Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 19 / 2020

AEFi uudised

Palju õnne tunnustuse eest, Peaasi!
Tänavune presidendi sotsiaaltöö preemia laureaat MTÜ Peaasjad aitab järele ühiskonna mõistmist, et vaimne tervis on sama oluline nagu füüsilinegi. Peaasjade tegevust toetab ka Norra, Islandi ja Liechtensteini toetatud Aktiivsete Kodanike Fond (www.acf.ee), mille vahendajaks Eestis on AEF koostöös Vabaühenduste Liiduga. Parimad õnnesoovid! "Näeme siin, kuidas üks MTÜ on lisaks oma põhitegevusele – nõustamisele ja koolitamisele – võtnud suuresti oma õlgadele kogu valdkonna eestvedamise ja suunamise," kirjutab Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Loe ka täispikkuses postitust
Aktiivsete Kodanike Fondi toetatud keskmise suurusega ja suurprojektidega saab tutvuda SIIN.

Issanda loomaaiast

Vabaühenduste Liidu aastakoosolek
VL pidas kolmapäeval oma aastakoosolekut. Loe SIIT, mis viimase aasta jooksul kodanikuühiskonnas toimunud, kuidas elavad huvikaitse, infokanalid, kogukonnapraktika ja teised ettevõtmised. Tihedas hääletuses nõukogu kandidaatide seast valiti välja Maria Derlõš ja Kadi Kenk.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Võit USA unistajatele 
Maailma pilgud on USA-le pööratud mitmel põhjusel. Võrdsed võimalused said sel nädalal ühe võidu: USAs on ca 700 000 noort, kes toodi USAsse lastena ja ilma dokumentideta ning keda enam ei ähvarda riigist väljasaatmine. Loe ka OSFi avaldust sel teemal ja vaata täpsemalt ka OSFi Facebooki lehelt.

Euroopa ja maailm

Euroopa Põhiõiguste Amet kutsub
"Mida tähendavad põhiõigused inimestele Euroopa Liidus?" on raport, mis avaldatakse järgmisel nädalal. Selle raames korraldatakse ka kaks online-sessiooni, mis koosnevad kahest arutelupaneelist ja grupiaruteludest. Rohkem infot SIIN - 24. ja 25. juunil toimuvad virtuaalsessioonid on asjalik pühadejärgne tegevus, mida teha.

AEF raadios

AEF minutid 16. juunil
Räägime värskelt ilmunud Inimarengu aruande peatoimetaja, TLÜ keskkonnakorralduse professori Helen Sooväli-Seppinguga linnastunud ühiskonna väljakutsetest ja valikutest. Saadet kuula SIIT
Ühtlasi läheb AEFi veerandtund KUKU raadios suvepuhkusele, et naasta augusti lõpus. Ilusat suve!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia