Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 31 / 2020

AEFi uudised

Avatud Eesti Fond osaleb tänavu 1. detsembri Annetamistalgutel! Kogume toetust Avatud Ühiskonna Foorumile, oma tegevusele laiemalt ning korraldame ka väikse oksjoni, et saada natuke tuge meie kontori kolimiskuludele.
Täpsem info meie Facebooki ürituse lehelt ja kodukalt www.oef.org.ee/anneta

Aitäh, et aitad Eestit paremaks ja avatumaks muuta! Tutvu ka ülejäänud talgukaardiga.

Issanda loomaaiast

SALK sai ametlikult tuule tiibadesse
Sihtasutus Liberaalne Kodanik on ametlikult registreeritud, tüüri hoiab Tarmo Jüristo ja nõukogus on Annika Laats, Tõnis Leht ja Alari Rammo. Tutvu ja toeta ning liitu ka Facebooki lehega!

Vabakonna suursündmuste konkurss
KÜSK korraldab ideekorjet! „Kodaniku-ühiskonna programmi 2021-2024“ eesmärkide saavutamise kaudu toetatakse Eesti vabakonna üle-eestiliste traditsiooniliste sündmuste algatamist, jätkumist ning valdkonnaüleselt erinevaid vabaühendusi kaasavate ja nende tegevust edendavate algatuste elluviimist. Tähtaeg 18.12, täpsemalt SIIT

 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Trumpi kaotus ja Euroopa romad
Võib tekkida küsimus, mis seos on USA presidendivalimiste tulemusel ja romade kogukonna olukorral Euroopas? Donald Trumpi välispoliitika oli vaenulik ka ligi 12 miljonile romale üle Euroopa. OSFi algatusel arutatakse, milliseid uusi tuuli võib tuua uus president. Info SIIT.

Euroopa ja maailm

Venemaa: opositsioon ja vabakond
Pool tundi järelvaatamiseks, kus Euroopa Parlamendi liikmetele rääkisid olukorrast oma kodumaal Aleksei Navalnõi, Vladimir Milov, Ilja Jašin ja Vladimir Kara-Murza. Kaks viimast neist on olnud ka AEFi arutelusarja Venemaa Hääled külalised. Brüsselist juhatas Urmas Paet. 

Valgevene tulevik naiste väega
Tänasest on Fotografiskas kohapeal ja virtuaalkeskkonnas avatud näitus valgevenelannade rahumeelsetest protestidest vägivalla vastu. Lisaks kodanikujulgusele on näitus pühendatud ka fotoajakirjanikele, kes jätkavad ühiskondlikult oluliste lugude avalikustamist, riskides seeläbi oma elu ja tervisega. Loe täpsemalt SIIT.

AEF raadios

AEF minutid 25. novembril
Ühisloome- ja osalusdemokraatia platvormil Citizen OS täitus 5 aastat tegutsemisest. Tegevjuht Margo Loor võtab kokku senise ja räägib, milliste algatustega kõnetatakse kodanikke nii Eestis, Indias kui Indoneesias. Saadet kuula meie kodukalt!

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Kentmanni 18-10 Tallinn 10116 Estonia