Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 17 / 2020

AEFi uudised

Palju õnne, Estonian World! 
Eelmisel nädalal andsime tagasihoidliku tunnustustseremooniga üle AEFi jaoks olulise, numbrilt juba 23. Koosmeele preemia. Palju õnne, ingliskeelne veebiväljaane Estonian World, globaalse eestluse ja kodanikualgatusliku ajakirjanduse edendaja!
Preemia suuruseks on 1000 eurot, sellega kaasneb Marje Üksise graafiline leht "Koosmeelesammas". Varasemate laureaatide ja auhinna ajaloo kohta loe meie kodulehelt. Fotojäädvustused Raigo Pajulalt leiab Facebooki albumist, samuti väikse kokkuvõtliku video. Kuku raadio intervjuu on SIIN ja TTV uudislõik samuti. 

Issanda loomaaiast

AVP tegevuskava ootab uusi ideid
...aega nende esitamiseks on veel kuni homseni, 4. juunini. Anna teada,  kuidas võiks Eestist saada läbipaistvam, avatum, sidusamalt korraldatud ja innovatiivsemalt valitsetud riik. Ideekorje vorm asub SIIN.

Inimõigustest ja/vs. eriolukord
Inimõiguste Instituudi ja Turu-uuringute AS läbiviidud küsitlusest selgus, et 88% Eesti elanikest leiab, et meie riigis on inimõigustega kõik korras ning 83% vastanutest leidis, et eriolukorra piirangud pole rikkunud kellegi inimõigusi. Täpsemalt saad valimi ja tulemustega tutvuda nii sõnas kui graafilises visualiseeringus SIIN. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Iga elu loeb: süsteemsest rassismist
Open Society Foundationsi president Patrick Gaspard kommenteerib uudislõigus Ameerikas toimuvaid proteste ja plahvatusliku olukorrani viinud süsteemset, igapäevaeluga põimunud rassisimi, mis on selle sügavamaks põhjuseks. OSF on oma algatuste kaudu toetanud juba aastaid USA vabaühendusi, mis seisavad võrdsete võimaluste eest ning tegelevad huvikaitsega ka seadusandlikul tasandil.

Euroopa ja maailm

Usu- ja arvamusvabaduse teemal
Kui leidub huvilisi organisatsioone ja inimesi, kes tahaksid end septembris ja oktoobris koolitada online kursusel usu- ning arvamusvabaduse teemal, et ise oma teadmisti Eestis edasi jagada, siis siin on üks hea võimalus - Norra Helsinki komitee soovitusgarantiiga. Kandideerida saab kuni 12. juunini, tulemused selguvad juuni keskpaigaks. Korraldab Forb learning platform.

AEF raadios

AEF minutid 27. mail
 
Vabaühendused ootavad siiani spetsiaalselt neile mõeldud kriisist väljumise toetusmeedet. Murekohtadest ja ettepanekutest rääkisid siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt ning Vabaühenduste Liidu huvikaitsejuht Alari Rammo. Kuula järele meie kodulehelt!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia