Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 27 / 2018

AEFi uudised

Balti jaamas kõlab Viimane Vile
9. novembril kutsume koostöös mitmete teiste organisatsioonidega visioonifoorumile "Viimane Vile - Kuidas me kestame?" 
Balti jaama ootepaviljonis kell 9.30-16.00 toimuva foorumi jaoks oleme kokku pannud teekaardi, milles sisalduvad Arenguseire Keskuse uuringu “Tuleviku töö 2035” alusel neli põhimõttelist valikut. Üritus on küll kutsetega, aga kui teema tekitab sus soovi kaasa rääkida, siis palun registreeri end hiljemalt 2. novembriks SIIN või vastates sooviga osaleda info@viimanevile.ee

#kuidasmekestame arutelud - osale!
Tegu on osalusaruteludega, kus Eesti tulevikust hoolivad inimesed mõtestavad rahvastikutrendidega kaasnevat ning otsivad lahendusi, aidates sellega luua platvormi ühiskondlikuks kokkuleppeks. Praeguseks on toimunud juba viis arutelu. Registreeri oma #kuidasmekestame arutelu lehel kestame.rahvaalgatus.ee  Jooksvalt saab osalusarutelude kohta infot ka Facebooki lehel!

Issanda loomaaiast

Seadusemuudatused vabasektorile
Ühinguõiguse revisjon on jõudnud sinnamaale, et valmis ligi 1000-leheküljeline analüüs-kontseptsioon. Olulisi probleeme ning suuri muudatusi juriidiliste isikute maastikul ei nähta, ideed ühtlustaks pigem erinevaid regulatsioone ja lihtsustaks elu. 
Vabaühenduste Liit on oma kodulehel ära toonud 25 olulisemat muudatust, millega saab tutvuda SIIN

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSF selgitab rahastamispõhimõtteid
Open Society Foundations'i vastus Wall Street Journalis, kus selgitatakse, et OSFi ja George Sorosi rahastatud organisatsioonide töötajatel on ka isiklikud kodanikuvabadused osaleda meeleavaldustel ja protestidel, mis ei tähenda nende "kinnimaksmist", vaid on osa nende kodanikuõigustest. Sekka ka veel mõned lisaarvamused.

Euroopa ja maailm

Brasiilia valis uue presidendi
Möödunud nädalavahetusel valiti presidentaalse võimuga Brasiilias riigijuhiks Jair Bolsonaro, parem-äärmuslike vaadetega ja sõjaväelase taustaga poliitik, kes näitab avalikult ja valjusti välja oma põlgust liberaalse demokraatia väärtuste ning inimõiguste vastu. Lisaks sellele on ta lubanud avada ka Amazonase põllumajandusele, mis toob kaasa arvatavasti suured (globaalsed) keskkonnakahjud. 
The New York Times on teinud kokkuvõtte Bolsonaro varasematest avaldustest, lugege ise. 

AEF raadios

AEF minutid 31. oktoobril Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia