Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 32 / 2018

AEFi uudised

Meie lihtsad soovid uueks aastaks
AEFi jõulukaardil on tänavu uuskasutuse ja targa tarbimise väärtus, sest täpselt sama kaardi panime teile pühadesoovidega teele ka 2013. aastal.
Kutsume uue aasta eel mõtlema kõigile valikutele, mis mõjutavad meie isiklikku ja ühist elu nii Eestis kui siin planeedil laiemalt. Soov südame ja mõistuse kooskõla leidmisest on aga ajatu. 
Kaunist pühadeaega ja teguderohket 2019. aastat!
Teie Avatud Eesti Fond
Vabakonna roll inimõiguste kaitsel

10. detsembril möödus 70 aastat ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni vastuvõtmisest ja sellele on pühendatud Eesti välispoliitika ajakirja Diplomaatia kõige värskem number. Ka AEFi juhataja Mall Hellam kommenteerib vabakonna rolli deklaratsiooni põhimõtete järgimisel. Loe edasi SIIT

Issanda loomaaiast

Unistus Eestist
Mis sobiks uut aastat paremini sisse juhatama kui noore inimese nägemus oma unistuste Eestist? Loe, millisest kodust unistab Mikael Raihhelgauz, kelle kõne sai kuulata ka novembri alguses toimunud visioonifoorumil "Viimane vile". 

Eero Epner teatrist ja demokraatiast
Sel kolmapäeval andis Teater NO99 festivalil Moskvas oma viimase etenduse.
TEDx Kiievi konverentsil peetud kõnes räägib teatri dramaturg Eero Epner sellest, kuidas teater ühiskonnaellu sisenes ja laiemaid protsesse mõjutas. Vaata järele Edasi.org vahendusel.
 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

FT aasta inimene on George Soros
Avatud Ühiskonna Fondide võrgustiku asutaja, maailma üks suuremaid filant-roope George Soros valiti tänavu tuntud majandusväljaande Financial Times poolt aasta inimeseks. Soovitame seda lugu täispikkuses lugeda!
Sorosi valikut põhjendas ajakiri mitte tema majandustegevusega, vaid väsimatu liberaalsete demokraatia ja avatud ühiskonna väärtuste kaitsmisega. "Mind on süüdistatud kõiges; kaasa arvatud selles, et olen Antikristus. Muidugi soovin, et mul ei oleks nii palju vaenlasi, kuid teisalt on see kui tunnistus, et teen midagi õigesti," kommenteeris Soros ise. 

Euroopa ja maailm

Antisemitismi tõus Euroopas
Euroopa Liidu Põhiõiguste Ameti (FRA) läbi viidud ulatuslik uuring näitas, et 9 küsitletud juuti 10st leidsid, et antisemiitlikud meeleolud Euroopas on viimase viie aasta jooksul suurenenud. 

The Front Line Defenders Award
Kuni 5. jaanuarini ootatakse kandidaate, et tunnustada inimõiguste kaitsjaid, kelle tegevus on ohuks ka nende elule. Auhinda on välja antud 2005. aastast. Et 2019. aastal möödub 50 aastat Stonewalli rahutustest, mis viisid LGBT+ Pride marsside üleilmsete traditsioonide kujunemiseni, siis oodatakse kandidaate, kes on oma tegevuses pühendunud just LGBT+ kogukonna õiguste edendamisele. Loe täpsemalt edasi juba SIIT

AEF raadios

AEF minutid 19. detsembril
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia