Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 7/2022

AEFi uudiseid

Ukraina ja vabaduse heaks!
Selle nädala uudiskiri on Ukraina värvides ja Ukraina-teemaline. Südamel on valus ja teised vähemkriiitilised teemad võivad jääda lähitulevikku.

Kõige olulisem: homme kell 15 tule kindlasti Vabaduse väljakule ja näita oma toetust demokraatlikule ja rahu armastavale Ukrainale! Õlatunne ja toetus annab rasketel aegadel jõudu isegi siis, kui see pomme ei peata 🇺🇦 💙 💛 💙

Korraldavad kõik Eesti ukrainlaste organisatsioonid ja mitmed Eesti kodanikühendused nagu MTÜ Avatud Vabariik, Avatud Eesti Fond / Open Estonia Foundation, Eesti Noorteühenduste Liit (ENL), Eesti Üliõpilaskondade Liit, arengukoostöö lipulaev Mondo jpt. Näitame, et meid on palju - tule koos sõprade, pere ja lähedastega! Saad samuti aidata, liitudes algatusega Ukraina heaks, tehes annetuse. Iga hea soov ja teele saadetud abi loeb.

Me ei saa lubada sõda ning türanniat 21. sajandi Euroopas! #Ukrainaheaks #StandWithUkraine #NoToWar


 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSF toetab samuti Ukrainat 
Putini alustatud sõja hakul avaldab ka Open Society Foundations vabale Ukrainale kindlat toetust ning mõistab hukka Putini režiimi. Toetusavaldust saab lugeda OSFi kodulehelt. OSF on Ukrainas tegutseva ja Kiievis paikneva Renaissance Foundation'i toetaja. Fond on Ukrainas tegutsenud juba 1990. aastast, et nii üksi kui partneritega toetada paremat, avatumat ja demokraatlikumat valitsemist. Alates 2014. aastast on fond tegelenud Ida-Ukraina sõjalise konflikti ohvrite abistamisega. 

Euroopa ja maailm

Meduza Ukraina-ülevaated
Loe sõltumatu väljaande Meduza toimetajate 24.veebruari ühist juhtkirja; jooksvalt saad end Meduza (ingliskeelsete) ülevaadetega Ukrainas toimuvast kurssi viia SIIN.
 

ECFRi podcastid

Kuula siit nii inglise, hispaania, saksa, prantsuse kui itaalia keeles! Uut materjali tuleb pidevalt juurde. Kui sind huvitab, mis ECFR säutsub, siis vajuta siia.
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia