Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 19 / 2018

AEFi uudised

XXII Avatud Ühiskonna Foorum!
Sügise eel on hea meel teatada, et 2. oktoobril kell 13:00-17:00 toimub järjekorranumbrilt juba 22. AÜF, mill eaesinejateks on Open Society European Policy Institute'i juht Heather Grabbe ja Soome Keskpanga president Olli Rehn. Omavahelises vestluses, mida modereerib Johannes Tralla ERRist, arutlevad nad inglise keeles teemal "Long Shadow of the Financial Crisis: Social Strains and Economic recovery".  Täpne programm ja ajakava selguvad peagi!

Demokraatia tervis ja käekäik
Arvamusfestivalil Paides oli AEF kohal aruteluga, kus kuulasime analüüsi demokraatia ja vabakonna "tervisest" Ungaris, Poolas ja Saksamaal. Salvestuse järlevaatamiseks leiab SIIT

Issanda loomaaiast

Eesti esimene mõjufond 
Heateo Sihtasutuse loodud Eesti esimene mõjufond toetab alates sügisest Kiusamisvaba Kooli arengut. Algaval õppeaastal panustatakse Kiusamisvaba kooli tegevusse 40 000 eurot. Fondi kogumaht on 500 000 eurot. Mõjufond toetab ideid, millel on üle-eestiline potentsiaal. Esmase huvi üles näitamiseks tuleb täita lühike ankeet Heateo kodulehel.

Iga hääl loeb, valimistel eriti
26. mail 2019 toimuvad Euroopa Parlamendi valimised - gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilasi kutsutakse osalema Euroscola videokonkursil teemal "Seekord lähen valima!" Lisainfo ja Euroscola reeglid SIIT ja SIIT.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSFi viimased päevad Budapestis
Homme, 31. augustiks on OSF lubanud lõpule viia oma Budapesti kontori kolimise Berliini. Loe edasi SIIT. Äsja teatas ka Kesk-Euroopa Ülikool (CEU), et on sunnitud oma õppekavadest välja arvama hariduslikud programmid, mis olid mõeldud registreeritud pagulastele ja varjupaigataotlejatele. CEU rõhutas, et kõik senised programmid on olnud mõeldud vaid riigis seaduslikult viibinutele ja nad otsivad viise, kuidas nende õpetamist siiski jätkata.

Illiberalismist viies endises NL riigis
OSFi stipendiaadil The Foreign Policy Centre on valminud värske uurimus The Rise of Illiberal Civil Society in the Former Soviet Union?, kus vaadeldakse viie endise Nõukogude Liidu liikmesriigi Gruusia, Armeenia, Ukraina, Kõrgõzstani ja Moldova suhtumist illiberalismi ja laiemalt sotsiaalselt konservatiivsetesse jõududesse.

Euroopa ja maailm

Puhka rahus, John McCain
Lahkus suur riigimees, Balti riikide ja demokraatia sõber, senaator John McCain. Kuula intervjuud Bill Browderi ja vene opositsionääri Vladimir Kara-Murza'ga, kus meenutatakse Magnitski akti vastuvõtmist ja räägitakse sellest, miks McCain oli nimelt Venemaa ja venelaste sõber ja toetaja, kuid Putini režiimi ja kleptokraatia vastane. 
 

AEF raadios

AEF minutid 4. septembril
Alustame uue hooajaga - endiselt on igal nädalal stuudios üks külaline, kes räägib AEFi ja/või laiemalt vabakonnaga seotus algatustest ning nende olulisusest. 

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia