Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 6 / 2019

AEFi uudised

Hea Kodaniku klubi kutsub
Vabaühenduste Liit ja AEF kutsuvad 28.02 õhtul kell 17:30 Arhitektuurikeskusse numbrilt neljandasse Hea Kodaniku klubisse. Seekord arutletakse teemal Civil Society: From Reactive to Proactive. Sõna saavad rahvusvahelise mittetulundus-õiguse tippekspert Douglas Rutzen ja Norra vabakonna eestvedajaid Stian Slotterøy Johnsen. Lisaks neile meie oma kohalikud kirkad kriidid. Registreeri SIIN.

Õnne, Järvamaa Kogukonnafond!
15. veebruaril täitus 15. tegutsemisaasta Järvamaa kogukonnafondil, mille käivitajaks oli AEF läbi Balti-Ameerika partnerlusprogrammi. On suur rõõm, et fond elab juba ammu iseseisvat elu ja on leidnud kindla koha kogukonna südames, toetades igakülgselt selle arengut.
Nii pildid kui videomaterjali pidulikult sünnipäevaürituselt Paide Raekojas leiab SIIT, nagu ka eraldi fotoalbumi.

#kuidasmekestame fotonäitus
Balti jaama ootepaviljoni akendel saab veel selle nädala lõpuni näha rahvastiku-muutusi ja eestlaste argielu kujutavat fotonäitust. Loe ka rahvastikuteadlase Luule Sakkeuse analüüsi valimiste eel, mis võrdleb parteide nägemusi kestlikkusest ja vaata veebiajakirjas edasi.org ilmunud fotolugu.

Issanda loomaaiast

Inimõiguste olukorrast Baltimaades
Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Euroopa Julgeoleku- ja Koostöö-organisatsiooni (OSCE) vähemusrahvuste ülemvoliniku algatatud juhiste „Rahvus-vähemused ja meedia digitaalajastul“ ehk Tallinna juhiste tutvustusüritus, mille videot saab järele vaadata SIIT.
Kolmes Balti riigis inimõigused luubi alla võtva avaliku arvamuse uuringu leiab eesti keeles SIIT ja ingliskeelsena SIIT. Inimõiguste Instituut viis uuringu Eestis ellu kolmandat, Lätis ja Leedus esimest korda.

Tegusad inimesed Eesti südames
Vabariigi President koos paljude heade partneritega kutsub laupäeva hommikupoolikul Kommunismiohvrite Memoriaali juurde, et teha tänu-kummardus eesti elu eestvedajatele läbi aegade. Täpsema info leiad Facebooki üritusest.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Süüria kurjategijate vahistamisest
OSFi Justice Initiative kiidab saksa õiguskaitseorganite käitumist, kes vahistasid 2 endist sõjakuritegudega seotud Süüria kõrget valitsusametnikku. Loe edasi SIIT

Euroopa, ärka üles!
OSFi asutaja, filantroop George Soros kirjutab, et vaikne, aga Euroopa-meelne enamus vajab äratamist ja käivitamist Euroopa kaitseks. Loe artiklit SIIT. 

Euroopa ja maailm

Belgia arvamusfestival ootab
Septembri alguses toimub Brüsselis 2. korda arutelufestival Jubel, mille eesmärk on panna kodanikke arutlema osalusdemokraatia võimaluste ja väljakutsete üle Euroopas. Jubel otsib ka igast riigist vabatahtlikke nn saadikuid, kes oma kodukohas viiksid läbi Euroopa-teemalisi lühiintervjuusid, millest saadakse sisendit festivali teemadeks. Loe täpsemalt SIIT. NB! Tähtaega on pikendatud!
 
Meediaülevaade Venemaalt
rus.edasi.org peatoimetaja Ivan Lavrentjevi tänuväärne ülevaade Vene meedias olulistest teemadest. Leidub nii tõsist kui absurdi. 

Populistidest pole kuskil pääsu
Nädalapäevad enne Eestis toimuvaid Riigikogu valimisi sobib hästi meeldetuletuseks Tauno Vahteri Sirbis ilmunud ülevaatlik artikkel populismi erinevatest nägudest Euroopa riikides. Nii ülemaailmne majanduskriis kui rändekriis on populistlike parteide populaarsuse tõusule kaasa aidanud "süllekukkunud kingitused". 

AEF raadios

AEF minutid 20. veebruaril
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia