Copy
JCI maikuu uudiskiri 2016

Järgmine uudiskiri ilmub 30.mail!
Kõikide JCI liikmete, senaatorite ja huviliste head mõtted on igapäevaselt teretulnud aadressil: sisekommunikatsioon@jci.ee
------<<< JCI Uudised >>>------
EBS ja JCI Estonia koostöö saavutas uue dimensiooni!
16.05.2016 Tallinnas
Pildil esireas vasakult: JCI Estonia president Kaire Valge, EBS rektor Arno Almann, JCI Toompea president Valeria Stulova, JCI Estonia asepresident Kaido Irval; tagareas vasakult: JCI Estonia asepresident Henry Arnhold, JCI Toompea täidesaatev asepresident Sandra Hion, JCI Estonia täidesaatev asepresident Peeter Tars
(foto: Mari-Liis Põld)
16. mail 2016 sõlmisid JCI Estonia ja Estonian Business School (EBS) partnerluslepingu. EBS ja JCI tunnustavad üksteise senist tegevust noorte ettevalmistamisel nende edukaks tegutsemiseks äri- ja ettevõtluse valdkonnas, nende ettevõtlikkuse toetamisel ja ettevõtluskeskkonna  arendamisel. Mõlemad pooled hindavad senist koostööd viljakaks ning partnerluslepingu sõlmimisega väljendavad valmisolekut uuteks ja sisulisteks koostöövormideks nii praktikate kui õppetöö arenduse valdkonnas.
Partnerluslepingut kommenteerib JCI Estonia president Kaire Valge:
 
"Meil on väga hea meel, et pärast pikki läbirääkimisi on koostööleping EBSiga allkirjastatud ja uued põnevad võimalused JCI-le arengukiirenduseks avanenud. Nüüdsest saab igal aastal vähemalt üks JCI liige võimaluse minna EBSi tasuta doktoriõppesse. Lisaks akadeemilisele kõrgharidusele on meil võimalik osaleda ja täiendada oma teadmisi erinevatel avatud loengutel. Samuti on meil võimalik esitada JCI-le olulisi uurimisteemasid tudengite lõputööde jaoks ning saada seeläbi head sisendit organisatsiooni arendamiseks. Ühe kõige suurema väärtuse ja võimalusena näen praktika korras tudengite kaasamist JCI suurprojektide ja ettevõtmiste organiseerimisse ning elluviimisesse, mis toob endaga kindlasti kaasa põnevaid ja uudseid ideid ning suure potentsiaali uute liikmete näol. Ühiseid ettevõtmisi EBSiga jätkub nii selleks kui ka järgnevateks aastateks.

Meid ühendab soov luua positiivseid muutuseid nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil ja pakkuda parimat võimalikku arengukiirendust!
JCI Toompea 25. sünnipäev - save the date!
21.05.2016 Tallinnas
Veerand sajandit!
JCI Toompea saab tänavu 25. aastaseks. See aeg on olnud täis põnevust, seiklusi, naeru ja pisaraid, just nagu filmis! Kutsume oma superstaare, praeguseid tegijaid, tõusvaid tähti ja koja fänne pidama maha ühe vinge peo!

Olete oodatud 21. mail kell 19.00 Tööandjate Keskliidu majja aadressil Kiriku 6 (Toompeal). Tantsitab ansambel Dreamers, maitsva söögiga kostitab Carmen Catering, jooke pakub sünnipäevalaps isiklikult! 

Registreerumiseks palume teha ülekande 35€ (sisaldab sööke, jooke, head muusikat ja fantastilist pidu!) JCI Toompea MTÜ kontole EE027700771000822300
 

Rohkem infot leiad meie Facebookist 

JCI Haapsalu Brunch veinipäevade lõpetuseks!
05.06.2016  kell 12:00 Haapsalus
Haapsalu koda ootab kõiki kodalasi ja sõpru teistest kodadest ühiselt veinipäevi lõpetama! 

On hurmav juhustele anduda
ses sätendavas ulmabakhanaalis,
nii elu täiusesse kanduda
kui pintslitõmme värvijulges maalis.
(A. Alliksaar)


Naudime parimat, mida pakub suvehaku Haapsalu, jagame veinifestivali ja Toto Cutugno muljeid ning koosolemise rõõmu!

Osavõtutasu 10€.

Rohkem infot leiad meie Facebookist 

JCI ja Škoda Laagri ühine demopäev!
08.06.2016 Škoda Laagri esinduses, Tallinn
JCI ja Škoda kutsuvad Sind 8.juunil vahemikus 9:30 kuni 16:00 Škoda Laagri esindusse, et meeldivas atmosfääris ja sobivas rütmis ammutada olulist infot Škoda uute mudelite ja tehnoloogiate kohta ning hiljem omal käel proovida uue generatsiooni autode headust sõiduproovides.

Vaata ŠKODA Laagri juurde saabumise liiklusskeemi

Oma tulekust anna teada hiljemalt 03.06.2016 meiliaadressil maario.orgla@skoda.ee
Sündmuse kohta rohkem infot Facebookist

ŠKODA on 2015 aastal Eesti turule toonud lipulaeva Superbi, mis on läbi teinud täieliku uuestisünni ja võitnud Eesti Aasta Auto 2016 auhinna.
Mohni retk: JCI-kas ei nuta!
02.07.2016 Mohni paradiisisaare sanatooriumis
„Sanatoorium see on puhkus, baar, sõbrad, muusika! Mina olen täiesti terve JCI-kas ja tahan seda kõike saada!“

Kui Sa oled täiesti terve JCI-kas ja tahad seda kõike saada, siis kohtume 2. juulil Mohni paradiisisaare sanatooriumis, kus JCI Rakvere soovib taaskord koos sõpradega ühe meeleoluka nädalavahetuse veeta.
Lisainfo: Facebook
 või kirjuta kristiin.tael@gmail.com.
Saarele pääsevate inimeste arv on piiratud - tee otsus juba täna. Kes ees, see saarel!
 
Registreeru JCI Suvepäevadele, mis toimuvad saladuslikus Nõiariigis!
22-24.07 Võrumaal Uhtjärve külas!

Suvepäevade korraldustiimil on Sulle hea uudis! 

Suure huvi tõttu otsustasime soodusregistreerimise aega pikendada 31. maini! Soovitame sul siiski kärmelt reageerida, sest toad täituvad kiiresti (ja näiteks vabu nõiasviite on järel vaid üksainus!). Soodushinnad algavad 85€-st.
 
Osalustasu sisaldab majutust ja põnevat programmi, mis kestab lausa reedest pühapäevani ning kosutab nii keha kui vaimu. Kolmel päeval ootavad Sind ees meelelahutuslik-sportlikud ja kunstilised katsetused, virgutavad mõtteharjutused, tänapäevased ja iidsed spaaprotseduurid ja sõbralik kodadevaheline mõõduvõtmine.  

Ning muidugi pakume Sulle ka kahte unustamatut peoõhtut, elavat muusikat head sööki-jooki ja veelgi paremat seltskonda! Heast huumorist rääkimata.
Unustamatu nädalavahetus Nõiariigis ootab sind! 

Vaata lisa ja registreeru veebilehel

Uuri ka meie Facebooki lehte

JCI Volleturniir 2016
20.08.2016 Võsu rannas
JCI Rakvere kutsub kõiki rannavolle sõpru osa võtma JCI Volleturniir 2016-st. Sedapuhku toimub turniir 20.augustil Võsu rannas, kus ootab võistlejaid ja pealtvaatajaid ees kuum liiv, kõrvetav päike ja soe merevesi.

Tegevust jagub nii suurtele kui ka väikestele, nii tõsistele vollehuntidele kui ka ilusa ilma nautijatele!
Kontorirottide rannavormi kontrollivoor ei ole enam kaugel!

Traditsiooniline Rat Race toimub seekord
27.mail Jõhvi Keskväljakul
1. juunil Tartu Raekoja platsil
2. juunil Tallinna Raekoja platsil
2. juunil Pärnu vanalinnas
3. juunil Haapsalu promenaadil

Rohkem infot leiad Rat Race ametlikult
veebilehelt
----
 Tallinna ja Pärnu Rat Race  toetavad Eesti Laste ja
Noorte Diabeedi Ühingut
----
Tartu Rat Race toetab koostöös Tartu Kultuurkapitaliga Tartu ja Tartumaa laste kultuuriande arengut.
----
Haapsalu Rat Race toetab Innoka (
innokas.ee)
robootikaringi robootikakomplektide soetamist.
JCI Estonia Akadeemia
26–28.08.2016 Simisalu looduskeskuses
48-tunnine treening

Kui soovid kojas juhtival positsioonil olles teha teadlikke valikuid, otsuseid ning kogeda eduelamusi, siis on JCI Estonia Akadeemia mõeldud just Sulle!


Rohkem infot leiad meie Facebookist
Pariisist Siberisse!
03.09.2016 

Kas Sina tead, kuidas jõuda ühe päevaga Pariisist Siberisse? Kui ei tea, siis 3. septembril saad sellele vastuse!
JCI Rakvere ja JCI Rapla korraldavad septembri esimesel laupäeval automatka Pariisist Siberisse. Päeva jooksul saab tunda nii Pariisi hõngu kui Siberi karmi kargust. Päev lõppeb JCI-le kohaselt korraliku lõõgastusprogrammiga.
 
Registreerumiseks ja rohkema info saamiseks võta ühendust Raina (53429228, raina.talvis@gmail.com) või Madisega (5281979, madis@ab-nafta.ee).
Otsi meid üles ka Facebookist
------<<< Tulevased sündmused >>>------
May 2016
17.05.16 – JCI Toomemäe: Kojalõuna JCI TOOMEMÄE 
18.05.16 – JCI Pärnu kojalõuna JCI PÄRNU 
19.05.16 – JCI Tartu: Kojalõuna JCI TARTU 
19.05.16 – JCI GO Koja ühine õhtusöök JCI GO KODA 
20.05.16 – JCI Estonia juhatuse koosolek JCI ESTONIA 
21.05.16 – JCI Toompea 25. sünnipäev! JCI TOOMPEA 
24.05.16 – JCI Toomemäe: Kojalõuna JCI TOOMEMÄE 
25.05.16 – JCI Pärnu kojalõuna JCI PÄRNU 
26.05.16 – JCI Tartu: Kojalõuna JCI TARTU 
26.05.16 – JCI GO koda: Üldkogu JCI GO KODA 
31.05.16 – JCI Toomemäe: Kojalõuna JCI TOOMEMÄE 
------<<< Järelkaja >>>------
Projektijuhtimise koolitus!
23.04.2016 Estonian Business School
Laupäeval 23. aprillil oli treeninginstituudi suurepärane 2016 aasta avakoolitus. Nagu ka koolitusel sai treeninginstituudile märksõnad külge pandud, et profesionaalidelt ja profesionaalselt, siis see koolitus toimus Eesti edukaima projektijuhi Eva Truuverki juhtimisel. Koolitus oli kindlalt üks Eesti parimaid suurepärase koolitaja ja praktiku käe all. Koolitatavate emotsioonid olid päeva lõpuks laes ja kõik olid lahkudes indu täis tegutsema.
 
Monika Palu-Laeks võtab päeva kokku nii:
„Kui on suurepärane koolitaja, põnev teema, toredad koolitusel osalejad ja tõeliselt hea korraldus, siis ei saa sündida muud, kui fantastiline koolituspäev. Seda emotsiooni ja energiat, mis laupäevasel koolituspäeval tekkis on keeruline sõnadesse panna. Tunnetasin, kuidas arengukiirendi tööle läks ning kuidas sain intensiivse 8 tunni jooksul palju minu jaoks olulist ja mäletamist väärivat infot."
 
Treeninginstituut teeb kõik endast oleneva, et ka järgmised koolitused on samal tasemel ja annavad osalejatele samu emotsioone. Kodalaste igat sorti ettepanekud on oodatud margit.alep@gmail.com.
JCI Tallinna meeleolukas sünnipäev!
toimus 13.05.2016 
BeWise 5 aastat hiljem - intervjuu idee autori Martin Rauaga
Kes oleks osanud unistada, et 5 aastat hiljem on BeWise loengud nii populaarsed, et saalis on kuulajaid sadu ning väga tuntud lektorid jagavad meeledi tasuta oma teadmisi? Kas Martin oskas sellest unistada? Martin on endine Tallinna koja liige, JCI Viljandimaa koja President 2015 ning Viljandimaa juhatuses 2016. aastal.
 
Martin, palun räägi lähemalt, mis see BeWise on (kes veel juhuslikult ei tea). 

Tegemist on siis ülikoolide ja JCI vahelise koolitusprojektiga. BeWise projekti eesmärk on pakkuda Eesti kõrgharidusele lisaväärtust aidates ülikoolidesse tuua praktikutest külalislektoreid. Projekt sai alguse 2010. aastal ja tänaseks on korraldatu minu teada üle paarisaja loengu, mida on väisanud tuhandeid inimesi. Projekti teeb unikaalseks asjaolu, et külalislektorid käivad ülikoolides esinemas tasuta, andes tähelapanuväärset eeskuju, kuidas igaüks saab panustada ühiskonda ja elu paremaks muuta.
 
Räägi palun tagamaid, kuidas ja mis põhjustel Sa tulid ideele pakkuda tasuta loenguid?
 
Projekti idee sai alguse koolipingis, kus märkasin, et osa õppejõudusid kasutavad loengutes külalislektoreid ja tihtilugu on need tunnid koos hilisema arutlusega palju huvitavamad. Ühtlasi olin selleks ajaks teadlik, et JCI-s on väga palju liikmeid, kes on oma ala professionaalid ning oleksid valmis oma kogemusi ka teistega jagama. Leidsin, et mõistlik oleks proovida ülikoolid ja praktikud omavahel kokku viia ja nii kirjutasin idee JCI "Sahtlist Välja" konkurssile.
 
Milline oli Sinu nägemus projektist 5 aasta eest? Mil määral tänane BeWise olemus ja Sinu unistatud omavahel haakuvad ja mille poolest erinevad?
 
Minu nägemus oli see, et projekti abil saab suurendada tudengite praktilisi teadmisi ja oskusi ning seeläbi aidata kaasa ülikoolihariduse praktilisemaks muutmisele. Algne idee oli pigem selles, et BeWise lektoreid oleks võimalik edukalt kasutada loengute asendajatena, kui õppejõud on haige, lähetuses või muul põhjusel ei saa ettenähtud tundi anda. Andmebaas oleks pidanud olema abivahendiks siis eelkõige neile õppejõududele, kellel endal selliseid kontakte polnud. Paraku revolutsiooni see algne idee ei suutnud luua ja aktiivsemalt läks käima hoopis avatud loengute pool, mida projektimeeskond ise initseeris. Tänaseks on saavutanud avatud loengute pool sellise mõõtme, millest esialgu küll unistada ei osanud.
 
Sinu unistus, nägemus projektist 5 aasta pärast.

Loodan, et projekt on endiselt väga edukas ja lööb osalejate rekordeid Eestis ning sama idee on jõutud viia ka teiste kodadeni üle kogu maailma ning BeWisest on saanud üks JCI olulisemaid haridusele suunatud projekte, mis aitab ka kodadel leida uusi huvilisi ja ka potentsiaalseid liikmeid
 
Kolm soovitust, mida tahaksid praegustele ja tulevaste projektimeeskondadega jagada.

1) Esinejate nimekirjas on tänaseks väga palju tuntuid inimesi väljaspoolt JCI-d, mis on tegelikuses väga vinge, aga kindlasti ei tohiks ära unustada ka oma liikmeid. 
2) Mõelda sellele, kuidas projekt saaks veel paremini tõsta JCI tuntust ning aidata leida JCI-le uusi huvilisi ja ka potentsiaalseid uusi liikmeid ning partnereid/toetajaid
3) On ülimalt positiivne olla osaline loengutes, kus paarsada kohta broneeritakse ära mõne minutiga ning loengud on saanud defitsiidiks - jätkake samas vaimus!

Jõudu ja jaksu Tallinna kojale ja kogu BeWise tiimile sellest tänuväärses töös!

Parimate soovidega
Martin Raud
..................................
BeWise loengute ideedest ja statistikast 2015-2016 hooajal annab ülevaate BeWise tegutseva hooaja turundusjuht  Jaanika Prillog.

BeWise tunnustused:
  • JCI Tallinna Parim Projekt 2015
  • JCI Estonia Aasta Liige 2015 (Caroline Rute)
  • JCI Tallinna Aasta Tegija 2015 (Caroline Rute)
  • JCI Estonia Parim Koolitusprojekt 2015; 2013
Mai seisuga on: 
  • toimunud 22 loengut
  • osalenud 2700 külastajat
  • loenguid läbi viinud 29 lektorit 
  • toimunud 1 ettevõtte külastus 
  • toimunud 2 paneeldiskussiooni
Suured tänud Martinile ja Jaanikale! Matini ja Jaanikaga vestles Mariliis Lukk, JCI Tallinn VP Marketing
 
 
Copyright © 2016 JCI Estonia, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp