Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 13 / 2018

AEFi uudised

AEF sai TGE võrgustiku partneriks
Pealkirjas mitu lühendit, mis vajavad selgitust ja väärivad õnnesoove: nimelt on Avatud Eesti Fondist saanud Transnational Giving Europe'i partner Eestis.
Tegu on võrgustikuga, mis võimaldab rahvusvahelistel annetustel efektiivsemalt abivajajateni jõuda. Üha rohkem inimesti Euroopas soovib annetada ka teiste riikide MTÜdele, kuid erinevad maksusoodustused piiriüleste annetuste puhul sageli ei kehti.
Siin aitabki TGE, kelle parnterite seas meil on nüüd hea meel olla. 

Issanda loomaaiast

Festheart tuleb taas Rakverre
5.-7. oktoobrini toimub Rakveres teist korda LGBTI filmide festival Festheart, mille toimumisele saab ka kaasa aidata. Konto on endiselt MTÜ Sevenbow EE652200221065965671. Märkides selgitusse „anonüümne annetus“, jääb see vaid annetaja ja korraldajate vahele. Annetades vähemalt 10 eurot, saab endale prii kinopileti ning annetades vähemalt 40 eurot, on Festheart 2018 pass Sinu!

Vaata järele EMSLi digitöötubasid
Möödunud aasta lõpus ja selle alguses korraldas vabaühenduste liit kokku 15 digitöötuba, et ühednused õpiksid digivahendeid oma igapäevatöös paremini kasutama. Kes tollal kohal ei olnud, saab seda viga parandada nüüd: kõik töötoad on nüüdsest järele-vaadatavad SIIN

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kodanikuaktivisti ja poliitiku mõrv 
14. märtsil mõrvasid tulistajad Rio de Janeiros kohaliku poliitiku Marielle Franco ning tema autojuhi Anderson Pedro Gomesi. Franco oli eriline figuur Rios - ta tuli favelast, ta oli naine, mustanahaline ja lesbi. Samas oli ta linnavalitsusse valitud suuruselt teise häältesaagiga 6 miljoni elanikuga Riost. Loe veel tema tegemistest ning põhjustest, mis võisid viia niikaugele, et Marielle Franco otsustati kõrvaldada. 

Euroopa ja maailm

Uus fond Euroopa vabakonnale
Värskelt loodud fond Civitates on avanud esimese taotlusvooru ning kutsub kodanikuühendusi üle kogu Euroopa tegema koostööd, mis takistaks kodanikuruumi ahenemist erinevates riikides. Taotluste esitamise tähtaeg on 15. juunil, täpsete tingimuste ja suunistega saab tutvuda SIIN.
Fondi operaatoriks on Euroopa Fondide Võrgustik (NEF), mis asub Brüsselis. 
 

AEF raadios

25. aprillill tähistati Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel 4. korda mitmekesisuse päeva. Kuidas mitmekesisus meid rikastab, kuula EIK kommunikatsioonijuhi Peep Ehasalu vahendusel SIIT.

2. mai saates räägib poliitiliste ideoloogiate uurija, sünnilt isa poolt armeenlane Brigitta Davidjants  Armeenias toimuvatest meeleavaldustest ja massirahutustest. Saadet saad järele kuulata SIIT.

Avatud Eesti Fondi minutid kõlavad Kuku raadios kolmapäeva hommikuti pärast kella 10 uudiseid. Kõiki saateid saab järelkuulata AEFi kodulehelt
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia