Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 13/2022

AEFi uudiseid

Vaata ACFi infopäevade salvestust
Käimas on Aktiivsete Kodanike Fond / Active Citizens Fund Estonia keskmise suurusega projektide taotlusvoor, mille tähtaeg on juba kuu aja pärast 24. mail! Täpsemalt loe kuulutusest.
👉 20. aprillil toimunud eestikeelse infopäeva salvestuse leiad meie Facebooki lehelt, tutvuda võid ka slaididega. 

Koosmeele auhind tuleb taas
Nädala pärast teisipäeval, 3. mail tunnustab AEF taas üht eestimaist algatust, mis on kaasa aidanud avatuma ja parema ühiskonna kujunemisele. Preemia ajaloo ja selle saajatega tutvu meie kodulehel. Tänavuse Koosmeele auhinna saaja kuulutame välja tradi-tsiooniliselt selle üleandmise hommikul. 

 🇺🇦 Palju õnne, Avatud Eesti Fond!
Tähistasime juba AEF oma 32. sünnipäeva. Ajame oma asja edasi ja usume, et ükskord headus peab võitma. 

Issanda loomaaiast

Kaasav eelarvestamine koolides
Korruptsioonivaba Eesti ja Eesti Koostöö Kogu ootavad sügisel alustavasse lendu osalema vähemalt kaheksat kooli üle Eesti. 28. aprillil kl 11 toimub infotund, kus tutvustatakse projekti sisu ning sügiseseid plaane. Kõigest loe täpsemalt uudisest.

Eesti Pagulasabi laiendab tegevusi
Pagulasabi ühes koostööpartneritega alustab annetuste abil Ukraina sõjapõgenikele psühholoogilise toe ja mitmesuguste grupitegevuste pakkumistega üle Eesti. Loe täpsemalt uudist ja Pagulasabi kodulehelt.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Sõjakuritegudest Ukrainas
Kui juba päris sõda Euroopas oli raske ette kujutada, siis selliseid sõjakuri-tegusid, nagu Ukrainas toime pandud, oli võimatu ka vaimusilmas näha. Seda enam on vaja, et kuritegusid ja tõendeid nende kohta kogutaks nüüd ja praegu ning vastutusele võetaks võimalikult palju neid konkreetseid inimesi, kes neid toime panid või kes ka selleks käsu andsid. Loe, mida arvab ja loodab Ukrainas tegutseva International Reneissance Foundation'i inimõiguste ja õiguse programmi direktor Roman Stepanov. 

Euroopa ja maailm

Prantsusmaad tüürib Macron
Emmanuel Macron saab jätkata oma 5-aastast ametiaega Prantsusmaa presidendina uuel ringil. Loe ECFRi kommentaarist, mida oleks võinud Euroopa Liidule kaasa tuua kui valitud oleks Marine Le Pen: ta pole rääkinud küll enam EL-i hülgamisest, kuid ilmselt oleks ta valinud sarnase tee nagu ungarlased koos Viktor Orbániga. Ta lubas avalikult nendevahelist koostööd ja pole alusetu arvata, et ta võiks seda teha ka Venemaa ja selle liidri Vladimir Putiniga. Marine Le Pen aga lubas, et ta ei kao prantsuse poliitilisest elust kusagile ning seega ootavad ees keerulised ajad. Juunis leiavad aset parlamendivalimised ja seal tuleb lisaks paremäärmuslikule Le Penile rinda pista ka vasakäärmuslaste ja selle liidri Jean-Luc Melenchoniga.

Lääs valmistugu pikaks sõjaks
Venemaa tegevus Ukrainas hakkab üha rohkem sarnanema tema tegudele ja strateegiale Süürias ning ambitsioon on saada endale kogu Ukraina. Lääs peab otsustavalt ja püsivalt jätkama Ukrainale relvastuse saatmist. Loe artiklist edasi.

ECFRi podcastid
Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia