõni selline võiks sobida ka tulevikus töökohaks.
Kandideerimine lõpeb täna, 11. veebru-ariga ja kursus algab 2. märtsil. Veel jõuab! Tiiseriks vaata videot

Issanda loomaaiast

Inspiratsioonipäev tulekul
22. veebruaril korraldavad Eesti Koostöö Kogu, Riigikantselei, TalTech Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut inspiratsioonipäeva "KOV: kohaliku osaluse võimalused". Üritus toimub Roseni tornis Mere pst. 6, kuid võimalus on osaleda ka Zoomi vahendusel. Registreeri end hiljemalt 15. veebruariks SIIN (kohapeal on kohtade arv piiratud!) ja uudista infot sündmuse Facebooki lehe vahendusel. 

Vaata järele ja mõtle-räägi kaasa
Siseminister Kristian Jaani, Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf, ettevõtja ja tehnoloogia-ettevõtte Bolt kaasasutaja Martin Villig ning põhiseaduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi rääkisid neljapäeval riigikogus Eesti kodanikuühiskonna olukorrast ja arengukohtadest. Vaata järele salvestust!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

LGBT roma noored ja turvalisus
Kesk-Euroopa erinevates riikides on väga suured romade kogukonnad, mille sees peavad toime tulema ka LGBT noored. Paraku tuleb kõige suurem diskrimi-neerimine ja oht neile sageli kas oma pere või suguseltsi seest, kuid halvustavat suhtumist kohtab ka ühiskonnas tervikuna. Loe artiklist, kuidas aitab selle vastu võidelda OSFi stipendiaat ARA ART Tšehhis ning mida rääkis nende värske uuring, mis viidi läbi Tšehhis, Slovakkias ja Ungaris.

OSF toetab mustanahalisi liidreid
OSFil on tänaseks juba aastakümnete-pikkune kogemus võrdsete võimaluste loomisel ja soodustamisel. Oluline osa mustanahaliste kogukondade võimestamisel on see, et neid juhiksid inimesed nende endi seast. OSF jagab ka tunnustust #JusticeRisingAwards. Head tutvumist tervelt 16 erakordse inime-sega, kes on pühendanud suure osa oma elust võitlusele võrdsete võimaluste eest. Tunnustuse ja selle kriteeriumide kohta loe SIIT

Euroopa ja maailm

Demokraatia langustrendis
Demokraatia on kogu maailmas langustrendis ja viimase kahe aasta jooksul on kukkumine olnud eriti järsk, kirjutab The Economist Intelligence Unit. Loe ka seda, kuidas OSF demokraatlike väärtuste hoidmise ja toetamisega maailmas tegeleb. 

Meediavabaduse konverentsist 
Eesti välisministeerium koorraldas koostöös Inimõiguste Instituudiga Tallinnas kolmanda rahvusvahelise meediavabaduse konverentsi. Kõnelejate seas olid saatejuht ja ajalehe Novaja Gazeta peatoimetaja, 2021. aasta Nobeli rahupreemia laureaat Dmitri Muratov ning ÜRO inimõiguste ülemvoli-nik Michelle Bachelet. Salvestusi saad vaadata ka tagentjärele. 
 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn