Copy
Je krijgt deze email omdat je op de Haagse Borstvoedingsgroep email lijst ingeschreven bent
 

Haagse Borstvoedingsgroep Bijeenkomst woensdag 13 april 2022 
(corona proof)

Wij gebruiken elektrische luchtreinigers
 

Er zullen altijd handen zijn,
Die je willen dragen.
En armen waar je veilig bent.
En mensen die je zonder vragen,
Zeggen dat je welkom bent.
(Toon Hermans)

 
Beste <<voornaam>>, 

Leuk nieuws: onze Lida is op Instagram! Lida is daar nu te vinden. Haar posts op Instagram gaan over veel moederschap-vragen. Je kunt in haar onderwerpen steeds antwoorden vinden. De filmpjes duren heel kort, ongeveer een minuut.

Als je net aangemeld voor onze nieuwsbrief bent: wees welkom! 
(Wil je onze nieuwsbrief niet meer ontvangen, kan je je eenvoudig en automatisch afmelden (link) . De "afmelden" link zal ook ten allen tijde onder in de mail te vinden zijn).

Nieuw bij Vita Nova! Natuurlijke geboortezorg
Sinds kort biedt onze Alexandra, van Vita Nova, natuurlijke kraamzorg.
Dit betekent dat de baby alleen wordt opgepakt door de moeder en de vader, zogenaamd "Hands off the baby" of "hands off kraamzorg".


Noodalarm geboortezorg: keuzevrijheid verloskundigen of gynaecoloog: ofwel verloskundigen hulp alleen via ziekenhuis
Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft het plan om alle kosten van de geboortezorg  uit te keren aan de ziekenhuizen.
Dat betekent dat verloskundigen, kraamverzorgenden en gynaecologen in dienst moeten treden bij de ziekenhuizen.  
Zo verliezen ze hun zelfstandigheid.
Een jaar geleden was dit ook al aan de orde.
Toen is er een landelijke petitie geweest die werd ondertekend door 40.000 mensen.
De minister gaf ons daarna een jaar de tijd om een nieuw financieel plan in te dienen.
Er is daadwerkelijk door de belanghebbenden een prima, nieuw financieel plan ingediend.
De nieuwe minister Kuipers heeft besloten dit nieuwe plan te negeren en wil het originele plan (alles via de ziekenhuizen) toch doorzetten.
Wij zijn het daar niet mee eens. 
Nu zijn er meer dan 120.000 handtekeningen verzameld om deze plannen tegen te houden. Dat is aan de griffier van de Kamer medegedeeld. Alleen in de Tweede Kamer kan het oorspronkelijke plan tegen gehouden worden.
Onze vraag is: kan ieder die dit leest de petitie tekenen en zorgen voor zoveel mogelijk extra email adressen
U kunt ook in verzet met ons samen komen:
12 April: aanbieden petitie
Op dinsdag 12 april vindt er een tweede manifestatie op het Malieveld
plaats (de eerste was op 1 april) waarna het Platform Noodalarm Geboortezorg de door u getekende petitie aan de Tweede Kamerleden aanbiedt. U kunt zich hier aanmelden en leest daar ook de benodigde informatie.

Tekenen kan via de website Noodalarm Geboortezorg
Zegt het voort, ook via:
- Facebook: @Noodalarm Geboortezorg
- Instagram: @noodalarmgeboortezorg


Hulp gezocht voor de winkel Vita Nova:
Vita Nova, Haags borstvoedingscentrum zoekt invalkracht.
Je kunt je kindje meebrengen.
Bel Alexandra 06 54268933 of email: 
hbc.vitanova@hotmail.com.

Gedicht uit het boek "Tiet voor een rijmpje":
Openbaar
Jij voelt je ongemakkelijk
Omdat jij misschien iets ziet?
Een beetje huid of tepel
Of een ander stukje tiet?

Jij kijkt graag naar de billboards
En de blaadjes vol met naakt
Naar ronde pronte borsten
Die voor voeden zijn gemaakt

Want als we eerlijk wezen
Zijn mijn borsten voor mijn kind
Niet voor suggestieve zaken
Van een onbekende "vrind"

Mijn kind is aan het eten
Heb respect voor haar en mij
En als je niet kunt juichen
Loop dan héél erg snel voorbij.


Door Marieke Vermunt

Als je dit prachtige boek met borstvoeding gedichten wilt bestellen, schrijf aan Marieke op tietvooreenrijmpje@gmail.com.

Leuk en indrukwekkend filmpje met een vierling baby moeder, met nog twee oudere kindjes, ze geeft volledig borstvoeding. Bekijk het hier (link).

Uitnodiging: Speelgroep whatsapp groep. zie verder op in deze email.

Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova nieuws (zie verder in deze nieuwsbrief voor details): 
Het Haags BorstvoedIngscentrum Vita Nova is open voor allerlei borstvoeding- en kraamzaken en consulten en ook voor de winkel met borstvoeding artikelen en kleding!
Telefoon nummer: 06-54268933 of 070-3863265.
Tevens voor kolven om te huren of te kopen; of voor tepelzalf, borstvoedingsolie, weegschaal, kraampakketten van natuurlijke stoffen, wolvlies voor pijnlijke tepels of rode billetjes, enz.
Borstvoeding café: elke maandag en vrijdag ochtend vanaf 10 uur; je kunt ook later komen.
Vita Nova heeft door de lockdown zware maanden achter de rug. 
Help Vita Nova het hoofd boven water te houden. 
Als je kan en wilt helpen, doneer aan mij (Lida) of rechtstreeks aan Vita Nova:
- bankrekening NL 42 INGB  0006 0228 67 ten name van Haags BorstvoedIngscentrum Vita Nova. 
We kunnen je bijdrage heel goed gebruiken, hoe klein het ook is.

- In de aanbieding: Natuurlijk kraampakket merk Dalalou 
- Heilwolle - geneeskrachtige wol plukken
- Latex navelstreng ring - babyvriendelijkere navelstreng binder

Wil je meer informatie over Vita Nova en deze producten, zie verderop in deze nieuwsbrief. 

Heb je vitamines of mineralen nodig? Als je de naam Haagse Borstvoedingsgroep noemt kun je tot 25% korting krijgen bij de Roode Roos. Gratis telefoon nummer 0800-7663376.
Bij bestellingen boven 25 euro hoef je geen verzendkosten te betalen.
Lida's jarenlange ervaring is dat moeders die 6 maanden of langer borstvoeding geven tekorten in hun lichaam krijgen. Extra vitamines en mineralen nemen is dan aan te bevelen.
Ook in de zwangerschap zijn extra vitamines belangrijk.
Indien gewenst neem contact op met Lida. 070-3520828, bijvoorbeeld over welke vitamines en hoeveel je nodig hebt.
Klik hier voor meer informatie over de producten van de Roode Roos.
Facebook: Voor communicatie tussen moeders buiten de bijeenkomsten hebben we nu een Haagse Borstvoedingsgroep Facebook groep. Kom je je aanmelden?
We hebben ook een Haagse Borstvoedingsgroep Facebook Community pagina aangemaakt, kom je het even een like geven? 

In deze nieuwsbrief: 
  • Uitgebreide informatie over onze eerstvolgende bijeenkomst en de aanverwante onderwerpen;
  • Een lijst met de volgende bijeenkomsten;
  • Belangrijke mededelingen;
  • Meer informatie over de Haagse Borstvoedingsgroep en Ouder-kind speelgroep (scroll naar beneden). Tevens aanverwante activiteiten.
  • Informatie over het Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova.

Woensdag 13 april 2022 tussen 9:30 en 12:00 uur  wordt er weer een borstvoeding bijeenkomst gehouden. Het is niet erg als je later bent, je bent welkom.

De bijeenkomst wordt geleid door Alexandra Knijnenburg, lactatiekundige, eigenaar van Borstvoeding Centrum Vita Nova, samen met Lida van Ruijven, schrijfster van het boek 'Ouderschap vanuit je hart' 
(tevens in het Engels en Duits vertaald).
Ze zijn ook allebei moeder en grootmoeder van een groot gezin.

Adres: De bijeenkomst wordt deze keer gehouden op:
Haags borstvoedingscentrum Vita Nove, Prins Hendrikstraat 145.
Parkeer tips: gratis parkeren (overdag) in alle zijstraten vanaf Laan van Meerdervoort (10m voorbij de hoek richting de kust). Lopen naar Prins Hendrikstraat ±10 minuten.

Wij gebruiken elektrische luchtreinigers.
Kijk ook op de website (bij activiteiten) voor een kaart.

De onderwerpen van de groep gaan in het algemeen over borstvoeding, natuurlijk ouderschap en duurzaam leven met kinderen. 

 
De onderwerpen van deze maand zijn:
  • Sabelen aan de borst is belangrijk. De baby trilt de melk los 
  • Hoe reageert de moeder op de toeschietreflex? Wat zijn de voordelen van het hormoon dat dan gaat werken? Veel moeders hebben baat bij extra vitamines 
  • Hoe snel zit wat ik eet in de borstvoeding? 
  • De waardering van het moederschap
  • Je kindje voorlezen, samen met huidcontact
  • Het uitproberen van hapjes voor het kindje; Moedermelk smaakt elke keer naar wat moeder eet. Eten met de vingers. Verslikken en de kokhals-reflex  Als het kindje niets wil eten. Warm eten om 5 uur in de middag.
  • De emotionele tank van het kind. Hoeveel tijd hoort een kindje op schoot?
  • Voor straf op schoot of voor straf dicht bij mama.

Van het boek "Ouderschap vanuit je hart" door Lida van Ruijven
2.2 Sabbelen aan de borst is wél belangrijk 
Soms zegt de kraamverzorgende dat de baby niet mag sabbelen aan de borst of de tepel omdat de moeder daar pijnlijke tepels van zou krijgen. Dit is meestal onjuist. 
Met sabbelen bedoelt men dat de baby veel kleine zuigjes doet en dan pas slikt. De baby die sabbelt, krijgt na een poosje kleine slokjes achtermelk binnen. Dit is de vette achtermelk, de slagroom van de borstvoeding! Hierdoor worden baby’s molliger en kunnen ze kleine ‘Cupidootjes’ worden, zoals vroeger babyengeltjes werden afgebeeld. Tegenwoordig zie je weinig mollige borstbaby’s omdat baby’s weinig mogen sabbelen. Moeders krijgen het advies al snel de fopspeen te geven. 
In de vette achtermelk zitten de benodigde vitaminen voor de baby zoals vitamine K en vitamine D. De gezondheidszorg in Nederland gaat ervan uit dat je toch nog vitamine D en K aan je baby moet geven. Let dan op of je baby er krampjes van krijgt. 
De baby trilt de melk los 

Baby’s kunnen in slaap zijn en met hun tong aan de tepel trillen. Dit is om de melk weer te laten toeschieten en weer slokjes te nemen. Baby’s worden daar niet echt moe van. Soms wordt gezegd dat de baby te moe wordt van lang voeden en dat de baby in zijn bed moet blijven liggen. Volgens de natuurlijke wetten worden baby’s nooit te moe van de armen en borst van moeder. Een baby wordt toch ook niet moe van de speen de hele nacht... 
De natuur heeft het prachtig geregeld: baby’s kunnen slapen en tegelijk de borst melken. Zo wordt een baby nooit overspannen van zijn moeders armen. Wel van vreemde armen omdat hij zich daar onprettig voelt. Het ruikt onbekend en de stress kan toeschieten.
Als je een slapende baby ziet die zachtjes met zijn mond beweegt, is dat omdat zijn tong tegen het verhemelte drukt. Hij wordt daar heel rustig van omdat het zenuwgestel langs het verhemelte loopt en door baby’s eigen tongetje gemasseerd wordt. 

2.3 Hoe reageert de moeder op de toeschietreflex?
Als je jouw lichaam leert kennen, zul je voelen dat de toeschiet  -reflex, het stromen van de melk, je een totaal ontspannen gevoel kan geven waardoor je gemakkelijk in slaap valt. Dit wordt veroorzaakt door een prettig hormoon: oxytocine. Als je je heel gespannen voelt en nerveus bent, kun je je baby heel vaak aanleggen zodat het hormoon je rustig maakt. Met een baby aan de borst heb je echt minder kans overspannen te raken dan zonder! Desondanks hoor ik toch moeders soms zeggen dat ze zo moe worden van borstvoeding. Voor die moeders zijn er de volgende tips: 
-       Probeer het hormoon oxytocine uit te buiten door tijdens de borstvoeding je ogen te sluiten. Oxytocine kan je loom maken, wat je niet moet verwarren met moeheid. 
-       Doe regelmatig een dutje met je kind aan de borst. 
-       Gebruik geen suiker omdat suiker als doping werkt: je voelt je even fit en daarna ben je tweemaal zo moe. 
-       Telkens als je honger hebt, neem je een paar boterhammen met iets lekkers, of je neemt wat roggebrood, rijstwafels, worteltjes, komkommer, fruit, rozijnenbrood, popcorn met zout, gebakken aardappelen, havermout, soep met rijst. 
-       Neem vitaminen voor zwangerschap en borstvoeding. Ik heb vaak gehoord dat een moeder zei: mijn pot met vitamine is op en nu voel ik me weer zo moe. (Zie de lijst in hoofdstuk 15 van extra vitaminen en mineralen.) 
Op den duur kostten de nachtvoedingen mij slechts één minuut. Ik trok het kindje naar me toe en legde het aan en viel in slaap door de oxytocine. 
De ontspanning door oxytocine is af te kijken van de dierenwereld. 
Als een moederdier haar jong voedt, wordt ze heel rustig. 
Als het hormoon is uitgewerkt, loopt ze weg van het jong. 

2.3 Hoe snel zit wat ik eet in mijn voeding? 
Na enkele weken kun je vermoeden dat de baby reageert op wat je eet omdat de baby veel huilt, krampjes heeft, reageert op de huid of andere symptomen heeft. In de eerste weken is dat nog niet zo duidelijk. In hoofdstuk 15 gaan we hier verder op in. 
Het is handig om te weten dat de snelheid waarmee je eigen voedsel wordt opgenomen in je borstvoeding afhankelijk is van het soort voedsel. Fruit is licht verteerbaar en zit binnen twee uur in de borstvoeding. Bij zwaar verteerbare eiwitten, zoals vlees, bonen en eieren, kan het daarentegen wel twintig uur duren voordat de baby darmkrampen heeft. Licht verteerbare eiwitten zoals koemelkproducten, sojaproducten of tarwe -producten hebben een reactietijd die tussen de twee en twintig uur in zit. 
Er zijn kinderen die direct in de moedermelk iets proeven wat ze niet kunnen verdragen en het dan ook vrijwel onmiddellijk uitspugen. Hoe vaker deze kinderen zoiets proeven, des te vaker zullen ze ook spugen. 
De huid van de baby reageert trager op de voeding van de moeder: pas na 24 uur. 
8.3 De waardering voor het moederschap
Voor moederschap wordt spijtig genoeg niet altijd evenveel waardering opgebracht. Al snel wordt de vraag aan de pas bevallen moeder gesteld: wanneer ga je weer werken?
Men denkt daarbij blijkbaar dat de zorg voor je gezin geen werken is. Maatschappelijk gezien lijkt er meer waardering te zijn voor de vrouw die na de bevalling haar betaalde loopbaan weer opneemt. Dit is een vorm van oneerlijkheid tegenover de vrouw die heeft gekozen voor een nieuwe loopbaan, namelijk de ‘manager’ van het gezin zijn.
Ik heb gemerkt dat het moederschap meegroeit met het opgroeien van je kinderen. Je wordt eigenlijk gaandeweg een ervaren moeder. Moeder worden leer je van je kind. En het kind zal van jou leren hoe hij dankbaarheid kan tonen met glimlachjes en knuffeltjes, liedjes en tekeningen. Een vriendin van mij verwoordde het zo: ‘Telkens als ik dacht: nu wordt het saai, gebeurde er weer iets met mijn kind waardoor ik blij was dat ik erbij kon zijn.’
Wie een kind mag krijgen en mag opvoeden, werkt mee aan de toekomst van de wereld en alles wat het kind ervaart, werkt honderd jaar door. Een indrukwekkende gedachte!

14.1 Het uitproberen van voedsel
Door slechts eenmaal per vijf dagen een nieuw voedselproduct te proberen, kan moeder precies zien of iets wel of niet goed gaat en of de kleine het eten verdraagt. Na drie keer uitproberen weet de moeder wel of het voedsel veilig is.
Het is belangrijk elke nieuwe voedselsoort apart te testen. Elke verandering die optreedt is niet goed, zoals rode billen, hoesten, slijm, verkoudheid, koorts, berg, pukkels, eczeem, oorontsteking en oorsmeer. Zelfs ander slaapgedrag kan al duiden op overgevoeligheid.
Voedselallergie is de basis voor heel veel allergieën en ziektes! Het verandert een deel van het lichaam en veroorzaakt wisselende klachten zoals bronchitis, astma en stofallergie, druk gedrag, vergroting van de amandelen of pukkels en eczeem. Iedere verandering die optreedt, is niet goed en moet je serieus nemen. Geef het nieuwe product om de dag, dus dag 1, dag 3 en dag 5, om te zien of het veilig is. Als er een verandering is, wacht dan minstens vijf dagen om iets nieuws te proberen. Het lichaam heeft vijf dagen nodig om schoon te worden.
Als de huid is aangetast, bijvoorbeeld met eczeem of pukkels, dan duurt het tien dagen eer het geheel verdwenen is. Dan is het weglaten van het voedingsmiddel zeker tien dagen nodig.
Hoofdstuk 15 behandelt alles over allergie en intolerantie.

Eten met de vingers
Het is heerlijk voor een kindje om eten vast te pakken en zo in de mond te stoppen. Het schijnt zelfs later psychologisch voordeel te hebben rondom onbevangen seksualiteit. Rond veertien maanden kunnen baby’s het eten met één hand op de lepel leggen en met de andere hand de lepel in de mond
stoppen. Tweede kinderen eten vroeger dan eerste kinderen omdat ze hun broertje of zusje imiteren. Let op want ze kunnen zo de borst gaan weigeren, waar ze later weer verdrietig om zijn. Mevrouw Gill Rapley presenteerde deze methode, waarvan een vertaling door Stefan Kleintjes te vinden is op: www.borstvoeding.nl .

Het verslikken van het kindje
Veel mensen zijn bang dat de baby zich verslikt. Een van de voordelen van borstvoeding, zonder fopspeen, is dat het kind een perfecte mondmotoriek ontwikkelt en heel goed voelt wat wel en wat niet kan. Het is wel belangrijk om altijd bij je kindje te blijven als het aan iets knabbelt. De kokhalsreflex moet bij hem al ontwikkeld zijn. Je kunt je kindje op de buik op een doek op de grond leggen: dan valt een verkeerd brokje vanzelf omlaag. Moedermelk doodt onmiddellijk veel bacteriën van de grond die de baby van de vloer heeft opgenomen. Je kunt het kindje ook op schoot of in de draagdoek houden terwijl het op iets knabbelt. Mocht het kindje zich verslikken, dan leert het daarvan. Je kunt de kleine onmiddellijk met het hoofdje omlaag houden en een klapje op de rug geven. Dan vliegt het brokje er weer uit. Hierna zal de kleine zich niet meer snel verslikken terwijl hij toch kan genieten van zelf eten, zelf doen.
Als een kindje zich toch vaak verslikt, is het beter om zacht, gekookt of gepureerd eten te geven waar geen brokjes in zitten.

12.1 De emotionele tank
Als de emotionele tank leeg is, schrijft psycholoog Ross Campbell in zijn boek De kunst van ouderliefde, gaan de kinderen negatieve aandacht vragen. Ze kunnen niet luisteren, niet gehoorzamen, niet meehelpen, niet meevoelen. De emotionele tank kan door de ouders worden gevuld met aandacht en oogcontact, door te luisteren en te herhalen wat het kindje vertelt, en door aanraken. Dan is het kind weer positief; het kan luisteren, gehoorzamen, meehelpen en meevoelen.
Wanneer mijn jongste naar school moest, riep hij altijd heel hard nee en rende weg. Wanneer ik hem dan een kwartier op schoot nam (en eventueel de borst gaf), werd hij rustig en ging gewoon naar school. Het viel niet altijd mee maar het werkte wel altijd. En het werkt nog! Knuffelen, wrijven, aandacht geven doen een dwars kind smelten.


In 2022 hebben we de volgende data geprikt (corona proof):
- woensdag 11 mei 2022: Prins Hendrikstraat 178, eerste etage (let op, gewijzegde datum!)
- woensdag 08 juni 2022: Vita Nova, Prins Hendrikstraat 145
- woensdag 06 juli 2022: Albert Schweitzerlaan 48, tuinkamer
- woensdag 31 aug 2022: Vita Nova, Prins Hendrikstraat 145
- zaterdag 17 sept: borstvoeding picknick: Tesselsestraat 71
- woensdag 28 sept 2022: Albert Schweitzerlaan 48, tuinkamer
- woensdag 26 okt 2022: Vita Nova, Prins Hendrikstraat145
- woensdag 23 nov 2022: Wijkcentrum Mariahoeve, Ivoorhorst 155
- woensdag 21 dec 2022: Vita Nova, Prins Hendrikstraat 145

Algemene mededelingen: mogelijk maar niet noodzakelijk, je kunt je opgeven bij Lida van Ruijven 070-3520828. Kosten 2,50 euro pp.
Draagdoeken zijn TIJDENS de bijeenkomst verkrijgbaar voor 7 euro.
 Tevens is er altijd wel iemand die het dragen van de draagdoek op verschillende manieren kan demonstreren.

Mededelingen:

De ouder en kind speelgroep:
Voor de Ouder en Kind groep wordt iedereen uitgenodigd om naar deze speelgroep te komen, elke donderdag van 10 tot 13 uur. 

Onze binnenruimte is in het Couvee Huis, adres: Frankenslag 139, eerste etage. We gaan ook samen opruimen.
Het is erg gezellig om als ouders ervaringen uit te wisselen terwijl de kinderen lekker kunnen spelen.
Kinderen kunnen komen van 0 tot ongeveer 5 jaar. Ouders zijn welkom maar ook opa’s, oma’s of de oppas.
Ook is het bij de speelgroep belangrijk om ervaren moeders erbij te hebben met iets oudere kindjes.
We zingen ook kinderliedjes en kringliedjes.


De groep kost 2 euro. Thee is 50 ct.
Wil je tevens een donatie doen voor Vita Nova? Graag! Vita Nova heeft heel moeilijke maanden doorgemaakt.


- Uitnodiging: Speelgroep whatsapp groep. Wil je op de hoogte blijven van de speelgroep activiteiten anders dan via onze website en nieuwsbrief, dan is er de whatsapp groep handig.
Als je mee wilt doen kun je je bij Ioana aanmelden voor de whatsapp groep, telefoon 06 38576464.
Door ons ontdekt, Baby Exchangerie: duurzaam en goed voor de circulaire economie, bij Baby Exchangerie kun je je babyuitzet leasen in plaats van dat je het koopt en dan weer verkopen moet.
Voor ouders met een Ooievaarspas: Speelgoedbeurs op Westeinde 125 a.
Maak eerst een afspraak.
Dinsdag en donderdag tussen 13:00 en 15:00, telefoon 06-29099442.
3 Gratis cadeaus per kind voor kinderen tot 12 jaar, voor verjaardag en andere feesten.
Zie ook hun website.
Hier kun je ook speelgoed brengen als je kind er uitgegroeid is. 

Twee draagdoek filmpjes en een over het liggend borstvoeding geven op onze YouTube Channel. Gemaakt door Lida met haar dochter en kleinkinderen.
Het gaat over het dragen van een baby van twee weken in de eerste video, in de tweede video over dragen van een baby van 5 maanden en ouder en de derde is over, zoals gemeld, liggend borstvoeding geven.

We zijn er trots op: de 3e en herziene druk van Lida's boek "Ouderschap vanuit je hart"!! Nu met trefwoorden register!
Goed om te weten: er zijn rond 100-tal kleine aanvullingen in geschreven.
De aanschafprijs is 23,00 euro. 
Tevens is het boek in het Duits en in het Engels vertaald. De tekst is al klaar in beide vertalingen. Als je er nu al interesse in hebt (voor dat het uitgegeven wordt), neem dan contact op met Lida, 070-35 20 828 of h.c.vanruijven@gmail.com. Print kosten: 18 euro.
De titels zullen zijn: "Eltern sein aus ganzem Herzen" (Duits) en "Parenting that flows from the heart" (Engels).
Wens van Lida: Ik wil graag op allerlei plekken (kinderdagverblijven, verloskundigen, kraamzorg, zwangerschapsgym, consultatiebureaus, kleuterschoolen, enz.) in Nederland en Nederlandstalig België (gratis) kaarten neerleggen van het boek 'Ouderschap vanuit je hart". Als je familie buiten Den Haag hebt, vraag gerust een stapeltje kaarten aan mij. Alvast bedankt!

Uitgedeelde brochures op de vorige borstvoedingsgroep.
Bij Lida kun je ze altijd achteraf nog krijgen als je er interesse in hebt.
- Borstvoeding krijgen voorkomt snurken bij 8 jarige kinderen
- Ouder en kind co-slapen, beter voor ouder en kind
- Slaapproblemen en mogelijke oplossingen; onder andere over REM-slaap en rituelen bij het slapen gaan

- Smiles in the night (Engels voor: Glimlachend in de nacht)
- The family floor bed (Engels voor: Het gezinsbed op de grond)
- Borstvoeding maakt kind slimmer (met hersensfoto's)
- Borstvoeding en borstkanker (bij de moeder)
- Zwanger? Beter geen paracetamol
- Hoogsensitiviteit: de samenleving vaart er wel bij

- Zonder borstvoeding, meer diabetes
- Meer borstkanker in Nederland dan in Afrika
- Verwennen of meten met twee maten
- Waarom geen alcohol tijdens je zwangerschap? Alcohol kan het uiterlijk van de baby beïnvloeden 
- Spirituele boodschap van kinderen (van het boek "Een cirkel doorbroken" door Thea Terlouw)
- Gluten histamine en Covid, is er een relatie?

Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova:
AANDACHT GEVRAAGD:
Vind je borstvoeding belangrijk?
Steun dan het Haags Borstvoeding Centrum Vita Nova in de Prins Hendrikstraat 145
(contact 070 - 3863265 of info@vitanovaweb.nl).
In Nederland en België gaan steeds meer borstvoedingswinkels failliet (door het ontstaan van de internet kopen/verkopen). Wij zijn trots op ons Centrum!
Als je ook trots bent op het Centrum en als je daar goed geholpen bent, wijs dan de andere moeders de weg. Je kunt het centrum ook helpen met een kleine donatie van bijvoorbeeld € 2,50 om werkkapitaal op te bouwen (een grotere donatie mag natuurlijk ook).
Dit geeft het centrum de mogelijkheid om de collectie uit te breiden en om nieuwe kolven voor de verhuur aan te schaffen. Je kunt doneren op: bankrekening NL42 INGB 0006 0228 67 ten name van Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova of bij Lida.


Het centrum kan service verlenen zoals: kraamzorg, borstvoedingsadvies, consulten en verkoop/verhuur van borstvoeding artikelen en kleding voor baby en moeder.
Ook verhuurt en verkoopt Vita Nova draagdoeken en draagsystemen (buik-, heup-, rugdrager).

In het Borstvoedingscentrum vind je verder borstvoedingslingerie, kleding, wollen en wol-zijden babykleertjes en mutsjes, attributen, kolven en zijbedjes te huur.
(De huur van de elektrische kolven is 5 euro  per week goedkoper dan elders, bijvoorbeeld bij kraamzorg en ziekenhuis!!!. Dit is blijvend).
Verder zijn kolven ook te koop en je kunt er ook een zijbedje huren en draagdoeken, draagsystemen, boeken, tijdschriften, katoenen luiers, lactatiekundige hulp (ook andere uren), kraamzorg, cursussen, borstvoedingscafé en draagcafé vinden. Ook kun je er terecht voor bijvoorbeeld hulp bij het afkolven.


Nieuw: 
- Natuurlijk kraampakket merk Dalalou: inclusief kruiden, biologische billenzalf, wolvlies, buikwikkel, kamille olie; Kosten 67,50 euro; (voor een uitgebreide omschrijving, lees hier)
- Heilwolle - geneeskrachtige wol plukken: voor zere billen, smetplekken in de liezen of onder de okseltjes en zere tepels; 4,95 euro per pakket
- Latex navelstreng ring - babyvriendelijke navelstreng binder, ipv de navelklem
- Wollen draagcover voor slechts 68 euro!

- Jonge Moedermassage - lees hier meer
Nu te koop. Nieuwsgierig? Ga even langs.

KolvenAls je een huur- of koopkolf bij het Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova huurt/koopt, en je bent goed verzekerd, krijg je een gedeelte van de kosten van je zorgverzekering terug.
Kijk even in je polis.
Tevens is Vita Nova goedkoper met huurkolven dan andere plekken.
Kosten:
Huurkolven alle merken:
- €13,25 per week
- of €2,00 per dag
Een kolfset moét gekocht worden (kan niet gehuurd) en de prijzen zijn als volgt::
Ardo                                               €39,95
Medela                                               €37,95
Ameda                                           €39,95
Horigen                                               €67,00
Kolfsets zijn dubbel (voor twee borsten tegelijk) maar ook zeker enkel te verkrijgen.

Cadeaubonnen voor elk gewenst bedrag. Dit steunt de winkel om de hoge huur te kunnen blijven betalen. Wil je ons helpen en nú een cadeaubon kopen? Dit kan van pas komen bij bijvoorbeeld verjaardagen en kraamvisites of zomaar als verrassing.
Bezoek de winkel of email/bel Alexandra (070 - 3863265 of info@vitanovaweb.nl) voor online mogelijkheden.

Openingstijden: Je kunt er terecht van 10 tot 15 uur, op maandag, dinsdag en donderdag t/m zaterdag (woensdag gesloten).
Soms gaat de winkel om 14:00 uur dicht, bel/email voor de zekerheid naar de winkel: 070 - 3863265, 06-54268933 of info@vitanovaweb.nl.

In the picture:
  • Borstvoeding cafe: elke maandag en vrijdag ochtend vanaf 10 uur; je kunt ook later komen 
  • Een cadeaubon van het Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova is altijd een leuk cadeau. Kan degene die het krijgt zelf uitzoeken. Lekker snuffelen bij ons in de winkel.
  • Draagjassen en draagcovers zijn een ideale oplossing als je je kindje wil dragen. Lekker warm op jouw lichaam. Draagcovers zijn dé oplossing als beide ouders het kindje willen dragen. Nieuw: Wollen draagcover voor slechts 68 euro! Kom gerust kijken!
  • Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova heeft de volgende draagsystemen in huis:
    • Voorgevormde dragers: Boba carrier; 
    • Combinatiedragers: Hoppediz en Storchenwiege;
    • Lange geweven doeken: Didymos, Baby Love en Storchenwiege
    • Lange rekbare doeken: Smallvips en Touch of Rose
    • Korte doeken en ringslings: Didymos, Storchenwiege en Maya
  • Na je zwangerschapsverlof weer aan het werk. Borstvoeding en werken combineren maar hoe??? Volg een Workshop "Borstvoeding en werken" zodat je precies weet wat je rechten zijn en hoe het praktisch uitvoerbaar is. 
  • Ken je de Haaka kolf (voor de lekkende borst) al? Je kunt deze kolf vacuüm op de lekkende borst zetten, als je aan de andere kant voedt. Het kolfje is gemaakt van zachte siliconen. Het helpt jou om op een heel laagdrempelige manier een voorraadje moedermelk aan te leggen voor het oefenen met de fles. 
  • Wollen en wol-zijden babykleertjes, merk Engel.
  • Leuke borstvoeding kleding;
  • Rekbare beha's voor in de zwangerschap, als de borsten groeien, en voor de eerste tijd na de geboorte, als de borsten wennen aan borstvoeding aanmaken en geven; We zijn er voor jullie om persoonlijk advies te geven en je kunt ze passen; Merk Carry-Well en Sugar-Candy;
  • Te koop en te huur: Een nieuw soort kolf, "de Horigen" 3D Moedermelk Kolven, prijswinnaar 2017. Vita Nova werkt er graag mee.
  • Service voor kolf gebruikers: als je kolf kapot gaat en hij komt van Vita Nova (huur of koop) krijg je van ons onmiddellijk een vervangende kolf - gratis - voor zolang de reparatie duurt. Je hoeft dus geen dag zonder kolf te zitten.
Workshops:
Er is nu een mogelijkheid om privé workshops aan te vragen. (neem contact op: 070 - 3863265 of info@vitanovaweb.nl). 
Alles coronaproof.
Onderwerpen workshops:
“Borstvoeding en Werken”
“Borstvoeding de Beste Start”
“Welkom in draag-land” 
“Starten met vaste voeding”
- "Slaap, kindje, slaap" - alles over het slapen van onze kleintjes: Wat zijn de verwachtingen? Wat is de realiteit en alles er tussen in.

Bij alle cursussen en activiteiten is Engels geen probleem! Baby’s zijn welkom.

Het adres van het Borstvoedingscentrum is:: Prins Hendrikstraat 145. (naast Tara verloskundigen).
Meer informatie bij het Haags Borstvoedingscentrum Vita Nova: 070 - 3863265email en website
Bekijk ook een interview met Alexandra op "Geboorte aan het woord" (scroll op de pagina naar beneden voor de tekst en audio interview).
Wist jij dat we een aparte en interessante website special voor Lida's boek hebben? Neem een kijkje op: http://www.ouderschapvanuitjehart.com
Lida heeft haar eigen (borstvoeding) verhaal op de blog gezet, lees het hier
Ook zijn er op de blog meer artikelen, hieronder een selectie van de titels:
-  Interessante artikel over borstvoeding versus virussen bij kinderen
- Tips over het voorkomen van virussen (onder andere, Corona)

- Borst-lymfemassage: doe het zo zacht als een herfstblaadje
Hunkering naar bepaald voedsel
- Goede bronnen van foliumzuur
Wat kun je op de Haagse borstvoedingsgroep verwachten
- Een ontroerend verhaal over donor melk
- In verwachting en een peuter aan de borst
Een baby en een peuter aan de borst: ofwel tandem-voeden
Een kindje van 22 maanden vraagt nog om nachtvoedingen
- Kinkhoest bij pasgeborenen en Vitamine C

De Haagse Borstvoedingsgroep Bibliotheek:
De Haagse Borstvoedingsgroep leent boeken uit haar bibliotheek uit. De kosten zijn 0,50 cent per maand.
Enkele boeken zijn 1 euro per maand ("Handboek borstvoeding" en "Ouderschap vanuit je hart"). Mocht je na het lenen het boek "Ouderschap vanuit je hart" willen aanschaffen dan wordt de bibliotheek prijs verrekend. Je kunt dan ook het bedrag €23,- euro (minus het al betaalde bibliotheek geld) overmaken aan IBAN NL64 INGB 0004 3315 67 ten name van  E.M. van Ruijven-Bank te Den Haag.
email: h.c.vanruijven@gmail.com
Het teruggeven van de boeken kan op de bijeenkomsten of bezorgen bij Lida op adres:
Antonie Duijckstraat 169, 2582 TJ, Den Haag.
Telefoonnummer: 070 3520828.
LET OP: Als je het boek bij Lida thuis brengt of opstuurt, leg dan svp. een briefje in het boek met je naam.
Wil je weten welke boeken in de bibliotheek zijn, we hebben een lijst op onze website. We hebben ook Engelse boeken en borstvoeding boeken in het Frans, Duits en Spaans.
Op de lijst zie je de boeken die Lida voor de bibliotheek heeft gekocht. Lida brengt veel boeken mee op de bijeenkomsten maar natuurlijk niet alles.  Als je een bepaald boek van de lijst wilt, laat het aan Lida weten.

Nieuw in onze bibliotheek:
Ontmoet je baby voor de geboorte, communiceren met je ongeboren kind, door Kim O'Neill
- Gevormd of vervormd, een pleidooi voor ander onderwijs, door Jan Bransen, filosoof 
- Jagen, verzamelen en opvoeden, wat we van oude culturen kunnen leren over het opvoeden door M. Doucleff
- Gut and Psychology syndrome, Een Nederlands boek over natuurlijke behandeling van autisme, dyslexie, ADD, ADHD, depressie, schizofrenie, enz, door Dr. N. Campbell-McBride; Het gaat onder andere over het Keto dieet. 
- Het attachment Parenting boek, (Nederlandse versie) door William Sears, MD en Martha Sears

Groene smoothies, gezonde, energie-rijke voeding en 100% natuurlijke essentiële oliën:
Ioana van Shining Mama vertelt je graag over het hoe en waarom groene smoothies drinken: groene smoothies drinken werkt niet alleen zuiverend en hydraterende voor jou, de moeder - en dat is bij voeden heel handig - maar ook heel veel energie gevend. Ook voor babies en peuters geschikt. 
Download Shining Mama's gratis groene smoothies ebook (Engels).
- Ook kun je bij Shining Mama allerlei (gezond!) lekkers bestellen, bijvoorbeeld chocola, taarten, snacks, groene smoothies en pure essentiële oliën  Alles is rauw, veganistisch, geraffineerde suiker vrij, gluten vrij, lactose vrij, soja vrij, bio en yummy. 
- Ioana houdt regelmatig informatiedagen/workshops over 100% natuurlijke etherische oliën en hoe je die met zwangerschap, bevalling, borstvoeding, babies, kindjes en fysieke en emotionele steun voor jezelf kunt gebruiken.
Bel Ioana voor meer informatie: 06-38576464
Heb je meer inspiratie nodig? Kijk op: www.ShiningMama.com

Geboorte trauma therapie voor moeder en kind met Brun Kuipers MSc/RN
Negatieve geboorte ervaringen hebben effect op de gezondheid van de moeder. De klachten kunnen jaren daarna ontstaan. Kinderen kunnen ook klachten ontwikkelen als hun bevalling traumatisch was. Neem contact op met Brun voor een herstel gesprek, meestal boek je al resultaat na éen gesprek.

BabyBonding: Praktijk voor coaching & begeleiding van ouder en baby bij huilen, slapen, hechting en trauma.
Huilt je baby veel en lukt het troosten slecht?
Is je baby erg onrustig en heeft ze last van krampjes, vooral aan het eind van de dag?
Wordt je baby s’ nachts nog vaak wakker of doet je baby overdag alleen maar hazenslaapjes? Duurt het lang voor dat je baby slaapt? Slaapt je peuter of kleuter slecht?
Wil jij je kindje niet laten huilen?
Of voel jij je zelf erg uit balans, onzeker en gestrest? Ben je somber en kan je niet genieten?
Of heb jij een traumatische bevalling gehad en durf je niets alleen te ondernemen met je baby, heb je nachtmerries en angsten?
Dan is BabyBonding wat voor jou!
BabyBonding werkt met nieuwe methoden die lief zijn voor je baby, de band tussen jou en je kind versterken, en snel en effectief zijn. Bij de behandeling van trauma na bijv. een traumatische bevalling, wordt er gewerkt met EMDR.
Yolanda Wolda is kinderpsychologe, MamaCoach en EMDR therapeute.
Voor meer informatie en inschrijven ga naar de website. Je mag Yolanda ook gerust bellen op tel: 070 3260268.

GEVRAAGD: Restanten kraampakketten
In Gambia, in Afrika is er grote babysterfte, onder andere door slechte hygiene. De Stichting Puur Foundation vraagt ons om restanten van kraampakketten op te sturen naar hen zodat ze dat via de stichting naar Afrika kunnen sturen. 
Deze stichting is verbonden aan Verloskundig Centrum Puur Vroedvrouwen in Arnhem. Als je iets wilt sturen neem contact met ze op:
Telefoon: 06 24 64 64 56 (Ellen)
Het adres om pakketjes te sturen is: Venlosingel 54 6845JB Arnhem, dit is het adres van Puur Vroedvrouwen, Verloskundigenpraktijk. 
Je kunt het ook inleveren bij Vita Nova, Prins Hendrikstraat 145, Den Haag. Wij gaan het dan verzamelen en opsturen.
Je kunt ook geld doneren voor het mooie werk dat de stichting doet: 
Op bankrekeningnummer: NL27 TRIO 0390 9735 72
T.n.v. Puur Foundation, Arnhem
Alvast bedankt. 

Stichting Baby Spullen verzamelt landelijk gebruikte en nieuwe baby spullen voor aanstaande ouders die het financieel moeilijk hebben. Click hier voor meer informatie over wat en waar.
Voor vragen over borstvoeding, ouderschap of voedselallergieë kun je bellen met:
Lida van Ruijven (ervaringsdeskundige), tel: 070 3520828
email: h.c.vanruijven@gmail.com 
Let op, in je email:
- vermeld je telefoon nummer zodat Lida je kan bellen;
- vermeld boven aan bij titel email: Voor Lida.
 
Voor vragen (over borstvoeding en babydragen, allergieën, voeding en opvoeding enz.) aan de deur of boek retourneren, het adres van Lida:
Antonie Duyckstraat 169, 2582TJ, Den Haag.
of, voor vragen gerelateerd aan borstvoeding en kraamzorg:
Alexandra Knijnenburg (lactatiekundige bij Vita Nova) tel: 06-54 26 89 33

Met vriendelijke groeten en wellicht tot ziens op een volgende bijeenkomst,
Ioana namens Lida en Alexandra






This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
de Haagse Borstvoedingsgroep · anthonie duyckstraat 169 · den haag, ZH 2582TJ · Netherlands

Email Marketing Powered by Mailchimp