Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 8 / 2020

AEFi uudised

Anneta avatud ja aruka Eesti heaks!
Sellest aastast saab enammakstud tulumaksu kas tervikuna või osaliselt annetada kuni kolmele organisatsioonile või ühingule.

Kui pead avatud, arukat ja inimsõbralikku Eestit oluliseks, siis saad oma panuse AEFi heaks anda e-Maksuametis kuni 30. aprillini.


 

Issanda loomaaiast

Mondo ootab arenguriike abistama
Eesti suurim ja vanim arengukoostööle, humanitaarabile ja maailmaharidusele pühendunud organisatsioon MTÜ Mondo kuulutab välja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike programmi kandideerimisvooru, mille raames otsitakse erialaeksperte Keeniasse, Ugandasse, Ukrainasse, Gruusiasse ja Türki. Lähetused kestavad 6-12 kuud. Lisainfo leiad SIIT

Meediakonverents 2020 
Eesti Rahvusringhääling, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut ning Baltic Centre for Media Excellence kutsuvad 2. aprillil osalema konverentsil „Meie reliikvia on vabadus. Mis mõttes vabadus?!“ Räägitakse meediast ja populismist, vastutusest, finant-seerimisest ja teistel teemadel. Osalemine on tasuta, aga ära unusta end registreerida. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kes suunab Sandersi välispoliitikat?
Bernie Sanders, kes loodab demok-raatide ridadest saada järgmiseks Ameerika Ühendriikide presidendiks, on lubanud tagasi tuua USA progressiivse välispoliitika. Mida see tähendab ning kes on Matt Duss, kes on Sandersi üheks peamiseks nõunikuks sel teemal, loe Foreign Policy artiklist. Lühidalt kommen-teerib ka Sarah Margon OSFist, tema endine kolleeg.

Euroopa ja maailm

Populism ja koroonaviirus
Koroonaviirusest, paanikast ja sotsiaalmeediast on olnud omajagu juttu ka Eesti ajakirjanduses - loe näiteks AEFi nõukogu liikme Raul Rebase artiklit. Kommentaari populismi vaatenurgast leiab ECFRi kodukalt: viirus ei pane proovile ainult inimeste tervist, vaid testib ka Euroopa ühtsust, teadliku valeinfo levi(ta)mist ja süüdlaste otsimist. Siit artiklist leiab näiteid, kuidas populistid Euroopas on koroonaviiruse levimist juba oma sõnumite levitamiseks ära kasutanud. Blackbird on samal teemal avaldanud ka raporti.

AEF raadios

AEF minutid 4. veebruaril

Kai Klandorf ja Inna Laanmets Vabaühenduste Liidust räägivad Aktiivsete Kodanike Fondi toel ellu viidavast tulevikujuhtide programmist, kuhu oodatakse neid noori, kes näevad oma tulevikku vabakonna liidritena. Saadet kuula SIIT!
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia