Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 9 / 2020

AEFi uudised

Koroonaviirus ja uutmoodi (töö)elu
AEFi kontor on suundunud määramata ajaks kaugtööle. E-mailid ja telefonid töötavad endiselt, need leiab SIIT. 
Oleme kaugemasse tulevikku edasi lükanud ka AEF 30. sünnipäeva ning nuputame, kuidas ja millal anda üle tänavune Koosmeele preemia. Soovime kõigile tervist ja üksteisest hoolimist!


The one who stayed away saved all the rest. #socialdistancing

ACFi infoseminar lükkub edasi
Teises voorus toetatud projektidele mõeldud infoseminar toimub arvatavasti järgmisel nädalal. Lubame kõigile peatselt teada anda, kus ja kuidas kohtume! NB! Sellest, kuidas koroonaviirusega projekti elluviimisel arvestada, loe kindlasti SIIT

Annetada saab endiselt
Enammakstud tulumaksu saab tänavu kas tervikuna või osaliselt annetada kuni kolmele vabakonna organisatsioonile või ühingule. Oma panuse saab anda e-Maksuametis kuni 30. aprillini. On palju vabaühendusi, kes saavad kriisis aidata!
 

Issanda loomaaiast

Koroonakriisi häkk Hack the Crisis
Möödunud nädalavahetusel kogunesid sajad inimesed online, et järgmise 48h jooksul koguda Guaana platvormil ideid, luua tiimid ja toimivad prototüübid lahendustele, mis aitaksid ühiskondadel viirusekriisis paremini toime tulla. Kokkuvõtte ja 5 võidualgatusega tutvu SIIN; ideede pitchi saad järele vaadata SIIT. Kokkuvõtte sellest tegi ka Forbes.

Kogukondaitab.ee - aita sinagi!
Siin on vabatahtlikke kaasava nutika platvormi Zelos abil kriisihäki raames sündinud veebileht ja keskkond www.kogukondaitab.ee - saad sellega liituda; tänaseks on seda teinud juba üle 1000 vabatahtliku. Ja mis oluline - saad vajadusel seal ka abi küsida!

Veel palju häid algatusi
Sõnumiagentuur Akkadian tõttas appi tasuta kriisikommunikatsioonimaterjali-dega, Open Knowledge Estonia teeb koroonakaart.ee'd, Speaksmart tegi lühikese õppevideo, kuidas Zoomi paremini kasutada, HITSA toetab põhjalikult e-õppel. On liigutav, et tekkinud on mitmeid rohujuurealgatusi, millega tahetakse toetada Eesti kohalikke väikeettevõtjaid ning aidata kaasa kultuuri- ja loomeinimestele. Üks hea leht on ka Eriolukorra tasuta teenused Eesti ühiskonnale.
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFi võrgustik samuti kaugtööl
Vähemalt kuni maikuu lõpuni töötavad kõik OSFi fondide võrgustiku töötajad võimalusel kodust.
Vaata OSFi Facebooki lehelt, mil moel erinevate riikide stipendiaadid aitavad kaasa haavatavatele ühiskonna-gruppidele erinevates maailma riikides. 

Euroopa ja maailm

Euroopa ootab ideid ja idufirmasid
Euroopa Komisjon kutsub appi startuppe ja SME'sid, et koroonaviirusega paremini toime tulla. Tähtaeg kukub juba homme 20. märtsil kell 17 ja lubatakse, et vastused saab ASAP. Mida ja mis tingimustel oodatakse, vaata SIIT

Euroopa Kultuurifond kutsub
Toimuv on ka kultuuriline väljakutse, ütleb European Cultural Foundation. Hoia ennast nende uudistega kursis, sest loomisel on uued võimalused, et toetada suuremat solidaarsust rasketel aegadel.

Koroonaviirus, Venemaa ja valeinfo
Loe Euractiv'ist miks ja kellele on kasulik, et Lääne valitsusi ja tervishoidu viirusega toimetulekul võimalikult vähe usaldatakse. Kas sihtmärgiks on Lääs või on Venemaa eesmärk siseriiklik?

Norra peaminister vastas lastele
Esmaspäeval pidas Norra peaminister pressikonverentsi ainult lastele, kus vastas nende küsimustele ja muredele, mis on seotud koroonaviiruse levikuga ning selle mõjudega. Küsimused ulatusid vaktsiinist kuni sünnipäevapeo lubamise või keelamiseni. Loe, kuidas see lapsi demokraatlikult kaasav ettevõtmine läks, SIIT.

AEF raadios

AEF minutid 11. märts ja 18. märts

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on endiselt Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.

AEF minutid 18. märtsil
Saate teemaks on möödunud nädalavahetusel toimunud 48h häkaton Hack the Crisis, kus otsiti uusi lahendusi koroonaviiruse pandeemiaga toimetulekuks Eestis. Räägivad Garage48 ja Accelerate Estonia programmijuht Kai Isand ja Johanna-Mai Riismaa vabatahtlikke kaasavast rakendusest Zelos. Saadet kuula SIIT.  

AEF minutid 11. märtsil
Räägime noorte sotsiaalse ettevõtluse programmist Changemakers Academy ehk Maailmamuutjate akadeemiast. Algatust tutvustavad selle eestvedajate hulka kuuluvad vilistlased Merili Ginter ja Kerly Piirsalu. Saadet kuula SIIT. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia