Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 2 / 2022

AEFi uudised

ACFi tegevustoetuste voor sai läbi
Õigeaegselt laekus 14 taotlust. Vooru maht on 500 000 eurot, millest saavad toetust 5 organisatsiooni 24ks kuuks.
Valikuprotsess võtab ümmarguselt aega 2 kuud, kuid hoiame teid kindlasti uudiskirja vahendusel kursis!

Kes kardab LGBT+ õpilasi?
Aktiivsete Kodanike Fondi toel viib Eesti LGBT Ühing ellu algatust turvaline kool, mille eesmärk on muuta kool turvaliseks ja toredaks kohaks kõigile õpilastele. Lisaks saab Solarise Keskuses kuni 30. jaanuarini näha näitust 
👉  #seeonfucked: lood, mida kantakse kogu elu ning soovitame kindlasti järele vaadata arutelu, mida kandis üle ka Postimehe haridusportaal. Jutuks tulid eelarvamused, ühiskonna mõju kooli-keskkonnale ja turvalisema kooli tulevikuvisioon.  

Issanda loomaaiast


Kodanikuühiskonnast riigikogus
Riigikogu arutab olulise tähtsusega riikliku küsimusena kodanikuühiskonna arengut ilmselt veebruari alguses. Täpsem info nii kõnelejate kui otseülekande kohta järgneb peagi. 

Aasta esimene Hea Kodaniku Klubi
Kolmapäeval toimus Tartus tänavune esimene Hea Kodaniku klubi pealkirjaga "Mida uurida uuringuga?" Lingi järelvaatamiseks leiab SIIT.

"Põlvkond piiri taga" - kes nad on?
Antropoloog Terje Toomistul on valminud dokumentaalfilm neist noortest, kes on erinevatel põhjustel Eestist ära läinud. Lisaks filmile on võimalik kinos Sõprus 29. jaanuaril osa saada ka vestlusringist, kus autoriga arutlevad rändeekspert Ave Lauren ja Estonian Worldi mootor Silver Tambur. 

AKÜ otsib uut tegevjuhti
Arengukoostöö Ümarlaua praegune juht suundub mõneks ajaks aktiivsele puhkusele, kuid organisatsioon vajab kedagi, kes vähemalt 1,5 aastaks selle tüüri hoiaks. Ootamas on väärt ja missiooniga töö. Tutvu kuulutusega ja kui tunnet tõmmet, kandideeri!

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Sõltumatu ja uuriv ajakirjandus
Sõltumatu ajakirjanikutöö, kus uuriv ajakirjanik ei pea muret tundma iseenda ja oma lähedaste ega allikate turvalisuse pärast, ei ole mõistetav kõikjal maa-ilmas. OSFi stipendiaat Arab Reporters for Investigative Journalism (ARIJ) ning UNESCO teevad koostööd islamimaailma riikides, et sealseid tundlikke ühiskonna-kriitilisi teemasid käsitlevad ajakirjanikud oleksid kaitstud. Loe täpsemalt SIIT

Ebavõrdsus tapab
OSFi üks stipendiaate on suur humanitaarabiorganisatsioon Oxfam, mille missioon on võidelda ka maailmas süveneva ebavõrdsuse vastu. Kas teadsid, et iga 4 sekundi tagant sureb maailmas inimene just põhjustel, mille taustaks on majanduslik ja strukturaalne ebavõrdsus? Raporti ja lisadokumentidega tutvu SIIN. 
 

Euroopa ja maailm

Ungari vajab valimisvaatlust
62 erineva parteilise taustaga Euroopa Parlamendi saadikut on esitanud üleskutse, et 3. aprillil toimuvatel Ungari üldvalimistel toimuks ka täismahus sõltumatu valimisvaatlusmissioon. Eelmised valimised 2018. aastal hinnati mitte küll 100% vabadeks, kuid siiski ausateks. Loe täpsemalt uudisnupust.

CERV programm ootab projekte
Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV) pakub tuge ühendustele, kes edendavad kodanike põhiõigusi, demokraatiat ja õigusriiki.
Tähtaeg 29.03, infotund eeloleval teisipäeval, 25.01. Programmialast lisainfot ja nõu pakuvad ka KÜSKI juures asuva kontaktpunkti koordinaatorid. Samuti saad liituda CERV uudiskirjaga.

Demokraatia areng ja taandareng
Maailma üks juhtivamaid demokraatia uurijaid Larry Diamond, kellega ka AEF on koostööd teinud, avaldas oma viimase artikli hinnatud Journal of Democracy kaastoimetajana, kes ta oli olnud viimased 32 aastat. Artikli, mis võtab kokku demokraatia arengu ja allakäigu erinevates maailma paikades, leiab täismahus SIIT. Loodame, et Diamond siiski sulge päris nurka ei viska. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn