Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 1 / 2021

AEFi uudised

Avatud Ühiskonna Foorum 13.01!
Ta tuleb siiski - möödunud sügisel koroonaviiruse tõttu edasi lükkunud XXIV Avatud Ühiskonna Foorum toimub juba järgmisel nädalal, 13. jaanuaril kell 15-17 virtuaalselt Webexi platvormil.

Teemaks päevakajaliselt "Õigusriik - paljude vabadus, väheste kohus-tus?"

Esinevad Euroopa Komisjoni asepresi-dent Věra Jourová, EL õigusvolinik Didier Reynders ning arutelupaneelis EV endine president Toomas Hendrik Ilves, AEFi nõukogu liige ja poliitikaanalüütik Kristi Raik ICDSi juures asuvast Eesti Välispoliitika Instituudist ja Eesti Inimõiguste Keskuse nõukogu esinaine, TalTechi Õiguse instituudi kaasatud professor Katrin Nyman-Metcalf

NB! LOE SIIT, kuidas saad kuulata ja kaasa lüüa!

Foorumi korraldame kahasse Euroopa Komisjoni esindusega Eestis; rahaliselt toetab ka Justiitsministeerium. 

Issanda loomaaiast

Rahvastik ja sidus ühiskond - arva!
Siseministeerium ja kultuuriministeerium ootavad veel homseni ehk 8. jaanuarini kooskõlastusi ja arvamusi uuele arengukavale, mis hõlmab rahvastiku, lõimumise, usu, kodanikuühiskonna ja üleilmse eestluse teemasid. Edasi läheb kava aruteluks parlamenti. Kogu info kompaktselt Vabaühenduste Liidu kodulehel


Rahvaalgatus: anna oma hääl
Veel kuni selle nädala lõpuni saab Rahvaalgatus.ee lehel anda oma allkirja petitsioonile perekonnaseaduse muutmiseks! Allakirjutanud paluvad Riigikogul sätestada abielu perekonna-seaduses kahe täiskasvanud inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost. Praeguseks on allkirju kogunenud juba üle 35 000. 

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Kliima: teadlikkusest tegudeni
OSF on välja andnud veebis kõigile kättesaadava trükise nimega "From Climate Change Awareness to Climate Crisis Action". 
52-leheküljeline raport kaardistab kliimamuutuste alase teadlikkuse, muutuste põhjused ja mõju Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Rootsis, Poolas, Tšehhi Vabariigis, Ühendkuningriigis ja USA-s; võttes vaatluse alla ka poliitikad, mida EL ja riikide valitsused saaksid kliima-muutustega võitlemisel kasutusele võtta. Teadlaste ja avaliku arvamuse osas ei valitse konsensust, mis tähendab seda, et suur osa inimestest alahindab kliimamuutuste tegelikku ja vahetut mõju. Kommunikatsioonis pehmest lähenemisest enam ei piisa ning iga riik peab leidma omad strateegiad, kuidas sõnum tõhusalt inimesteni viia.

Euroopa ja maailm

EL Põhiõiguste Amet uurib
Euroopa Liidu Põhiõiguste Amet (FRA) viib detsembri keskpaigast kõigi liikmesriikide vabakondade seas läbi oma iga-aastast kodanikuruumile keskenduvat uuringut, mis kestab kuni 20. jaanuarini. Amet kutsub organisatsioone jagama oma kogemusi ja väljakutseid järgmistel teemadel: regulatiivne keskkond; rünnakud ja ähvardused; ligipääs rahastamisele ja ressurssidele; ligipääs otsustusprotsessidele ja osalusele. Uuringusse on kaasatud ka Serbia ning Makedoonia.

AEF raadios

AEF minutid 6. jaanuaril 2021
Aasta esimeses saates võtab Toidupanga vabatahtlik Indrek Kaing kokku möödunud aasta ja eelseisva kevade väljakutsed nii Toidupanga abivajajate kui abiandjate jaoks. Saadet kuulata saab SIIT.

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond, Estonia pst 5a Tallinn 10143 Estonia