Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 25 / 2019

AEFi uudised

Aktiivsete Kodanike Fondil uudiseid!
Eelmisel nädalal kuulutasime välja ACFi ehk Aktiivsete Kodanike Fondi uue, väikeprojektide taotlusvooru, mis mõeldud vabaühenduste võimekuse tõstmiseks. Täpsemalt loe fondi kodulehelt www.acf.ee!

Kohe-kohe lähevad käima ka infopäevad, mis toimuvad eesti keeles Tallinnas, Tartus, Pärnus ning nii eesti-kui venekeelsena Narvas. Nende kohta loe rohkem Vabaühenduste Liidu kodulehelt

Boris Nemtsovi foorum
Möödunud nädalal toimus Poolas Varssavis demokraatlikule Venemaale pühendatud Boris Nemtsovi Foorum, mille kavaga saab tutvuda SIIN. Kahepäevase konverentsi ülekannet on võimalik ka järele vaadata. Kohal käis ja kaasa arutles ka AEFi juhataja Mall Hellam. Pildil koos ühe peaesineja, Stanfordi professori, politoloogi ja filosoofi Francis Fukuyamaga. 


 

Issanda loomaaiast

KÜSKil uus arenguhüppe taotlusvoor
Kodanikuühiskonna Sihtkapital on välja kuulutanud Vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistava 2020. aasta taotlusvooru, mille eesmärk on aidata kaasa ühingute eneseanalüüsile ja arenguplaanide väljatöötamisele ning sotsiaalse ette-võtlusega tegutsemisega alustamisele. Loe edasi KÜSKi kodulehelt. 

Hoolime võrdsetest õigustest
Eesti LGBT ühing on võetud sihikule, räägitakse rahastuse kaotamisest ning õhk on paks ka valefaktidest. Loe LGBT Ühingu artiklit, mis võtab kokku valed, faktid, mured ja soovitused. 
Ühisrahastusportaalis Hooandja saad toetada 2. novembril toimuvat Tallinna Feministlikku Foorumit TALFF, programmi leiab SIIT. Tänavune teema on “Liikumine”, mis keskendub feministlikule kogukonnaliikumisele ja ühisele vastupanule Ida-Euroopas kanda kinnitanud paremäärmuslikele suundumustele. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Mis Thunbergi rünnakute taga?
Pärast oma ÜRO kliimatippkohtumisel peetud kõne ujutati internet üle erinevate rünnakutega Greta Thunbergi, tema pere ja motiivide osas - on väidetud, et tegu on hoopis kinnimakstud lapsnäitlejaga, aga ka seda, et Greta ema propageerib aborte teismeliste tütarlaste seas, levitatud töödeldud fotosid jne. OSF on toetanud faktikontrolliga tegelevaid algatusi üle terve maailma ning SIIN on üks kokkuvõtlik artikkel nendest valefaktidest, mida on kasutatud Thunbergi vastu. 

Euroopa ja maailm

Ungaris teised tuuled, Poolas mitte
Möödunud nädalavahetus tekitas heameeletormi seal, kus seda ei osanud oodata: Ungaris toimusid kohaliku omavalitsuse valimised, mille tulemusel võitis Budapestis opositsioon. See on esimene kord kümne aasta jooksul, kui paremäärmusliku Fideszi kandidaatide toetus on sellises ulatuses vastastele alla jäänud. Märgilised on ka tulemused ülejäänud riigis: riigi 23 maakonna-keskusest 10 linnapeadeks said opositsiooni kuuluvad kandidaadid. 
Loe Piret Karro analüüsi Müürilehest ja vaata siit, milline skandaal valimistele eelnes.
Poolas paraku nii hästi ei läinud, paremkonservatiivne Õiguse ja Õigluse Partei saavutas Poola üldvalimiste parlamendis absoluutse elamuse. Loe ja vaata SIIT, kõrvale loe ka nädalavahetuse EPLis ilmunud intervjuud Poola kodanikuaktivistiga

AEF raadios

AEF minutid 9. ja 16. oktoobril
Eelmisel nädalal rääkisime Zalina Dablaga Euroopa Romade Foorumist Eestis romade kogukonna rõõmudest, muredest ja väljakutsetest. Saadet kuula järele SIIT.

Selle nädala saates räägib loomade eestkosteorganisatsiooni Loomus kommunikatsioonijuht Annika Lepp loomade õigustest ja nende eest seismisest nii Eestis kui Euroopas. Kuula SIIT
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia