Copy
See on Avatud Eesti Fondi iganädalane uudiskiri.
Uudiskiri 6 / 2021

AEFi uudised

Uued ACFi stipendiaadid selgumas
Aktiivsete Kodanike Fondi keskmise suurusega ja suurprojektide taotlusvooru hindamine on lõpusirgel ning uued toetatud projektid loodame teatavaks teha pärast Eesti Vabariigi 103. aastapäeva.
Hindamiskomisjon on kohe-kohe kogunemas, palume veel natuke kannatust!

Toeta Avatud Eesti Fondi tegemisi
Sinustki võib saada filantroop😉!
Juba teist aastat järjest on elektroonilise tuludeklaratsiooni esitajatel võimalik maailma natuke paremaks muuta, annetades tagastatud tulumaksu mõnele asjalikule vabaühendusele.
Loe meie Facebooki lehelt, mis Avatud Eesti Fondil praegu käsil on ning kuidas saad meid e-Maksuameti kaudu toetada. 

Issanda loomaaiast

Partner vabakonnast, anna märku!
Siseministeerium on välja kuulutanud välja avaliku konkursi strateegiliste partnerite leidmiseks. Konkursi eesmärk on leida neli tugevat partnerit, kes aitavad saavutada aastatel 2021-2024 „Kodanikuühiskona programmi“ oodatavaid tulemusi. Kandideerijate taotlusi oodatakse kuni 8. märtsini ning peale seda on ministeeriumil aega otsustamiseks 30 tööpäeva. Täpsem info kandideerimiseks on SIIN

Kuidas viia oma mure otsustajateni?
Aasta esimene Hea Kodaniku klubi tähistab osalusportaali Rahvaalgatus.ee viiendat sünnipäeva. Sel puhul arutavad Helmen Kütt, Kristina Mering, Henri Kõiv ja Martin A. Noorkõiv, kuidas jõuda oma mõtte või murega otsustajateni. Märgi kalendrisse 5. märts kell 17:30-19:00 ja registreeru siin.

Open Society Foundations (OSF): uudiseid võrgustikult

Koroonaviirus ja Euroopa romad
OSF on organisatsioon, kes juba aastakümneid tegeleb süstemaatiliselt romade õiguste edendamisega. COVID-19 on räsinud niigi marginaalseid romade kogukondi üle terve Euroopa, suurendades veelgi ebavõrdsust nii täiskasvanute kui laste osas. Vaata arutelu, millised peaksid olema otsustavad ja kiired sammud, et praegust olukorda parandada. 

Euroopa ja maailm

EL Kodanike, Võrdõiguslikkuse, Õiguste ja Väärtuste programm
Juba sellel kevadel peaks avanema esimesed taotlusvoorud, sh Eestis, kuid vabaühendused erinevates EL liikmesriikides ei ole rahul, kuidas programmi hakatakse ellu viima. Valminud on konkreetsete ettepanekutega kiri EK asepresidendile Věra Jourovále, kelle vastutusalas programm on.
Kirjaga tutvuda ja oma allkirja saad anda SIIN. Korraldajad paluvad seda teha hiljemalt 22. veebruariks. 

AEF raadios

AEF minutid 17. veebruaril

Madis Vasser ja Kärt Puusepp Eesti Rohelisest Liikumisest räägivad ERLi kolmest tegevussuunast ning tutvustavad Aktiivsete Kodanike Fondi toetatud projekti, mis arendab vabaühenduste kliimavõrgustikku ja millel on juba 32 liiget. Saadet saad järele kuulata SIIT. 

AEFi vabakondlikke teemasid käsitlev veerandtund on Kuku raadio eetris igal kolmapäeval pärast kella 10 uudiseid. 
Avatud Eesti Fond on heategevuslik valitsusväline sihtasutus, mis arendab avatud ühiskonda Eestis ja mujal.
Meie postiaadress:
Avatud Eesti Fond
Kentmanni 10-18
10116 Tallinn