Copy
EYDK Bülten - Sayı 4 

Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK) faaliyetleri ve etkinlikleri hakkında bilgilendirme amaçlı, üç aylık periyotlar halinde düzenlediğimiz bültenimizin dördüncü sayısını sizlerle paylaşıyoruz.
Keyifli okumalar dileriz.
 
Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK)'nın, Global Steering Group for Impact Investment (GSG) üyesi olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

Türkiye’nin milli danışma kurulu olarak EYDK’nın GSG temsiliyeti, ülkemizin etki yatırımı alanında küresel bilgi ve iş ağına ulaşmasını sağlayacak ve değerli paydaşlarımızın da katkısıyla Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı gerçekleştirmede gerekli olan uluslararası iş birliklerini hızlandıracaktır.

Detaylar

Etki yatırımında iletişimi güçlendiriyoruz.

Türkiye’nin etki yatırımı danışma kurulu olarak, etkiyi yaygınlaştırma sürecinde birlikte çalışmaya ve güçlü iletişime önem veriyoruz. Bu doğrultuda etki ekosistemi paydaşlarının öne çıkan çalışmalarını ve yaratılan etkiyi daha geniş bir paydaş ağına ulaştırmak için bir iletişim listesi oluşturmaktayız.

Paydaş ağı, etki yatırımına dair en güncel haberleri sizlere periyodik olarak sunacak ve birlikte potansiyel işbirliklerine imza atmamızı mümkün kılacaktır.

Kayıt formu için tıklayınız
Faaliyetlerimiz

23-25 Mayıs tarihlerinde GSG Liderler Toplantısı'na katıldık.

Her yıl düzenlenen GSG Liderler Toplantısı'na EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil ve Genel Sekreteri Dr. Onur İlhan katılım gösterdi.

Liderler Toplantısı 2022'de etki teması çevresinde çeşitli paneller, atölyeler gerçekleştirildi. Türkiye'nin danışma kurulu ve GSG'nin son katılan üyesi olarak yer aldığımız toplantıda, diğer üye ülke temsilcileriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduk. 

Detaylar

Asya etki yatırımı ekosisteminin inşasına odaklanan AVPN Konferansı'nda Türkiye'yi temsil ettik.

21-24 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen konferansta Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK) Başkanı Şafak Müderrisgil konuşmacı olarak yer aldı. İklim eylemi, toplumsal cinsiyet eşitliği, sağlıklı beslenme, ekonomik fırsatlar gibi kritik konuların odak noktasına alındığı konferansa Asya etki ekosisteminin önde gelen paydaşları katıldı.

Detaylar 

"The Impact Principles”ın Türkiye'deki etki yatırımcıları topluluğuna tanıtıldığı ilk etkinliği çevrimiçi olarak 11 Mayıs'ta gerçekleştirdik.

Etkinlik, Issa Faye ve Diane Damskey'in açılış konuşmaları ile başladı ve Onur İlhan tarafından modere edilen oturumda, Barış Gen, Erhan Çalışkan ve Hale Özsoy'un değerli görüşlerini paylaşmasıyla devam etti. Alanında önde gelen çerçevelerden olan "The Impact Principles", yatırımcıların etki faktörlerini amacına uygun bir şekilde yatırım yaşam döngülerine entegre etmelerini sağlamaktadır.

Detaylar

Bangladeş Ulusal Danışma Kurulu'nun gerçekleştirdiği Impact Investory etkinliğinde deneyimlerimizi aktardık.

Bangladeş Ulusal Danışma Kurulu (National Advisory Board for Impact Investment in Bangladesh), "Impact InveStory" etkinliğinde etki yatırımına dair geleceğe yönelik stratejilerini ve eylem planını bilgilendirici panellerle paylaştı.

Ekosistemden önde gelen kişilerin katıldığı etkinlikte EYDK Başkanı Şafak Müderrisgil, EYDK'nın kuruluş sürecini, kanıta dayalı önceliklerini ve Türkiye'deki etki yatırımının mevcut durumuna dair deneyimlerini aktardı.

“Girişimciler ile Sürdürülebilir Gelecek Sohbetleri” serisinin ilki, 26 Mayıs Perşembe günü düzenledik.

Etki odaklı girişimlerin sesini duyurmak ve yolculuklarını dinlemek için hayata geçirdiğimiz “Girişimciler ile Sürdürülebilir Gelecek Sohbetleri” serisinin ilki, 26 Mayıs Perşembe saat 15:00'te çevrimiçi panel olarak düzenlendi.

Detaylar

EYDK Podcast Serileri yayınına başladık.

Etki yatırımına dair ülkemizden ve global ekosistemden haberleri sizlerle paylaşmak için oluşturduğumuz podcastlerimizle karşınızdayız!

Türkiye'nin danışma kurulu olarak, etki yatırımı alanındaki tüm paydaşların birbirleriyle görüş, deneyim ve projelerini paylaşacağı bu mecranın, ekosistem için önemli derecede fayda yaratacağına inanıyoruz.

Podcastler 

 
Copyright © 2022 EYDK, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp