Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 5 / 2019

AEFi uudised

Vabakonna tulevik - mis saab?
Millised on tuleviku demokraatiamudelid ja kodanikuaktivism? Vabaühenduste Liit ja AEF kutsuvad 28.02 õhtul kell 17:30 Arhitektuurikeskusse numbrilt neljandasse Hea Kodaniku klubisse. Seekord arutletakse teemal Civil Society: From Reactive to Proactive ja on heameel siin võõrustada rahvusvahelise mittetulundusõiguse tippeksperti Douglas Rutzenit ja Norra vabakonna saavutustest rääkivat Stian Slotterøy Johnsenit. Lisaks neile meie oma kohalikud kirkad kriidid. 
Registreeri end ja tule kuulama!


#kuidasmekestame fotonäitus
Balti jaama ootepaviljoni akendel saab kuni 24. veebruarini näha rahvastiku-muutusi ja eestlaste argielu kujutavat fotonäitust. Perroon ootab!

Issanda loomaaiast

Enn Soosaare esseistikapreemia
Palju õnne Hasso Krullile Enn Soosaare eetilise auhinna puhul! Enn Soosaar (1937-2010) oli Eesti üks mõjukamaid avalikke intellektuaale, kelle sõnavõtud ja mõtteavaldused kujundasid aastakümnete vältel paljude inimeste, sealhulgas meie poliitilise aktiivi vaimset maailmapilti. 

Rahvastikuteemal enne valimisi
Vaata ETV2 järele saadet Plekktrumm, mille värskeimaks külaliseks on rahvastikuteadlane Mare Ainsaar. Lisaks kuula Vikerraadio Valimisstuudiost, mida arvavad valimiste eel sündimuse, tööjõuturu vajaduste, rände jt rahvastikumuutuste kohta erinevate parteide esindajad. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Aeg toetada muutusi Armeenias
Möödunud aasta lõpus toimusid Armeenias taas esimesed demokraatlikud valimised ja riiki rohkem kui 20 aastat valitsenud Vabariiklik Partei ei ületanud isegi valimiskünnist. Käes on võimalus, et reformida kogu riigis valitsevat õigussüsteemi ja võtta vastutusele korruptandid. Millised on USA huvid ja kuidas saaks USA Armeenia demokratiseerumisele kaasa aidata? Loe OSFi kodulehelt.

Euroopa ja maailm

2019. mai valimised Euroopas
Mis saab, kui maikuus toimuvatel valimistel saadab edu euroskeptikute parteisid ning mis hakkab juhtuma siis, kui otsustatakse üle-Euroopaliselt oma jõud ühendada?
Tegu on valimistega, mis määravad EL-i kursi pikaks ajaks ning arvatavasti tulevad seekord valimis-kastide juurde ka need hääletajad, kes on tavaliselt jätnud oma hääle andmata. Loe edasi ECFRi valimiseelsest artiklisarjast.

Ei mingit internetti ajateenijatele
Vene sõdurite ligipääs internetile hakkab tulevikus olema väga piiratud - nimelt keelatakse igasuguste salvestus-seadmete kaasaskandmine (s.t. ka telefonid), lisaks piiratakse sõdurite õigust jagada infot ajakirjanikele. Loe täpsemalt Meduza uudisteportaalist

AEF raadios

AEF minutid 13. veebruaril
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia