Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 22 / 2021

AEFi uudised

Uus ACFi taotlusvoor ja infopäev
Eelmisel neljapäeval kuulutasime välja uue Aktiivsete Kodanike Fondi taotlusvooru vabaühenduste tegevus-toetuseks. Vaata juhistest, kas sinu vabaühendusel on samuti võimalik toetust taotleda! Lisaks loe pressiteadet. 

NB! Tegu on teistsuguse vooruga kui eelnevad, seega ootame kõiki huvilisi infopäevale Zoomis - see toimub neljapäeval, 2. detsembril kell 14! Palume end ka eelnevalt registreerida.

#annetamistalgud kohe kohal!
Tänavu on "ametlik" talgupäev 30. novembril, mil palju häid vabaühendusi on endale toetust kogumas! Ka AEF on tänavusel talgukaardil - kogume toetust oma tegevusele ning konkreetsemalt Avatud Ühiskonna Foorumi korraldamiseks, et meie aruteluruumi veel mitmekesistada:

👉 Siit leiad varasemate foorumite lühikokkuvõtted ja salvestused:
https://oef.org.ee/.../sotsiaal.../avatud-uhiskonna-foorumid 👇
Usume, et virtuaalruumist on paljudel tekkinud väsimus - seetõttu tahame head esinejad tuua Eestisse kohapeale, et nendega silmast silma arutleda ja tutvustada neile Eestit läbi vahetu kogemuse ja kontaktide. Traditsiooniliselt on meie foorumid olnud avatud kõigile huvilistele - kooliõpilastest eakateni.

Loe, kuidas saad hoogu anda AEFi tegevusele ja/või Avatud Ühiskonna Foorumile:
👉 https://oef.org.ee/anneta 🙌❤


Issanda loomaaiast

Korruptsioonivastasus digiilmas
Vabaühendus Korruptsioonivaba Eesti kutsub 7. detsembril osalema ja kaasa mõtlema esimesel omalaadsel digitaalsete korruptsioonivastaste meetmete piiridele ja potentsiaalile keskenduval virtuaalsel konverentsil. Täpne päevakava ja registreerumisinfo SIIT!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

OSF toetab feministlikke liikumisi
Oma õiguste eest võitlevad maailmas naised Kabulist Californiani. Võrdsete võimaluste eest seismine ning naiste õigused on teema, mida OSF on juba aastakümneid toetanud - seda nii kohalikul, rahvuslikul kui ka globaalsel tasandil. Nüüd on otsustatud veel eraldi tähelepanu suunata naiste poliitilisele aktiivsusele ja nende võimestamisele, investeerides just sinna veel täiendavalt 100 miljonit USA dollarit. Loe täpsemalt, milliseid organisatsioone, eesmärke ja tegevusi on OSFil kavas toetada!

Euroopa ja maailm

Head algatused Vilniuses
Leedu Aktiivsete Kodanike Fondi toel toimus eelmisel nädalal Vilniuses Balti riikide, aga näiteks ka Bulgaaria, Poola ja Põhjamaade sotsiaalsete ettevõtete parimatele praktikatele keskenduv Sotsiaalse ettevõtluse päev, fookusega pandeemiast õpitul.
Eestist käisid kogemusi jagamas Heateo SA-st Pirkko Valge, Levilast Daniel Vaarik ja eakate suhtlusvaegust leevendavast CommuniCare'ist Norman Vester.
Vaata ingliskeelset konverentsi järele, siit leiad ka fotod ja ingliskeelse artikli. 

Erasektorist ja arengukoostööst
Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo kutsub huvilisi ühisseminarile OECD-ga, kus arutletakse erasektori kaasamis-võimaluste üle arengukoostöö protsessidesse. Kohtumine toimub 30.11 kell 10-13:30 Zoomis, pane end enne siin kirja. Küsimuste korral võib kirjutada arengukoostöö ja humanitaarabi büroo nõunikule Indrek Tarandile.

👉 #CivilSocietyStartsHere kampaania!
Inimõigused, vabadus, võrdõiguslikkus, inimväärikus, demokraatia ja õigusriik on väärtused, mille suuremale toetusele Aktiivsete Kodanike Fond oma uue üle-Euroopalise kampaaniaga püüdleb. Tutvu erinevate heade algatustega erinevatest Euroopa riikidest! Eelmisel ning käesoleval nädalal on põhitähelepanu VABADUSEL! Kõik videod leiad ka EEANorwayGrants Youtube'i kanalist

Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn