Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 1 / 2020

AEFi uudised

Avatud Eesti Fond saab tänavu 30!
Ongi nii, et AEFi teekond siin Eestis meie kodanikuühiskonna heaks hakkab varsti käima juba 30 ringi, sest fondi asutamis-lepingule kirjutati alla 19. aprillil 1990. aastal.
Plaanime seda sündmust neljapäeva õhtul, 16. aprillil tähistada ka meie heade koostööpartnerite ja kaasteelistega, nii et selle kuupäeva võib panna juba märkmi-kusse kirja! Rõõmustame ja vaatame, mis tulevik toob. 

Kliimamuutuste vastu võideldes
Ehkki Austraalia põlengute ulatus ja hävitus tekitab sügavat ängi, ei ole veel päris hilja. Kolmkümmend aastat pärast seda, kui Berliini müüri langemisega algas üleminek postkommunistlikusse ajajärku, seisab maailm taas silmitsi tohutu süsteemse muutusega. Euroopa on põhjapanevaks muutuseks valmis, kirjutab OSEPi juht Heather Grabbe algselt Diplomaatias ilmunud kommentaaris.

Issanda loomaaiast

KÜSKi uus aasta tuleb teisiti
Algas aasta, mis muudab Kodaniku-ühiskonna Sihtkapitali - täis tiksub nii nõukogu kui ka juhataja volituste aeg. Tulevad uued juhid, senised töötajad on samuti siirdumas mujale. On juba teada, et alates augustist asub KÜSKi kontor Viljandis. Hoidke end kursis www.kysk.ee Põnevaid algusi!

Hea Kodaniku talvenumber ka väljas
...ja küsib, kas on elu ka väljaspool Tallinna? Ikka ja kuidas veel! Eesti kihab ägedatest algatustest. Alustuseks näiteks, kuidas teha vingeid asju Kesk-Eestis Väätsal. Digikujul vaata kogu ajakirja SIIT.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Filantroopiaauhinnad 2019
Pole vast kõige originaalsem valik, küll aga teenitud - Aasta Filantroop 2019 on George Soros.
Lisaks õnnesoovidele loe SIIT, millised märksõnad tähistasid möödunud aastat USA kodanikuühiskonnas. See on hea kokkuvõte, mis teispool ookeani toimub.

Euroopa ja maailm

Venemaa kirjutab ajalugu ümber
Stalini isikukultus Venemaal on tõusuteel ja ametlik poliitiline diskursus hoolitseb selle eest, et Gulagi vangilaagrites toimunud kuritegudest räägitaks nii vähe kui võimalik. See sünge periood Venemaa ajaloost puudutab otseselt meidki. Vaata siin Codastory projekti #GenerationGulag

Euroopa mõjuvõim Lähis-Idas
Loe ECFRi kodulehelt, mis rolli mängib Euroopa MENA regioonis tekkinud pingete lahendamisel.
Siia kõrvale tutvu ka mitme mõjuka eurooplase pöördumisega, milles nõutakse USA-Iraani sõjalise konflikti taustal Euroopalt viivitamatut pingete de-eskaleerimist Lähis-Ida regioonis.

AEF raadios

AEF minutid Kukus 8. jaanuaril
Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu (ELIL) tegevjuht Lili Tiri võtab kokku liidu jaoks möödunud aasta ja räägib uutest eesmärkidest ning huvikaitse-suunast. Saadet saad kuulata SIIT!
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia