Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 2 / 2014

AEFi uudiseid

FutureLab Europe tuleb taas!
Alates sellest nädalast ootab Avatud Eesti Fond taas kõiki 20–30-aastaseid noori kaasa lööma programmis FutureLab Europe – Noorte Eurooplaste Nõukoda. Kui oled näidanud üles kodanikuaktiivsust, sind huvitab Euroopa ja oskad inglise keelt, siis loe lisa fondi kodulehelt ja kandideeri FutureLab'i veebis. Kell kukub 28. veebruaril. Kuula ka varasemate stipendiaatide, Ivan Lavrentjevi ja Anna Karolini muljeid.

Vabaühendused ja majanduskriis
Euroopa vabaühenduste debatisari "JoiEU" annab uuele aastale avalöögi: järgmisel teisipäeval, 21. jaanuaril arutletakse Küprosel selle üle, milline on kodanikuühenduste roll majanduskriisi aegadel. Debati otseülekannet saab jälgida JoiEU blogis. Eestis veab debatisarja Avatud Eesti Fond, Tallinnas peetakse esimene arutelu 8. aprillil.

AEF liitus Uue Euroopa Leppega
Euroopas tegutsevad fondid eesotsas King Baudouin Foundationi ja Bertelsmann Stiftungiga on algatanud projekti New Pact for Europe ehk Uue Euroopa Lepe. Sellega soovitakse edendada arutelu euroliidu tulevikust ning leida lahendusi, kuidas muuta Euroopa rahvusvaheliselt mõjukamaks. Eestis veab projekti AEF. Tutvu ka viie strateegilise valikuga!

Issanda loomaaiast

Tulekul rahastamise infopäev
Neljapäeval, 23. jaanuaril korraldab Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus infopäeva, kus tutvustatakse vabaühenduste rahastamise võimalusi erinevatest rahvusvahelistest fondidest. Infopäev algab Omavalitsusmaja saalis (Sirge 2) kell 10, ajakavaga saab tutvuda keskuse veebilehel. Samas saab ka tasuta registreeruda - seda 16. jaanuarini.

1,6 miljonit arengukoostööks
Välisministeerium kuulutas esmaspäeval välja avatud taotlusvooru arengukoostöö projektide rahastamiseks Afganistanis, Gruusias, Kõrgõzstanis, Moldovas, Ukrainas, Tadžikistanis ja Valgevenes ning stipendiumiprogrammidele ja teavitusprojektidele Eestis. Arengukava, rahastamise tingimused ja lisainfo leiab välisministeeriumi kodulehelt.

Noorte videopöördumine poliitikutele
Inimõiguste nädalal toimus detsembris Tallinnas noortekonverents "Miks sa põgened?". Lahati põgenikeküsimusi ning räägiti teineteisemõistmise, dialoogi ja kahepoolse koostöötahte tähtsusest nii inimeste endi kui ka riigi ja üksikisiku vahel. Ühtlasi said noored valmis poliitikutele mõeldud videopöördumise, millega saad nüüd ka sina liituda.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Britid ja ameeriklased katsetavad omal moel "Tagasi kooli" algatust
Ameeriklaste ja brittide riigikoolide häda on see, et õppuritel napib luust ja lihast eeskujusid ning seetõttu jäädakse tööturul jänni, leiab Future First juht Jake Hayman. Nüüd töötab ta agaralt selle nimel, et nutikad lõpetanud jääksid ka tulevikus oma kooliga seotuks. "Kui palun inimestel oma vana kooli aidata, siis vastatakse eitavalt, öeldakse, et kool pole minu heaks midagi teinud. Aga kui palun aidata neil oma vanas koolis õppivatel noortel tulevikuks valmistuda, on kõik nõus." Brittide seas on projektil menu, nüüd püütakse sama ka USAs.

Soros maailma majandusest
Filantroop George Soros võtab oma aastalõpuartiklis kokku maailma majanduse olukorra, lahates Jaapani ponnistusi, Euroopa stagnatsiooni, USA jätkusuutlikkust ja Hiina soolot. ERR tegi eestikeelse lühikokkuvõtte

Euroopa ja maailm

Ehitame maja, ehitame maja...
Euroopa Kodanikualgatuse Teenistus, kes ehitab kodanikele ja vabaühendustele Brüsselisse ja internetti oma "kodu", tahaks kangesti, et nii suurele projektile paneks oma toeka õla alla ka Euroopa Komisjon. Kui leiad, et loodav keskus võiks sinu vabaühendusel aidata paremini partnereid leida, Euroopa poliitikates orienteeruda või oma sõna õigel ajal sekka öelda, siis vasta enne 31. jaanuari sellele küsimustikule.
 

ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.

AEF raadios

15. jaanuar 2013. GLEN Eesti programm saadab sel aastal kolmeks kuuks võõrsile kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Birmas ning Aafrika ja Kesk-Aasia riikides. Kanideerida saab 22. jaanuarini. Kellele ja milleks, sellest räägib saates Arengukoostöö Ümarlaua meediajuht Katrin Pärgmäe.

AEFi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt.

Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia